Капанова Марьям Есентаевна сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: Тақырыбы: Қазақ отбасының дәстүрлері Осы сабақ



бет1/3
Дата29.01.2018
өлшемі1,14 Mb.
#35938
түріСабақ
  1   2   3

Пәні: қазақ тілі

Мектеп: №14 мектеп-гимназиясы, Астана қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Капанова Марьям Есентаевна

СЫНЫП: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Тақырыбы: Қазақ отбасының дәстүрлері

дәстүрлері

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т2. Тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау.

5.А2. Қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану.

5. ТБ.1. Мәтіндерден жалқы және жалпы есімдерді ажырата білу, жалғау түрлерін дұрыс жалғау.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

оқушылар мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану, жалқы және жалпы есімді ажыратады.

Кейбір оқушылар орындай алады:


  • жалғау түрлерін дұрыс жалғайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты анықтайды, мәтіннен жалқы және жалпы есімді ажыратады.



Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Қария,немере, ой-арман, себеп, дәулеті, қарым-қатынас

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:


  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




Талқылауға арналған сұрақтар:

Қазақ отбасының дәстүрін не үшін білу керек?

Дәстүрлердің қандай түрлерін білесіңдер?

Отбастарыңның дәстүрін сақтайсың ба?

Отбасында қандай мерекелерді бірге қарсы аласыңдар?



Не себепті …. деп ойлайсыз?




Алдыңғы оқу:

Отбасы туралы түсініктері бар. Қазақ халқының дәстүрлері туралы білімдері жетік.

Жоспар

Жоспарланған уақыт


Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы
10 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Амандасып, оқушыларды түгендеу .

Оқушыларды сабақ тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру. Бағалау критериін көрсету

Психологиялық ахуал

Шеңберге тұрғызу

Ойға толы санамыз

Бестік болсын бағамыз

Баласындай бір үйдің

Тату-тәтті боламыз.



Үй тапсырмасын тексеру.

«Бес қадам» әдіс-тәсіл арқылы үй тапсырмасын тексеру

Ортаға 4 оқушы шығады суға қатысты 5 сұраққа жауап бере отырып, қадам жасайды .



  1. Отбасы мүшелерін ата.

  2. Отбасы деген сөзді қалай түсінесіңдер?

  3. Отбасында қандай дәстүрлер бар?

  4. Отбасы негізі неде деп ойлайсыңдар?

  5. Отбасы тақырыбына бір мақал-мәтел айтыңдар.





Ортасы
30 минут


Интербелсенді тақта арқылы суретпен жұмыс. Суреттерде қандай салт-дәстүрлерді көріп тұрсыңдар?



Каталог: doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> 6 Хромтау гимназиясы тәрбие жұмысының жылдық жұмыс жоспары Азаматтық-патриоттық, құқықтық және полимәдениеттік тәрбие
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Қызылорда облысының жер – су атаулары қызылорда, 2013 жыл сыр елі қызылорда облысы
doc -> Қазақстанның театр режиссурасы: сабақтастық және жаңашылдық
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет