Сабақ: № Орта тақырып: Менің сүйікті тағамым. Сабақтың тақырыбы: Сусын туралы жыр



бет1/5
Дата08.07.2018
өлшемі0,57 Mb.
#48787
түріСабақ
  1   2   3   4   5

САБАҚ: №


Орта тақырып: Менің сүйікті тағамым.

Сабақтың тақырыбы: Сусын туралы жыр.

Мектеп: Алматы облысы

Талдықорған қаласы

16 орта мектеп -гимназиясы



Күні:

Мұғалімнің есімі: Г.Ө Керибаева

СЫНЫП: 2

Қатысқандар саны:

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу

2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну



Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Оқулықтағы мәтінді оқиды

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтін мазмұнын айтып бере алады



Кейбір оқушылар: Шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегінсіз аппликация, фотосуреттер арқылы ұсынады

Бағалау критерилері

Оқулықтағы мәтінді оқып, мазмұнын меңгергенін дәлелдеп айтып бере алады, мұғалімнің көмегінсіз аппликация, фотосуреттер арқылы шығармашылық жұмысын ұсынады



Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен сөз тіркестері:

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:   

... байланысты не айта аласыз? ...көрсетіп бере аласыз ба?

Қай сөйлемдер ... дәлелдеме бола алады?  

Қатықөбінесе қойдыңешкі мен сиырдың қаймағы алынбаған сүтінен ұйытқан аса қою айран

Шалап- көбіне жаз айларында шөл басатын бірден-бір пайдалы сусын. Шалап дайындау үшін алдымен айран немесе шұбатты үлкен ыдысқа құйып алады да үстіне су қосады

Айран-  пісірілген сиырқойешкі сүтінің жылы кезінде ашытқы (айран, қаймақ) қосып, ұйытып дайындайтын қышқыл дәмді ақ тағам түрі. Айран әрі сусын орнына да жүреді. 

Қымыз- жылқы сүтінен алынатын кышқыл сүт өнімі

Шұбат- түйеден өндiрiлген бұл сусын қазақ аспаздығында кеңiнен қолданылады; түйенің сүтін ашыту арқылы дайындалынатын сусын.

Лимонад — лимонның немесе басқа жеміс-жидектің дәмі мен хош иісі бар салқындатылған сусын. 


Құндылықтарға баулу

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, көркем еңбек және дүниетану

Тақырып бойынша

алдыңғы білім



Ұлттық тағамдар,сусындар туралы біледі


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан

ған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы

1мин.


«Сәлем сөздің атасы»демекші халқымыздың салты бойынша сабағымызды амандасудан бастаймыз. Бұл жай ғана амандасу болмау үшін оқушыларға қызыл, жасыл, сары түсті оң қолдың суретін ұсынамын. Жасыл түсті көтерген кезде оқушылар өздерінің оң жағында тұрған құрдасымен екі қолын беріп қазақша амандасады, сары түсті көтергенде үндісше қарама- қарсы тұрған құрдасымен амандасады, қызыл түсті көтергенде жан -жағына «Жалынды сәлем жолдайды»

қызыл, жасыл, сары түсті оң қолдың суреті



Сабақтың ортасы

30 мин.



Оқушыларға түрлі түсті конверттер ұсынамын.Оқушылар көздерін жұмып тұрып таңдаған түсі бойынша топтасады. Бұл жай конверт емес. Тапсырмасы бар конверт екенін түсіндіремін.Оның ішінде бүгінгі күнннің тақырыбына қатысты суреттер болады, оқушылар суреттер тізбегін жасап, өтетін тақырыпты анықтау керек болады.


Каталог: uploads -> 2018 -> post02
post02 -> СҚО, Есіл ауданы «Горное негізгі мектебі» кмм мусина Динара Муратовна
post02 -> Сабақтың тақырыбы: Қазақстан барысы мультфильм негізінде Сабақ негізделген оқу мақсаттары
post02 -> Бастауыш сынып мұғалімі: Байтлеуова Ж. Ш. Астана қаласы №84 мектеп-лицейі «Толағай» зияткерлік сайысы Мақсаты
post02 -> Армысыңдар, бүгін жиналған қауым!
post02 -> Тақырыбы: «Great Britain» «Ұлы Британия» Апталықтың ашылуы. Мақсаты
post02 -> «Қостанай қаласы әкімдігі білім бөлімінің №4 орта мектебі» мм
post02 -> Ұлыстың ұлы күні
post02 -> Дипломдық жұмыс Мамандығы: 5В011900- шет тілі: Екі шетел тілі Қазақстан Республикасы Алматы, 2017
post02 -> Сабақ тақырыбы: І. Есенберлин өмірі мен шығармашылығы
post02 -> Сабақ негізделген оқу мақсаттары мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру. Сабақ нәтижесі


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет