«Қошақан» II кіші тобы Білім беру саласы



бет1/4
Дата08.06.2018
өлшемі0,65 Mb.
#41233
  1   2   3   4
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні: 08.11.2016ж. «Қошақан» II кіші тобы

Білім беру саласы: коммуникация

Оқу іс-әрекеті: қазақ тілі

Тақырыбы: Үй жануарлары

Мақсаты: Үй жануарларымен таныстыруды жалғастыру

Міндеттері:

1. Үй жануарларының қазақша атын атап үйрету.

2.Жаңа сөздерді меңгерте отырып,есте сақтау қабілеттерін дамыту.

3.Үй жануарларын қамқорлыққа алу керектігін айта оытрып,адамгершілікке тәрбиелеу.



Көрнекілі: үй жануарларының суреттері.

Сөздік жұмысы:сиыр-корова, қой-баран,үй жануарлары-домашние животные.



Әрекеттің кезеңдері

Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың

іс-әрекеті

Ұйымдасты-рушылық –оятушылық кезеңі

-Сәлеметсіңдер ме! Қайырлы күн,балалар!

1.Білер қазақ баласы,
Сәлем сөздің анасы,
Көп танысты көреміз,
Алдымыздан кезіккен,
Бәріне де ізетпен,
Иіліп сәлем береміз!

2. «Дауысын таны» дидактикалық ойыны

Үй жануарларының дауыстары жазылған үнтаспадан тыңдату.

Өткен сабақтағы ит пен мысық сөздерін қайталату.


-Сәлеметсіз бе!

Педагогпен бірге әнді қимылмен орындайды.

Жануарлардың дауыстары жазылған үнтаспаны тыңдайды,жануарлардың аттарын тауып, атайды.



Ұйымдасты-рушылық –ізденушілік кезеңі

3. Ит пен мысық жайлы суреттер бойынша педагог әңгімелеп береді. Және жаңа сөздермен (сиыр,қой) таныстырады.

4. «Суреттегі жануарды ата» дидактикалық ойыны

Шарты: Педагог үй жануарының суретін көрсетеді,ал балалар сол жануарды атайды.

5.Сергіту ойыны

«Ит пен мысық» қимылды ойыны. Шарты:Бір бала «ит», қалғандары «мысық»болып сайланады.

«Ит» ұйықтап жатады, «мысықтар» алға жылжып, «итке» жақындайды. «Ит» оянып, төрттағандап, «мысықтарды» алға қарай қуады, «мысықтар» төрттағандап артқа бұрылмай қашу керек.

6. «Кім қайда тұрады?»дидактикалық ойыны

Шарты: Педагог балаларға үй жануарларының мекендейтін үйшіктерінің суреттерін көрсетеді, ал балалар иесін атайды.






  • Ит

  • Мысық.

  • Сиыр

  • Қой

Балалар қызыға ойнайды.

-Мысық

Сурет бойынша жануарлардың иесін табады.



Педагогтығ көмегімен тапсырмаларды орындайды.


Рефлекстік-

түзету кезеңі



Сұрақ-жауап әдісі арқылы білімдерін бекітеді.

Жақсы қатысқан балаларға смайликтар таратылады.



Сұрақтарға жауап береді.




Күтілетін нәтиже:

Біледі: үй жануарлары: ит,мысық, сиыр,қой сөздерінің қазақша атауларын естеріне сақтайды, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтып үйренеді;

Игереді: тапсырылған жұмысты аяғына дейін жеткізу дағдысын игереді;

Меңгереді: суреттер арқылы үй жануарларын ажыратып, олардың аттарын дұрыс атай біледі.

Тех. картаны толтырған пән мұғалімі: Хадыр К.

Тех. картаны тексерген әдіскер: Шалбаева С.Д_______

Кошка-мысық

Собака-ит



Корова-сиыр



Баран-қой


Каталог: uploads -> doc -> 0f0c
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0f0c -> Тест 10 сынып ( Қоғамдық гуманитарлық бағыт) Адам ең көп ақпаратты ненің көмегімен алады?
0f0c -> Сабақ жоспары Күні,айы,жылы: 17. 03. 2016
0f0c -> Сабақтың тақырыбы: Зертханалық жұмыс №4. Беттік толқындардың таралу жылдамдығын анықтау
0f0c -> Китап турында табышмаклар жавап
0f0c -> А. Б. Карибаева Р. Т. Сембекова


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет