№37 жоббм бастауыш сынып мұғалімі



бет1/4
Дата19.02.2017
өлшемі0,84 Mb.
#10761
  1   2   3   4
.№ 37 ЖОББМ бастауыш сынып мұғалімі

Сыныбы 2Г

Күні 30.04.14. Пәні: әдебиеттік оқу. Өткізген: Жусупова Венера Абатовна.

Тақырыбы


Үкілер.

Мақсаты


Құстарға деген қамқорлықтарын, сүйіспеншіліктерін арттыру.

Күтілетін нәтиже

А. Үкі туралы мәтінді оқып, түсінеді.


В. Үкінің қандай екенін суреттеп, әңгімелейд..


С.Үкі туралы қосымша деректер айтып, өмірмен байланыстырады.


Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Бейне таспа, үкінің қауырсыны, слайд, ресурстар, постер

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Псих трининг

Топқа бөлу




Табиғат

-Енді әр қайсысыңыз табиғат туралы ойларымызды бір сөзбен немесе бір сөйлеммен жеткізейік.

1топ-бесік

2-топ сәукеле

3-топ домбыра

4-топ жылқы



Қоршаған орта әлемі,

Не деген көркем, әлемі

Сол сұлулықты сақтайық.

Мадақтайық, мақтайық.


Мысалы :табиғатты қорғайық, ауаны ластамайық т.с

Тұсаукесер

Үй тапсырмасын сұрау.
Миға шабуыл






Табиғатты аялайық шығарма жазу

Оқушылар сіздердің топқа бөлінген заттарыңда бәріне ортақ не? Олай болса бүгін біз Үкі туралы танысады екенбіз.

Сол үкі неге тағылып тұр ойларыңды айтыңыздар?


Жұпта тексеру

Критериалды бағалау


Бәріне үкі тағылған.

Домбыраға таққан себебі сол әншіге көз тимесін деп т.с



Негізгі бөлім

ТВшоу ойыны


Бейне таспа көру
Ресурстарды тарату арқылы қосымша дерек айту.
Оқулықтағы автормен танысу.
Ойын: Авторды жандандыр


Оқулықпен жұмыс


Сергіту сәті

Топтық жұмыс

Рефлексия


Бағалау

Үйге тапсырма.
Мерекелік көңіл-күй сыйлау.


Ән"Дос болайық бәріміз"




Қазір біздің ортамыздан бір оқушы журналист болып, сыныптағы келген қонақтардан Үкі туралы дерек жинп келсін ал біз зейін қойып тыңдайық.
Үкінің қандай екенін сипаттап айту. Сұрақ-жауап

4 топқа сәйкесінше дерек беру, сол бойынша әр топтан бір оқушы шығып айтады, қалғандары толықтырады.


Нұрғали Қадырбаев


1.Түгел іштей үнсіз оқу.

2. Тізбектеп оқу

3.Бөлікке бөліп оқу, топтан оқушы түсіндіреді.

4.Сөздікпен жұмыс.
1топ. Мәтін бойынша суретін салып, үкі туралы дерек жазу.

2топ. Ермексаздан үкіні мүсіндеу. Құстар туралы өлең айту.

3топ. Үкі туралы көрініс қою.

4топ.Үкіні қағаздан жұлмалап жапсырмалау.Тақпақ айту.

Бүгінгі сабақты қалай меңгергендерін табиғат құбылыстары арқылы көрсету.

Құстар арқылы сабақтың барысында бағаланады.

5-қарлығаш

4-көгершін

3-торғай.

Мәтінді түсініп оқу, үкінің суретін салу.

Ертең 1-Мамыр қандай мереке?

Аспанымыз ашық болсын, құстар бейікке самғасын, шәкірттер білімді болсын, халықтар достығы берік болсын деп ортаға Жер шарын әкеледі.





1 сұрақ Сіз үкіні көрдіңізбе? Ол қандай құс?

2 сұрақ Қандай қасиеттері бар?

3 сұрақ Ол немен қоректенеді?

Үкі негізінен орманды мекендейді. Жемін түнде аулайды, жыртқыш құс. Басы үлкен, көздері бақырайған, қауырсындары жұмсақ. Үкіні қазақ халқы қасиетті құс деп қауырсынын тағып қояды. Тс

1950 жылы Сырдария университетінің профессоры. Жазушы журналист. Мақтаралы ауданының құрметті азаматы. Бірнеше көркем және деректі шығармалары бар.

Күн- өте жақсы.

Жартылай күн-жақсы.

Бұлт-нашар.

Жауын-өте нашар.

1.Жер шары



2.Ұлт өкілдерінің қолдары, құстар,гүлдер, шарлар. Тақпақ айтылады.

Сабақтың талдауы





Сабақ бойынша өзгертулер







Каталог: docs -> kopilka -> gradeschool
gradeschool -> «Көксерек» М.Әуезов.(Повестен үзінді)
kopilka -> Сабақ тақырыбы: Арифметикалық прогрессияның алқашқы n мүшесініңформуласы. Жалпы мақсат
kopilka -> Сабақтың тақырыбы Оттектің аллотропиясы. Озон және озонның жер бетіндегі тіршілік үшін маңызы. Мақсаты
kopilka -> Металдар және оның құймаларының жемірілуі қоршаған ортаның ластануының нәтижесі. Жемірілуді болдырмау шаралары
kopilka -> Пәні: Қазақстан тарихы Тақырыбы: Ұлы Жібек жолы және оның тарихи маңызы. Мақсаты
kopilka -> Сабақ № Сабақ тақырыбы «Жарық құбылыстары тарауын қайталау» сабағы. Жалпы мақсаты
kopilka -> Сабақ Тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуге есептер шығару
gradeschool -> Сабақтың тақырыбы Біреуге ор қазба өзің түсерсің Мақсаты
gradeschool -> Сабақтың тақырыбы Біреуге ор қазба өзің түсерсің Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет