Кцияның экстремумдері Сабақтың мақсаты



бет1/4
Дата24.11.2019
өлшемі231,5 Kb.
#52355
  1   2   3   4
Байланысты:
1312 func ecst


www.testent.ru

Функцияның экстремумдері
Сабақтың мақсаты:

1. Оқушыларға тақырыпты игерте отырып , туындынының көмегімен функцияның экстремум нүктелерін табу алгоритмін үйрету;

2. Оқушылардың математикалық таным көкжиегін дамыта , есеп шығару дағдысын қалыптастыру;

3. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру.




Типі: Жаңа сабақтың игерту

Түрі: Интегралды сабақ

Пәнаралық байланыс: информатика , физика
Көрнекілігі: Интерактивті тақта, миниплакаттар , үлестірмелі карточкалар, иллюстрация
Пайдаланған әдебиеттер: 10 сынып « Алгебра және анализ бастамалары» 2006ж

10-11 сынып « Алгебра және анализ бастамалары» 2002ж

Интернет желісі
Барысы:


  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасын тексеру

  3. Өткен сабақты бекіту ( тест сұрақтары)

  4. Жаңа сабақты меңгерту

  5. Есептер шығару

  6. Бекіту

7. Үйге тапсырма
І. Үй тапсырамсы

№263(ә)


F(x)= 2x3-3x2-12x-1;

F’(x)= 6x2-6x-12

x2-x-6>0

(x-3)(x+2)>0

(x-3)(x+2)=0

X1=-2

X2=3

Интервал әдісіне саламыз

+ - +

-2 3 х
Жауабы: (-∞;-2] және [3;+∞) аралғында функция өседі,



[-2;3] кемиді
ІІ. Өткен тақырыпқа шолу

Тесть сұрақтары

1. Функцияның туындысын тап
у = 2,5 х4 – 4 х3 + 7 х – 5.

1) у ´= 4 х3– 12 х2 + 7

2) у´ = 10 х3 – 12 х2 – 5

3) у´= 5 х3 – 3 х2 + 7

4) у´ = 10 х3 – 12 х2 + 7

Жауабы: 4

2. суретте у = f(х) графигі берілген.


Функцияның анықталу облысын анықта


1) [- 5; 7]

2) [- 2; 6]

3) [- 2; 4]

4) [0; 7]
Жауабы:1

3. у = f(х) функцияның графигі [– 6; 4] аралықта.


f(х) >0 анықта


1) [- 6; - 5] [- 4; - 2] [2; 4]

2) [- 6; - 5] [- 4; 2] [3; 4]

3) [- 6; - 4) (- 4; - 1) (3; 4 ]

4)[- 6;- 1) (3;4]

Жауабы: 4

4.Функцияның қай аралықта кемімелі




1)[– 4; 0]

2)[– 4; 1]

3)[– 2; 1]

4)[– 4;– 1]

Жауабы: 4



ІІІ.Жаңа сабақты меңгерту
Оқушыларға үлестірмелі карточкалар беріліп , ауызша жауап алынады.

Карточка №1



Y=(x-3)2(x-2) максимум және минимум нүтелерін тап.

Карточка №3 Y=х

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет