Алтыбаева Ажар Алиевна Бекітемін Қысқа мерзімді сабақ



Дата01.04.2017
өлшемі121,78 Kb.
#13014
түріСабақ
ОБЛЫС : Атырау

АУДАН/ҚАЛА: Жылыой ауданы, Құлсары қаласы

МЕКТЕП: №9 жалпы орта білім беретін мектеп

ПӘНІ: Химия

ФИО: Алтыбаева Ажар Алиевна

Бекітемін___________ Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Апта-12

Күні- 17.11.2016ж.

Сыныбы: 11 «а» ЖМБ 21 –сабақ

Сабақ тақырыбы

Көксағыз (каучук) бен резеңке, қасиеттері


Сабақ мақсаты

Диен көмірсутектердің өкілдерін қайталай отырып, каучук туралы жалпы мағлұмат беру.

Каучук пен резеңкенің құрылысын, өндіру технологиясын, айырмашылығын ұғындыру;




Сілтеме

Білім стандарты, пән бағдарламасы, жаратылыстану - математикалық бағыттағы 11 – сыныбына арналған оқулық/ Ә. Темірболатова, Н.Нұрахметов , Р. Жұмаділова, С. Әлімжанова Алматы: Мектеп, 2015

Күтілетін нәтижелер

-Каучук туралы жалпылама ұғымды біледі

-Вулканизациялау технологиясын меңгереді

-Қолданылу салаларын ажырата алады


Сабақта қолданылатын модульдер

СТО, ОүБ және ОБ, ОЖТ, (диалогтық оқыту), АКТ, ОБ және К, ТжДбо, ОЖЕСО

Сабақтың әдісі

Серпілген сауал, Тұжырымдамалық карта, РАФТ, Есептер додасы, Кері байланыс «Үш смайлик»

Тапсырмалар

1-тапсырма Білу

«Серпілген сауал» (СТО, Диалог)

ҰБТ-ге дайындық сұрақтарын қою,

жеке жұмыс

Қанықпаған көмірсутектерді еске түсіру

Түсіну

Жаңа сабақтың СТАРТЕРІ ретінде Бейнебаян көрсету. №2 Көрсетілім

Табиғи және синтетикалық каучукті өндіру және қолдануы туралы.



2-тапсырма Қолдану

«Тұжырымдамалық карта» Постер қорғау топпен жұмыс

Каучук пен резеңкенің қасиеттері, синтездік және табиғи жолмен алынуын, қолдануын айту.



3- тапсырма Талдау

«РАФТ»әдісі (СТО, ТжДбо, Диалог зерттеушілік әңгіме)жұптық жұмыс, рөлдік ойын

Көксағыз табиғи және синтездік жолмен қалай алынатынын рөлге еніп айту.  



4 -тапсырма Жинақтау Бағалау.

«Есептер додасы » ҰБТ- де кездесетін есептерді шығару

Шағын топтық жұмыс

(барлық оқушыны қамту үшін)

Тақырыпты қорытындылау мақсатында есептер беру және оқушылар бірін-бірі бағалайды.




Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары. Мұғалім және оқушы немен айналысады

Бөлімдері/

уақыты:

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру формасы

Бағалау

Ресурс

І. Кіріспе бөлімі

(2мин)


а) Ұйымдастыру

Тренинг: Шеңбер құрып тұру

Топтастыру: Сынып оқушыларын топқа бөлемін. 1-топ “Алкендер” 

2-топ “Алкендердің алынуы”

 3-топ “Алкендердің қасиеттері”

4-топ “Алкадиендер” 

Топтық ережені еске түсіріп психологиялық ахуалын жоямын.



Тренинг: Оқушылар шеңбер болып тұрады.

Топтастыру: Мұғалім ұсынған кағазды алып топтасып отырады.

Сабаққа әзірлеу.

Топпен бірлесе топ ережесін еске түсіреді


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Формативті бағалау,

Жетістік критерийі бойынша бағалау



Қиылған қағаз,

оқулық, слайд



(8мин)

б)Уй жұмысын тексеру

«Серпілген сауал» 

әдісімен оқушылар бір-біріне сұрақтар қойылады. Әр дұрыс жауап бір ұпай арқылы өзін-өзі бағалап отырады. Өткен тақырыптар бойынша әр топтар сұрақ-жауап айтады.




«Серпілген сауал»арқылы үй тапсырмасын қорытындылау

Алкендердың жалпы формуласы?

Алкендерде гибридтенудің қандай түрі болады?

Гидрену реакциясын зерттеген ғалым?

Цис, транс изомерлеріне түсінік

Алкендердің зертханада алынуы?

Диен деп қандай көмірсутектерді айтады?

Диендердің қасиеттері?






Смайлик арқылы формат.

бағалау


Бағалау парағы, қиылған қағаз,

смайлик


ІІ Негізгі бөлім

Тұсаукесер (5мин)



Жаңа сабақтың СТАРТЕРІ ретінде Бейнебаян көрсету

(Каучук) Жаңа тақырыпты ашу

Оқушылар дәптерлеріне тақырыпты

жазып алады.

Жаңа тақырыппен жұмыс.


Сұрақ қою.

Бас бармақ арқылы кері байланыс

Видео корсету

А) (жаңа тақырыпты ашу)(8 мин)

«Тұжырымдамалық карта»

Топтық жұмыс. Каучук пен резеңке туралы бенебаяннан көрген жаңалықтарын постерге салып топ болып қорғау.



«Тұжырымдамалық карта»

Диендердің жеке өкілдері

Көксағыздың пайда болуы.

Каучуктің табиғи және синтездік жолмен алынуы. Қасиеттерін топ болып постерге қорғайды.



Топтық жұмыс

СТО, ТжДбо,

ОүБжОБ,

ОЖТ,көшбасшы.




Топтық бағалау.


Постер,

бағалау парақшасы.



(8мин)

«РАФТ»әдісі

Жұптық жұмыс, зерттушілік әңгіме,рөлдік ойын.




«РАФТ»әдісі

Жұптық жұмыс, зерттушілік әңгіме,рөлдік ойын

Көксағыз табиғи және синтездік жолмен қалай алынатынын рөлге еніп айту.  


Жұптық жұмыс

СТО,ОЖТ, Диалог,

ОБжК,

ТжДбо,ОүБжОБ.



Топтағы оқушылар қол шапалақ арқылы мадақтайды.

Плакат,

тақырыпша

лар,оқулық бағалау парақшасы


ІІІ Қорытынды бөлім.(10мин)

Үйге тап.(2мин)

Бекіту «Есептер додасы » ҰБТ- де кездесетін есептерді шығару

Есептер шығару.

Шағын топтық жұмыс.

Қосымша бетте -1(Есептер)



«Есептер додасы » ҰБТ- де кездесетін есептерді шығару

Оқушылар шағын топта карточкада берілген есептерді шығарады.Қосымша бетте -1(Есептер)



Шағын топ жұмыс

АКТ, СТО, ОЖТ, ТжДбо, ОЖЕСО.



Бірін-бірі смайлик арқылы бағалау.

Бағалау парақшасы,

карточка



§2.9 Көксағыз (каучук) бен резеңке, қасиеттері. Бутадиеннің масштабын жасау, қосымша слайд дайындап келу. Тақырыптың соңындағы жаттығуларды орындап келу.

Тақырыпты оқып келеді. Бутадиеннің масштабын ермексазбен жасау, қосымша слайд дайындап келу. Тақырыптың соңындағы есептерді шығарып келеді.

АКТ,СТО

(есеп құрастыру)




Слайд,

Оқулық




Кері байланыс

(2мин)


«Үш смайлик» стикерге

1-бөлік позитивті комментарий,не ұнады.;

2-бөлік сындарлы сын, не нәрсені жақсарту керек;

3-бөлік келешекке арналған комментарий;маған ұнады,бірақ келесі жолы.... жазуды айтамын.



Сабақ барысында әр тапсырма бойынша не ұнағаны,алдағы уақытта жақсартуға болатын жұмыстар және ұнаған ұсыныстарын жазып кетеді.

Жеке жұмыс

Өзін-өзі реттеу

Смайликтер, Стикерелер



Сұрақ – жауап әдісі
Оқушылардың постер қорғауы

Әр топтың жаңа тақырып бойынша рөлдік ойынынан көрініс

Рөлдік ойыннан оқушылардың кері байланысы



Оқушылардың есептер шығаруы

«Есептер додасы» әдісі





Сабақ соңындағы оқушылардың кері байланысы Сабаққа қатысқан мұғалімдердің де кері байланысы.

Бағалау парағы Топтың атауы ____________________________





Оқушының аты-жөні

1-тапсырма

Үй тапсырмасын тексеру

Жеке жұмыс

2-тапсырма

Постер қорғау

Топтық жұмыс

3-тапсырма

Рөлдік ойын

Жұптық жұмыс


4-тапсырма

Есептер шығару

Шағын топтық жұмыс

Мұғалім

жиынтық баға

Әр смайлик бір ұпай.

Смайлик

Ұпай 1-3

Смайлик

Смайлик

1



















2



















3



















4



















5




















1-4 ұпай - «3»

5-7 ұпай – «4»

8-12 одан жоғары ұпай – «5»

Табыс критерийі Топтың атауы:_____________

3 – тапсырма «Ролдік ойын»


1 ұпай арқылы бағалап отыру

1 Тақырыпты аша алды.





2 Рөлге еніп өз қабілетін аша білді.





3 Эстетикалық талғамға сай болды.





Жалпы ұпай







Қосымша бетте -1(Есептер)
ЕСЕПТЕР ДОДАСЫ
18-есеп. 33,6 литр (қ.ж.) этиленді гидратациялағанда түзілетін этанолдың

массасын табыңдар.


19-есеп. Массасы 9 кг глюкозаны спирттік ашытып, қанша литр этанол алуға болады. этанолдың

тығыздығы 0,789 кг/м3.


4-есеп. 6,72 л (қ.ж.) пропанды толық жаққанда алынған өнімді ізбес суының

артық мөлшерімен өңдеді.Сол кезде 80г тұнба түзілді.Тұздың шығымын (%)

анықтаңыз.
ЕСЕПТЕР ДОДАСЫ
5-есеп.Бутенді гидратациялағанда теориялық мүмкіндікке қарағандағы

шығымдылығы 74% болатын 37г спирт алынды. Неше грамм бутен реакцияға түсті ?


1 - есеп. Көлемі 10л пропан жанғанда қандай көлем көміртек(IV) оксиді

(қ. ж.) түзіледі?



2 – есеп Массасы 30г этан жанғанда неше моль көміртек(IV) оксиді түзіледі?


ЕСЕПТЕР ДОДАСЫ
6-есеп. 22,2г С4Н 9ОН спиртін дегидратациялағанда(шығымы 80%) алынған бутенді гидрлеу үшін неше

литр (қ.ж.) сутек қажет?


7-есеп. Егер 16,2г диендегі қос байланысты бромдауға 48г бром жұмсалғаны белгілі болса,онда 21,6г диен көмірсутегінен СпН2 п-2 тетрахлорид СпН2п-2 СI 4 алу үшін неше литр хлор қажет? Диеннің молекулалық формуласын көрсетіңіз.
8 есеп. Көлемі 10м3 табиғи газда метанның көлемдік үлесі 0,7-ге тең. Осы табиғи газды жағуға

көлемдік үлесі 0,2-ге тең оттек бар ауаның қандай көлемі жұмсалады?


ЕСЕПТЕР ДОДАСЫ
10-есеп. Егер реакцияның шығымы 80% болса,40г метанды толық хлорлағанда қанша тетрахлорметан түзіледі?
46-есеп. Дегидратация реакциясына (катализатор қатысында)массасы 90г этанол қатысты.Іс жүзіндегі шығымы 75% болатын болса, этанолдан теория жүзінде қанша этилен алынған?
47-есеп. Массасы 27,6г этанолды массалық үлесі 40% , массасы 142г бромдысутек қышқылында қыздырғанда бромэтанның қандай массасы түзіледі?
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет