Дескрипторлар Бұрыштың шамасы арқылы қандай бұрышқа жататынын біледі



Дата10.12.2019
өлшемі26,4 Kb.
#53389
Байланысты:
бұрыш салыстыру
дәреже


Дескрипторлар

Бұрыштың шамасы арқылы қандай бұрышқа жататынын біледі
Транспортир арқылы бұрышты сыза алады

Дескрипторлар

Мәндеріне сәйкес бұрыштарды табады

Жауаптарына сәйкес бұрышты табады




Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5.4В

пайдаланып шешу.




Мектеп: Ж.Сыдықов атындағы орта мектеп

Күні: 22.04.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Жалын Амир


Сынып: 5 «А»

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сынып: 5 «Ә»

Қатысқандар :

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы: Бұрыштарды салыстыру.Бұрыштың түрлері.үшбұрышты сызғыш

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.1.4 Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру,бұрыштарды белгілеу және салыстыру;

5.3.1.5 Бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік,доғал,жазыңқы,толық)




Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Бұрыштардың түрлерін ажырата алады(сүйір, тік,доғал,жазыңқы,толық)

Оқушылардың басым бөлігі: Бұрыштардың түрлерін ажырата алады,Бұрыштарды транспортир көмегімен өлшеп есептерді шығара алады.

Кейбір оқушылар: Бұрыштың градустық өлшемін таба алады,бұрыштарды салыстыруға берілген күрделі есептерді шығара алады

Бағалау критерийі

Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді,бұрыштарды белгілей алады және салыстыра алады Бұрыштардың түрлерін ажырата алады (сүйір, тік,доғал,жазыңқы,.толық)

Бұрыштарды транспортир көмегімен өлшей алады



Тілдік мақсат

Бұрыш, градус,транспортир

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының құндылықтары: Жалпыға бірдей еңбек қоғамы: оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды, басқалардың пікірін тыңдайды және өз пікірін ашық айтуға дағдыланады

Пәнаралық байланыс

География , геометрия

Алдыңғы тақырып

Бұрыш

Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі, жаңа сабақ, бекіту

Сабақтың жоспарланған кезеңдері уақыт

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Ұйымдастыру кезеңі.

а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

ә) үй жұмысын тексеру дәптер алмасу

«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы бір-біріне сәттілік тілеп,жылы лебіздерін айтады.

Сыныпта ынтымақтастық орта құру;оқушылар бірлесіп жұмыс жасау үшін топқа бөлу.



«Градустар» арқылы топқа бөліну.отырған қатарлары бойынша сүйір,доғал,тік бұрыш деп бөлінеді. Топбасшысы сайланады

1-топ «Сүйір бұрыштар»

2-топ: «Доғал бұрыштар»

3-топ: «Тік бұрыштар»



« Көршіңді тексер » әдісімен үй тапсырмасын тексеру. Әр топ көршілерімен дәптерлерін алмастырып, тексереді және дұрыс тапсырмаларға жұлдызшалар беріледі




Сабақтың ортасы


2. Тұжырымды жалғастыр... әдісімен өткенді қайталау

  • Бұрыш дегеніміз не?

  • Бұрыштың өлшем бірлігі қалай аталады?

  • Бұрышты өлшейтін құрал қалай аталады?

  • Жазыңқы бұрыш неше градусқа тең?

  • Биссектриса дегеніміз не?

  • Бұрыштың қандай түрлерін білесің?

Толық бұрыш неше градусқа тең?

Бұрыштарды қалай салыстырамыз?

Тең бұрыштар дегеніміз не?

Сыныппен жұмыс :тақтада

Оқулықтан есептер алып тақтада шығарады.

Тақтада шығарған есептерін тексеріп ауызша бағалау беріледі.

4. «Ойлан-Жұптас-Бөліс» әдісі бойынша оқулықтан деңгейлік тапсырмалар беріледі.

1)Оқулықтағы

Дискриптор арқылы бағалу
.


5.Сергіту сәті «Бұрыш» сөзжұмбақ шешу

1) Тік бұрыштың жартысы неге тең?
2) Транспортир бұрышты өлшеуге арналған ...
3) Бұрыштың өлшем бірлігі?
4) 180-қа тең бұрыш қалай аталады?
5) Сүйір бұрыш 90-тан ...
қ ы р ы қ б е с
қ ұ р а л
г р а д у с
ж а з ы ң қ ы
к і ш і
6. Ойлан тап. Есептер шығару. 
1. Жазыңқы бұрыштың ½ бөлігі Дәптерге жаздырту 
2. Толық бұрыштың 1/3 бөлігі 
3. Тік бұрыштың 2/9 бөлігі 
4. Толық бұрыштың ¼ бөлігі 
5. Жазық бұрыштың 50% 
6. Толық бұрытың 50% 
7.Ой қозғау.Жұмбақ
1) Үшбұрыштың бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш қалады? /4 бұрыш/
3) Бөлменің 4 бұрышы бар. Әр бұрышта бір мысықтан отыр. Әр мысықтың қарсысында 3 мысық отыр. Бөлмеде қанша мысық бар? /төрт/


Оқулық


Сабақтың соңы.

Бағалау: Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауды жүзеге асырамын. Ол үшін берілген әрбір тапсырмаға бағалау критериі мен дискрипторлар құрастырып, жинаған жұлдызшаларын санаймын, оқушыларға жұлдызшалар беріп отырамын.

Бағалау парағы, смайликтар

тапсырма

Үйге тапсырма:




Рефлексия

«Білім әлеміне кеме жіберіңіз» Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша түсінген болса білім теңізіне,түсінбеген болса теңіздің шетіне стрикер жапсырады

Стикер


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет