«Көріпкел» Аян. Әсия Орынбаева



Дата27.04.2017
өлшемі168,7 Kb.
#15204

Күні




Сыныбы

4 сынып

Тақырыбы

«Көріпкел» Аян. Әсия Орынбаева

Мақсаты

Мәтіннің неге көріпкел Аян екендігін түсіндіре отырып, өзгелерді алдауға болмайтындығын ұқтыру.Тақырыпты меңгеру барысында көркем сөздермен жұмыс жасау арқылы сөйлеу тілдерін дамытып, салыстыру, зерттеу әрекеттері арқылы алған білімдерін қорытындылауға үйрету.



Күтілетін нәтиже

- өзгені алдамау керектігін түсінеді.
-мәтіндіталқылайды.

-өз ойын еркін жеткізеді;

-мәтіннің негізгі идеясын табады.

-жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге , танымдық дағдылары арқылы басқа да ақпарат көздерін дамыта отырып топпен жұмыс жасау барысында шығармашылық, ізденіс дағдысы, қабілеті артады;

- ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі тыңдауды, сыйлауды үйренеді.


Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Әдебиет оқулығы,2-сынып. Алматы: Алматыкітап 2013.

З.Муфтибекова,Б.А.Тұрғынбаева



Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1-әрекет Психологиялық ахуал

2-әрекет Үй тапсырмасы

Негізгі бөлім Мағынаны тану

3-әрекет Топқа бөлу


1мин
7мин

2 мин



Психологиялық ахуал

Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңберінде тұрып, сәлемдесу арқылы ұйымдастыру


Өткен сабақты пысықтау.

2 топқа тапсырма беріледі.

1. «Аппақ бала» мәтінің негізгі идеясы, қысқаша мазмұны

2.Асан тазалыққа қалай бет бұрды? Кім көмектесті?

3.Асанның жуыну туралы түсінігіне не кінәлі?

Бағалау.


Топқа бөлу.



Оқушылар қонақтармен амандасады.

Оқушылар тапсырмалар бойынша жауап береді.

Бағдаршам әдісі бойынша бағаланады.


4-әрекет

5-әрекет

6-әрекет

7-әрекет

8-әрекет

10-әрекет

2 мин

5мин


8мин

2 мин
2 мин

1 мин


Болжау стратегиясы

Бұл атаулардан не түсіндік?


-Сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?

-еш нәрсені көрмей айтып беретін кісіні кім дейтінін білесіңдер ме?

-көріпкел дейді.

-біз бүгін көріпкел Аян мәтінімен танысамыз.

.
Мәтінмен жұмыс

мәтінді оқу;

Іштерінен оқып, мағынасын ұғу.

Әр топтан 1 оқушыға оқытамын.



Сөздік жұмыс
Автор туралы мәлімет беріледі.



Әсия Орынбаева - 1956 жылы 5 қыркүйекте бұрынғы Көкшетау облысыҚызылту ауданының Күрлеуіт ауылында дүниеге келген. 1973 жылы онжылдық мектепті тамамдағаннан кейін еңбек жолын аудандық «Қызыл ту» және«Красное знамя» газеттерінде аудармашы болудан бастаған.

Еңбек жолы


ҚазМУ-дың журналистика факультетін сырттай оқып бітірген. 1987 жылдан бастап баспа саласында, республикалық «Мектеп», «Жеті Жарғы», «Экономика», «Қазығұрт» баспаларында редакторлық қызмет атқарды.Қазақстан Республикасы Баспа және полиграфия ісінің қайраткері. Қазір ХҚЭДО(Халықаралық қаржы-экономикалық даму орталығы) Сынып жетекшісінің анықтамалығын журналында аудармашы-редактор.




«Назерке» (1996), «Қызғаныш» (2001), «Қоштасу алтыбақаны» (2006) атты хикаят пен әңғімелерден тұратын жинақтары жарық көрген. Аударма саласында да тәжірибесі мол. М. Горькийдің «Артамоновтардың ісі», Г. Флобердің «Бувар мен Пекюше» шығармаларын, көптеген оқулықтарды, тарихи кітаптарды тәржімалаған.[1][2]

Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

әннің ырғағында қимыл-қозғалыс.


Әр түрлі нұсқалар берілуі мүмкін.


Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды.

Оқулықпен жұмыc.

Мәтінді оқу; мағынасын ұғу.


Түсініксіз сөздерді айтады.

Оқушылар оқиды.

Оқушылар «Медеу» туралы көрсетілімді тамашалап,талқылау арқылы сабақтың тақырыбын ашады.Дәптерлерін ашып, жаңа сабақтың тақырыбын жазып, өлеңдегі сипаттау шумағын тауып жазады.

Сергіту сәті қимыл-қозғалыс.



11-әрекет

3 мин


Таныстырылым.Дәріс


Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды.

.


Қорытынды

Ой толғаныс

12-әрекет


5 мин

4 мин





қорытынды жасайды және пайда болған мәселелер мен сұрақтарды анықтайды.




Үйге тапсырма 13-әрекет

1мин

Мәтінді оқу

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады, сұрақтары болса қояды

Бағалау

11-әрекет

14-әрекет. Кері байланыс жасату.


1 мин

1 мин


Бағдаршам әдісімен бағалау. Парақшамен бағалау.

Кері байланыс жасату.


- Бәрі де түсінікті. -Мен есте сақтады -Сұрақтар пайда болды -Түсінбедім

Бағалау терезесіне жазады.



Оқушылар өзара және өзін бағалайды


Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикер арқылы бағалау терезесіне кері байланыс жасайды.



Ахмет Байтұрсынов атындағы №139 мектеп-гимназия

Ашық сабақ жоспары

Пәні: әдебиеттік оқу

Сыныбы:4 «Б»

Тақырыбы: Қ Толыбаев «Медеу»



Пән мұғалімі: Қалбергенова А Е

Алматы қаласы
Каталог: uploads -> doc -> 0b7a
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0b7a -> Мемлекеттік тілде іс қағаздарын жүргізу пәні бойынша тест сұрақтары Іс жүргізу дегеніміз
0b7a -> Сабақтың тақырыбы: London Eye is a symbol of modern Britain Негізгі түйінді идея


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет