Сабақ: 1 Мектеп: №120 Жамбыл атындағы орта мектебі Күні



бет1/3
Дата25.08.2017
өлшемі1,86 Mb.
#27442
түріСабақ
  1   2   3
Денелердің өзара әрекеттесуі. Күш




«№ 120 Жамбыл атындағы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

физика-информатика пәні мұғалімі

жоғары санатты, І(озық) деңгейлі маман,

мектеп тренері


Қызылорда қаласы
Қысқа мерзімді жоспары

Сабақ: 1

Мектеп: №120 Жамбыл атындағы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Белдебекова Айзада Сейсенбайқызы

Сынып:

Қатысқандар саны: 25


Қатыспағандар саны: жоқ

Бөлім

7.2.2 Динамика негіздері




Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі

Денелердің өзара әрекеттесуі

Сабақтың

тақырыбы:


Күш

Сабақ негізделген оқу мақсаты

7.2.2.2 күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру;



Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіре алады.

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Тұрмыста және техникада күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіре отырып, тәжірибеде көрсете алады.



Кейбір оқушылар істей алады:

Теориялық білімдерін қолдана отырып, өз тұжырымдарын дәлелдей біледі.

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері

Күш ұғымының физикалық мағынасын түсінеді.

Күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіре алады.



Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,(5 сынып)

Денешынықтыру, (7 сынып, Стол үстіндегі теннис. Волейбол. Хоккей)

Геометрия, (7 сынып, Вектор)

Құндылықтар


Шығармашылық,сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік.


Тілдік мақсат

Оқушылар:

Не істей алады?

Салыстырады, себебін түсіндіреді, дәлелдейді.


Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):

Масса, жылдамдық, күш, Исаак Ньютон



Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

«Біріксең алмайтын қамал жоқ», «Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады»



Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Сіз неліктен күштердің әрекеті дененің масса мен жылдамдығы ұғымдарымен тікелей байланысты деп ойлайсыз?



Алдыңғы оқу

Күш, масса ұғымдарын біледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар


Басы

  1. - мин

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Ширату жаттығулары (2-мин.)

/Мақсаты-сабақ тақырыбына байланысты оқушылардың қызығушылығын туғызу./

Оқушыларға әртүрлі кейіптегі смайликтері бар таратпалар таратылып, сол смайликтерге өзінің сабақ басындағы көңіл-күйін белгілейді.

3.Өткен тақырыпқа шолу жасау үшін, қазіргі оқу мақсатымен байланыстыру үшін мынадай «Ой қозғау» әдісін қолданамын.

Берілген ауыстырылған сөздер арқылы физикалық шаманы құрастырады, оны үш тілге аударады.

Мжсұы – жұмыс – работа –work - Дж

Уқаыт – уақыт – времия – time - с

Самса – масса – масса – mass - кг

Жылдықдам- жылдамдық – скорость – speed - м/с

Бағалау арқылы мадақтаймын.

Смайликтер

Сурет қиындылары

Ауыстырылған сөздер жазылған таратпалар



Ортасы

..... мин

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы


Демонстрация (3-мин) (Үстел теннисі, шар, қалақша)

допты екі бала бір-біріне лақтырады, бұл құбылыстан не түсінгендігін сұрау:



Ой қозғау.

  1. Балалар допты неліктен лақтырады?

  2. Неліктен сіз олай ойлайсыз?

қозғалды


тоқтады неліктен?

бағытын өзгертті

«Неліктен?» деген сұрақтың мәніне тоқталу, осы негізде «күш» ұғымын енгізу, анықтамасын шығарып алу, оның мәнін ашу.

Осы арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындаймыз.


Бейнежазылым «Күш»

Сұрақ:

  1. Бейнекөрсетілім не туралы баяндалды?

  2. Күштің қандай түрлерін білесіңдер?

Топтық жұмыс (Мәтінмен жұмыс)

«Джигсо» әдісі арқылы

1-топ: «Күш»

Күштің физикалық шама екендігін, оның сан мәнін өлшеуге болатындығын көрсету.

2-топ: «Түсірілу нүктесі»

Күш ұшында бағыты көрсетілген түзу кесінді түрінде берілетінін түсіндіру.

3-топ: «Ньютон»

Күштің белгіленуімен және өлшем бірліктерімен таныстыру.

Топтық жұмыс формативті бағалаудың «ПОПС-формула» әдісі арқылы бағаланады. Топтар өзін-өзі бағалайды.

«Менің ойымша, .............»

«Себебі............»

«Мен мұны келесі мысалдармен дәлелдей аламын...........»

«Осыларға сүйене отырып, мен мынадай қорытындыға келдім..........»


Жеке жұмыс

1-тапсырма.

Анықтамалық кесте толтыру





Сипаты

Шама/ұғым

Белгіленуі

Анықтамасы

Формуласы

Өлшем бірлігі

1

Масса

Ұғым













2

Жылдамдық

Шама













3

күш

Шама













Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет