Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім беру бөлімінің Мәриям Хакімжанова атындағы Щербаков орта мектебі



Дата26.08.2017
өлшемі11,24 Kb.
#28811
  • География пәні мұғалімі: Садакбаев Н.К.
  • Мақсаты:
  • “Гидросфера” тарауында өтілген тақырыптарды пысықтау, алған білімдерін жетілдіру мақсатында өз ойларын ортаға сала білулерін қадағалау.
  • Міндеттері:
  • 1.      Тарау бойынша оқушының білім, білік, икем дағдыларын тереңдету.
  • 2.      Тапсырманы орындауда себебін анықтап, қортынды жасай білуге итермелеу.
  • 3.       Баланы қызықтыратын  әдіс-тәсілдер бойынша ғылыми ізденістеріне көмектесу, білім жолын тереңдету.
  • Сабақтың көрнекілігі: дүниежүзінің физикалық картасы, интерактивті тақта,үлестірмелер.
  • Сабақтың түрі: қайталау сабақ
  • Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, сұрақ-жауап, ойын түрінде.
  • Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру
  • 1. Оқушылармен амандасау, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Психологиялық тренинг (Мақсаты: оқушылар сабаққа жақсы көңіл- күймен қатынасу)

  • «Сенің есімің»
  • Оқушылар бір-біріне кезекпен мінезіне, түріне, ақылына және т.б. сай, есіміне сөз қосып айту. Мысалы: ақылды Айгерим, сұлу Сымбат, батыр Берік т.б.
  • Өткен сабақтардан викториналық сұрақтар.
  • 1. Гидросфера деп нені айтады?
  • (Жердің су қабығы)
  • 2.Егер жер бетінің 29% құрлық алса, неше пайызы дүниежүзілік мұхитқа тиесілі?
  • (71%)
  • 3. Табиғатта су айналымының қандай түрлері бар?
  • (үлкен және кіші су айналымы)
  • 4. Құрлық суларын ата.
  • (өзендер, көлдер, мұздықтар, жер асты суы)
  • 5. Гидросфераның 97% нелер құрайды?
  • (мұхит пен теңіз сулары)
  • 6.Мұхиттың бөліктерін ата.
  • (Тынық мұхиты, Атлант мұхиты, Үнді мұхиты, Солтүстік мұзды мұхиты)
  • 7. Теңіздерді ата.
  • (Араб, Баренц, Кариб, Жапон, Жерорта, Қызыл және т.б. )
  • 8. Шығанақтарды ата.
  • (Мексика, Парсы)
  • 9. Бұғаздар.
  • (Гибралтар, Магеллан, Мозамбик, Ла-Манш)
  • 10. Мұхит суының басты қасиеті.
  • (температурасы мен тұздылығы)
  • 2
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Сиқырлы сандар
  • Мұхит суының
  • басты
  • қасиеті?
  • Табиғатта су
  • неше
  • күйде болады?
  • Жауабы: 3 күйде
  • Марста су
  • қандай
  • күйде болады?
  • Жауабы: Қатты күйде
  • Тынық мұхит қай
  • материктің
  • жағалауын
  • шаймайды?
  • Жауабы: Африка
  • Дүниежүзіндегі
  • ең
  • ұзын өзенді
  • ата?
  • Жауабы: Ніл
  • Қазақстанның
  • ірі
  • көлдерін ата.
  • Жауабы: Балқаш, Алакөл, Зайсан т.б.
  • Ойлан, тап!
  • Шарты: Адасқан обьектілерді орындарына орналастыру (6 сынып).
  • Солт мұзд мұхит
  • Мексика
  • шығанағы
  • Үнді мұхиты
  • Каспий теңізі
  • Баренц теңізі
  • Дрейк бұғазы
  • Гудзон
  • шығанағы
  • Жерорта
  • теңізі
  • Тынық мұхиты
  • Атлан мұхиты
  • Қызыл теңіз

Жер бетіндегі суларды ластанудан қорғау. (Екі топтың оқушылары эссе жазу) Судын ластану жолдары. Суды қалай қорғау керек?

  • Стопкадр
  • Географиялық диктант.
  • Экватор маңындағы мұхит суының температурасы....
  • Жан-жағын су қоршаған құрлықтың шағын бөлігі..... деп аталады.
  • ..... тәулік бойы су деңгейінің көтерілуі мен төмен түсуі.
  • Толқындар ...... әсерінен пайда болады.
  • .......-маржан полиптерінің жинақталуынан пайда болады.
  • Бір-біріне жақын орналасқан аралдар тобын..... деп атайды.
  • Жер шарындағы тұщы судың үлесі....
  • ........ дегеніміз мұхиттар мен теңіздер қоршап жатқан ірі құрлықтар
  • Судың мұхиттан атмосфера арқылы құрлыққа, құрлықтан мұхитқа үздіксіз
  • ауысуын......дейді.
  • Мұхиттың немесе теңіздің құрлыққа сұғына еніп жатқан бөлігі..... болып
  • саналады.
  • Географиялық диктант.
  • Экватор маңындағы мұхит суының температурасы....28-30 градус
  • Жан-жағын су қоршаған құрлықтың шағын бөлігі...аралдар.. деп аталады.
  • .Толысу мен қайту ..... тәулік бойы су деңгейінің көтерілуі мен төмен түсуі.
  • Толқындар ...желдің... әсерінен пайда болады.
  • ..Маржан аралдары.....-маржан полиптерінің жинақталуынан пайда болады.
  • Бір-біріне жақын орналасқан аралдар тобын..архипелагтар... деп атайды.
  • Жер шарындағы тұщы судың үлесі....2,5 пайыз
  • ..Материктер...... дегеніміз мұхиттар мен теңіздер қоршап жатқан ірі құрлықтар
  • Судың мұхиттан атмосфера арқылы құрлыққа, құрлықтан мұхитқа үздіксіз
  • ауысуын..дүниежүзілік су айналымы....дейді.
  • Мұхиттың немесе теңіздің құрлыққа сұғына еніп жатқан бөлігі.шығанақ.болып
  • саналады.
  • Географиялық диктант нәтижесі
  • (оқушылар бірін-бірі тексереді)
  • 8-9 дұрыс “5”
  • 6-7 дұрыс “4”
  • 4-5 дұрыс “3”
  • 1-3 дұрыс “2”

Каталог: uploads -> doc -> 0387
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0387 -> 2. «Түсіну» стратегиясы Сабағымызды жазушы өмірімен байланыстырамыз. Ол үшін интербелсенді тақтадағы мына хронологиялық кестені толтырамыз. Ғ. Мүсіреповтың өмірінен хронологиялық кесте
0387 -> Сабақтың тақырыбы: жауын-шашынның таралуы, климаттық белдеулер және климат қалыптастырушы факторлар


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет