Грамматикалық: Етістіктің райлары Лексикалық: Көктем мерекелері



Дата27.07.2017
өлшемі35,37 Kb.
#22141
түріСабақ
Грамматикалық: Етістіктің райлары

Лексикалық:Көктем мерекелері

Сабақ мақсаты:

1.Білімділік:Оқушылардың ауызекі сөйлеуге, етістіктің райлары дұрыс қолдану білуге үйрету. Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы алған білімдерін бағалау.

2.Дамытушылық: Тақырып бойынша еркін пікір алмасып, өз ойын дұрыс жеткізе алуға дағдыландыру.

3.Тәрбиелік: Тақырып арқылы Отанымыздағы елеулі күндері қастерлеуге, Отан сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Аралас сабақ

Сабақ типі:Дәстүрлі

Сабақ әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, жеке тапсырмалар,диалог,монолог.

Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлеметсіздерме балалар.Бүгін біздің сабағымызға көп қонақ келіп отыр. олармен амандасайық.


Сабақ мақсатын айту:

Бүгін біз 13 модульді қорытындылаймыз, топтық тапсырмалар арқылы білімді осы сабақпен тиянақтаймыз.Нәтиже шығарамыз.


2. Фонетикалық жаттығу.

Енді тақтаға қарандаршы?

Көктем.

Қандай қызық көктемде Как интересно весной



Күн шуағын төккенде Светит солнце

Гүл тереміз алуан, Собираем разные цветы

Шығып алып көк белге Отдыхаем на природе.
а)мұғалім оқиды

ә)аудару


б)хормен оқу

в)бір бірден оқу

г)қазақ тіліне тән дыбыстарды атандар?

Қ Ө Ү І енді бұл дыбыстарға сипаттама берейік.

Қ –дауыссыз, қатаң
3.Лексикалық жаттығу.

Қазір қай жыл мезгілі?

Көктем айларын ата?

Қазір қай ай?

Бүгін сәуірдің нешесі?

Бүгін аптаның қай күні?

Бүгін ауарайы қандай?

Кәне балалар тақтаға қарандаршы біздің тақырыпты бұлт жауып тұр.Бұлтты ашу үшін жұмбақты шешу керек тындандар.


Бұл қай кезде болады?

қар еріп, су ағады

сарқырап сайға толады

күн ұзарып жымиды

бұл қай кезде болады

(көктем)


Көктем екенін шештіндер дұрыс. Қандай сөздер көмектесті сендерге?

Қарандаршы, сандар қандай ассациация сендерге береді (қандай мағына береді)

Біздің тақырыбымыз: «Көктем мерекелері» Әрбір санға мерекенің атын қойяық.

Осы мерекелерден қандай мерекелерді тойладық?



Тойладық деген сөз қай сөз табына жатады? қай райда тұр?

Етістіктің райы неше түрі бар? тойлады деген сөзді 4 райға қойып шығындар

Бағалау парағында бір бірінді бағаландар.

Дәптеріңді ашып бүгінді күнді жазайық.

4.Графикалық диктант.


Шартты рай +

Ашық рай -



1 болса 6 кетсе

2 барамын 7 жуса

3 келе жатыр 8 келдім

4 көрпе 9 барып отырмын

5 келіп отыр 10 отырса

Бір бірінді тексеріндер.

5.Мәтінмен жұмыс.

Әр баланың өзінің саны болады.

1 сандар мәтінді оқиды

2 сандар мәтіннен негізгі ойды теріп жазады

3 сандар етістікті теріп жазады

4 сандар етістікті шартты райға ауыстырады

5 сандар етістікті бұйрық райға қойып бір сөзді жіктеу

6 Мәтінге 5 сұрақ құрастырады.


6.Кросфорд.
7.Монолог. Екі топқа тапсарма

1 топ халақ аралық мереке туралы әңгімелейді

2 топ жеңіс күні туралы.

8. Диалог.

Сабақ қорытынды жасау.

Бүгін біз сендермен осы сабақпен модулімізді аяқтаймыз.



Осы көктем мерекелерінен қандай жаңа білім алдындар
үйге тапсырма: шығарма «Маған ұнайтын көктем мереке»
Каталог: uploads -> doc -> 0922
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0922 -> Сабақ Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі ж. Аймауытов атындағы №64 мектеп -гимназиясы Шымкент -2016ж. ІІ. Үй жұмысын сұрау


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет