Бағдарламасындағы «Шығармашылық жоба»



бет1/2
Дата27.07.2017
өлшемі134,52 Kb.
#22042
түріБағдарламасы
  1   2
Модульдік оқыту технологиясы

«Технология» пәні бағдарламасындағы «Шығармашылық жоба» бөлімі бойынша оқу модульдерінің үлгісі 5-11 сынып «Қағаз мен қалам салғыш» 8- сағат



Модуль құрылымы

Сағат саны

Модульдің мазмұны

уақыты

ескертпе

Кіріспе бөлім

1-сабақ


1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Модульдіңқұрылысын түсіндіру,сабақтың мақсатын, жүру барысын айту.

3.Жаңа сабақ /лекция/

4.Тірек сызбасымен жұмыс

5.Дәптермен жұмыс

6.Үй тапсырмасын түсіндіру



5-мин

5-мин
10-мин


10-мин

10-мин


5-мин

Шығармашылық жобаны негіздеу

Сұхбат бөлімі



2- сабақ

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Үй тапсырмасын тексеру

3.Сабақтың мақсатын, жүру барысын түсіндіру

4.Өз бетінше жұмыс

5.Тапсырманы тексеру, бағалау

6.Үй тапсырмасын түсіндіру



5-мин

5-мин


5-мин
20-мин

5-мин


5-мин

Бұйымның сызбасын әзірлеу.

Нұсқау картасын әзірлеу


3- сабақ

Өз бетінше жұмыс

(жоба бойынша)



45-мин


Жоба бойынша бұйымның дайындамаларын әзірлеу

4- сабақ

Өз бетінше жұмыс

(жоба бойынша)



45-мин


Дайындамаларды ажарлау

5- сабақ

Өз бетінше жұмыс

(жоба бойынша)



45-мин


Бұйымды құрастыру

6-сабақ

Өз бетінше жұмыс

(жоба бойынша)



45-мин


Бұйымды әрлеу жұмыстары




7- сабақ

Өз бетінше жұмыс

(жоба бойынша)




45-мин


Бұйымның өз құнын, кеткен материалдың шығынын есептеу

Қорытынды бөлім


8- сабақ


1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Сабақтың мақсатын, жүрубарысын түсіндіру

3.Сынақ / Аукцион ойыны/

4. Жобаны қорғау

5. Жобаны бағалау

6.Сабақты қорытындылау



5-мин
5-мин

10-мин


15-мин

5-мин


5-мин

Шығармашылық жобаны қорғау

5-11 сынып оқушыларына арналған “Шығармашылық жоба» бұрышы

Ұйымдастыру дайындық этапы:

Проблеманы талқылау:

Жобаны таңдап және оны негіздеу:

Тиімді конструкцияны таңдау:

Бұйым дайындау жоспарын құрастыру:

Жасап шығару технологиясын таңдау:

Жұмыс орнын ұйымдастыру:

Технологиялық этап

Технологиялық операцияларды орындау

Аяқталу этапы

Бұйымды бақылау. Нәтижені талдау.

Жобалар банкісі



Іс-әрекет аумағы

Үлгі тапсырма

1. Мектеп

Мектеп үшін қандай қызмет түрлерін жасауға болады



Сынып бұрыштарын, залды безендіру, мектеп шеберханасы үшін құралдар және икемшелерді дайындау, кабинеттерге әдістемелік көрнекіліктер жасау

2. Кәсіпорын

Мекеме, фирма, кәсіпорындардың тапсырыстары

3. Демалыс

Қозғалатын ойыншықтардың моделін жасау.

Қозғалмалы және логикалық ойындар үшін инвентарлық материал даярлау



4. Үй

Асханалық бұйымдарды даярлау. Кіре беріс бөлмені, асхана, ұйқы бөлмесінің дизайны. Кітап полкасын т.б. кіші жиһаздарды даярлау. Бау-бақша жұмыстары үшін арнайы құралдар даярлау. Жұмыс бұрышының дизайны

Үлгіні жасап шығару және тексеру

Келесі мәселелерді қарастырамыз

1. Өнім өз фнукциясын орындай ма?

2. Қызмет атқаруы жеңіл ме?

3. Оның түрі тартымды ма?

4. Оны сатып алғысы келе ме?

5. ол қаншалықты ұзақ қызмет ете алады?

6. Оның өндірісі қаншаға бағаланады?
Осыдан басқа болашақ сатып алушыны ұйымдастыру қажет болады:

1. Олар сатып ала ма, олай болса, қаншасын?

2.Тауар үшін олар қаншалық құнын төлегісі келеді?

3.Оны қалай жақсартуға болады?

Алынған мәліметпен басқа көздерден алынған ақпаратты қосамыз:

1.Ұсынып тұрған тауардың нарықтың қажеттілігі.

2.Әр сатылған бұйымның партиясынан түскен кірістік бағасы.

3.Адамның және материалдық ресурстарының шығынының жоспарлануы.

4.Даярланған өнімді басқа аналогтармен салыстыру.

«Қалам және қағаз салғыш»

Жобаны таңдау және негіздеу

Менің жұмыс жасайтын үстелімде қалам мен қағаздар, т.б. оқу құралдары шашылып қалады, сол үшін ата-анам маған көп ескерту жасайды. Қалам, қарындаш және қағаз салғышты қондыру қажеттілігі пайда болады. Қалам салғышты сатып та немесе сыйға тартуға болады, бірақ ағаш материалдарының қалдықтарынан жасауға да болады.



Мақсат анық болады. Қалам салғышты өндірістің қалдықтарынан жасап, дайындап алу. Жобаны жасап негіздеу үшін зерттеу жүргіземіз.


Төрт варианттың ішінен құранда үстел үстіне қоятынын таңдаймыз. Формасын жасаған кезде, бөлменің және үстелдің дизайнын ескереміз.



Енді біз қалам салғыш қандай материалдан дайындайтынымзды анықтап алуымыз керек.



Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі
2016 -> Сабақтың атауы Бейнелеу өнерінің түрлері Сілтеме Сабақтың жабдығы
2016 -> Сабақтың тақырыбы: Менің Отаным Қазақстан


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет