Күні: 05. 12. 2016 Сыныбы: 8 класс Пәні: Алгебра Тақырыбы



Дата09.08.2017
өлшемі74,54 Kb.
#23071
Күні: 05.12.2016

Сыныбы: 8 класс

Пәні: Алгебра

Тақырыбы: Толымды квадрат теңдеулерге есептер шығару

Мақсаты:

А)білімділік: Квадрат теңдеулерге келтірілген теңдеулер тақырыбынан алған білімдерін жалпылап тиянақтау, квадрат түбірлер туралы оқушылардың білімдерін байқау;

Б)тәрбиелік: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын, белсенділіктерін арттыру, өзара жолдастық көмек көрсете білуге, ойын тиянақты дәл айта білуге үйрету;шапшандыққа тәрбиелеу, патриоттық сезімдерін ояту;

В)дамытушылық: ой-өрісін дамыту, білуге тиісті міндетті деңгейдегі есептерді шығару, іскерліктерін дамыту , теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.Сабақтың типі: бекіту сабағы

Күтілетін нәтиже:

• Толымды квадрат теңдеудің жалпы формуласын білемін;

• теңдеу түбірлерінің формулаларын қалданып теңдеуді шеше аламын;

• Алмастыру арқылы алғашқы айнымалының мәнін таба аламын;

• Табылған түбірлерге тексеру жүргізіп, берілген теңдеудің түбірін анықтай аламын.

Сілтеме: алгебра пәні оқулығы 8 сынып, 10-нан 99-ға дейінгі натурал сандардың квадраттарының кестесі.

Түйінді идея: оқушылардың өз бетінше жұмыс істеуге үйрету

Көрнекілігі: кесте, тапсырмалар жазылған үлестірмелі карточкалар, интерактивті тақта, бағалау критерилері

I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық тренинг. Оқушылар ортаға шығып екі екіден жұптасып тұрып жұп бойынша бір біріне тілек айтады. (7-9 слайд)

ІІ.Сабақтың мақсатын қою кезеңі.

IIІ. Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар орындап келген тапсырмаларын бір-бірімен ауыстыру арқылы тексереді. (Оқыту үшін бағалау (ОүБ), жұптық жұмыс) (10-11 слайд)

ІҮ.Бекіту кезеңі. 1. Талпыныс жақсы іс. (12-19 слайд)

«Талпыныс жақсы іс.» стратегиясы бойынша өткен тақырыптарды қайталату. Мұғалім оқушыларға әр топ өз топтарының атын қорғайды.(СТО,топтық талдау)



2. Мағынаны тану.Әр топқа кесте таратылып береді. Оқушылар кестедегі компоненттерді талдап, бос тор көздерді толтырады. (Топтық жұмыс) (20-21 слайд)

Б)Тақтамен жұмыс №134 №135 есептің 1 және 2 шығарту. Әр топтан тақтаға бір оқушы шығады, топтағы оқушылар бірлесіп қарсы топтың есебін шығарып тақтадағы оқушының есебін тексереді.(Топтық бағалау) (22-23 слайд)



І топ: № 134 ІІ топ: №134 ІІІ топ: №135

1) 2х (5х-7) =2х2 -5 3) (x-5)2=3x2-x+14 1) 1.3x+0.2=0. 7x2

2) (x+4)2=(4x2+5 ) 4) 9x(4x-1)=3x-1 2) 0.09-4x2=1.6x

“Кім жылдам” тапсырмасының дұрыс шешімі

І топ: № 134 1) х 1= -1/2; х2=5/4

2) х1=11/3; х2=-1;

ІІ топ: 3) х1= -1; х2=-11/2

4) х =-2

ІІІ топ: №135 1) х1=-1/7: х2=2;

2) х1=1/20; х2=-0,4



  1. VІ. Сергіту сәті. /Сөзжұмбақ шешу/ (24 слайд)

  2. 1.Барлық рационал және иррационал сандар жиыны қалай аталады?

2. Амал таңбасы

3. неге тең?

4.нәрселерді санауда қолданылатын сандар?

5.Құрамында әрпі бар теңдік қалай аталады?

6.Саннан және бөлшек сызығынан тұратын сан?

VІІ. Ой жарыс. /деңгейлік тапсырма/Оқушыларға деңгейлік есептер беріледі. Бір деңгейде үш есептен болады. Әр топ өз тобында шығарады. Оны келесі топтың оқушылары тексереді. (26-29 слайд)

1-деңгей

1.Теңдеуді шешіңдер:

2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: (3х-1)(х+2)=0

3.Теңдеуді шешіңдер:

2-деңгей

1.Теңдеуді шешіңдер:

2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: (х-4)(4х-3)+3=0

3.Теңдеуді шешіңдер:

3-деңгей

1.Теңдеуді шешіңдер:

2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: =

3.Теңдеуді шешіңдер:

VІ. Шағын тест. Оқушыларға екі нұсқада шағын тест беріледі. Оны екі оқушы бір бірімен алмастыру арқылы тексеріп бағалайды(31-32 слайд)

VІІ.Сабақты қорытындылау, Ой толғаныс (35-36 слайд)

Қатесін тап. Бір бағанға тапсырмасы ал екінші бағанға дұрыс жауабы беріледі. (Топтық бағалау жүргізіледі, интерактивті тақтада мазмұны көрсетіледі)

Мақалдардың жалғасын тауып, астында берілген тапсырманы орында

Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім біл.

Отыз тістен шыққан сөз, отыз рулы елге тарайды

Отыз тістен шыққан сөз, отыз рулы елге тарайды

оқушыларды бағалау; Оқушылардың баға жиынтығын қорытындылау

Рефлексия - Мен білдім…

- Қызықтандым…

- Қиын болды …

- Мен түсіндім…

- Мен үйрендім…

- Мен шығара алдым…

- Мен өзім шығарып көрдім…

VIIІ.Үйге тапсырма беру. № 137 (3-4)

№138 (3-4)

1 қазақ орта мектебі











Класы: 8 класс:

Орындаған: Абдирова Нурила.


2016-2017 оқу жылы

Каталог: uploads -> doc -> 018d
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
018d -> Мусина Жанат Мугазовна ІІ санаты мад мұғалімі, К. Мендалиев орта жалпы білім беретін мектебі Әрбір ұстаздың мақсаты сабақ


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет