Сабақ: 23. 10. 2019 ж Мұғалімнің Т. А. Ж.: Хуанбай Нұрболат Сынып



Дата12.11.2019
өлшемі23,55 Kb.
#51594
түріСабақ
Байланысты:
Музыка 5 сынып 22.10
Музыка 5 сынып 22.10
Сабақтыңқысқамерзімдіжоспары:

Ұзақмерзімдіжоспар 1 бөлімі:

Қазақ халқының музыкалық мұрасы.


Мектеп:

Перуаш Кәрімұлы атындағы орта мектебі

Күні:

Сабақ:

23.10.2019 ж


Мұғалімнің Т. А.Ж.:

Хуанбай Нұрболат

Сынып:

5

Қатысқандарсаны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жобаны жоспарлау және құрастыру

(1 сағат)





Осы сабаққа құрылған оқыту мақсаты

(оқу бағдарламасының сілтемесі)

5.2.1.1 - музыкалық шығармашық жұмыстарды жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және материал жинақтау;

5.2.2.1 -музыкалық көркем құралдарын, музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, қарапайым композициялар шығару және импровизация жасау;

5.1.2.4 - ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдалану


Сабақтың мақсаты

Ансамблде өз орнын білу;

Аккомпанементте интерпретацияны қолдану;

Ритмикалық суреттерді сақтау.


Бағалау критерийлері

Оқушы мақсатына жетті, егер:

Ансамблдеөзролдерінанықтайды;

Күйдіинтерпритациялайды;

Ритмикалықаккомпонименттіқолданады;

Өзпариясыннақтыорындайды;

Креативтілігінқолданады;

Шығармашылығын шабыттау.


Тілдік мақсат

Диологхаттарүшінпайдаланылатынсөзтіркестерініңсериясы

айтыс, қыз бен жігітайтысы;

-күй- төкпе, шертпе;

-стиль, жанр, лад, интонация, музыкалықкөркемдеушіқұралдар;

-импровизация, өңдеу, композиция;

-интерпретация;

-екпін, ырғақ;

-сүйемелдеу, ансамбль

• БізБіржан мен Сараныңайтысынтаңдадық, себебіол….(айтыстыңстильін, жанрын, орындаушылықәдісін) анықтауғакөмектеседі.

• Бізхалықәуенінкомпьютерлікбағдарламадаимпровизацияладық, олбізге....( тілдікдағдыны) дамытуғакөмектесті.

• Бізкүйтарихынзерттедік, олкүйдің ....(шертпе, төкпе) әдістерінбілугекөмектеседі.


Құндылықтардыдарыту

Өмірбойыеңбек пен шығармашылық.



ЖаҺандықазаматтыққатәрбиелеу

Бұлбөлімдежаһандықәсеріменмузыкалықоқиғалардытыңдапқарастыру. Сыныпоқушысы музыкаға шолу арқылы бағдарламаны қамтамасыз етеді және қоя отырып,пайдалана атқарады

АКТ қолдану дағдылары

Аudacity компьютерлік бағдарлама

Пәнаралықбайланыстар

Кіріктірілгенпәнаралықбайланысыинформатикамен, тарихпен, әдебиетпенбайқалады

Бастапқы білім


Куйдің не екеніноқушыларалдын-ала біледі

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс-әрекеті


Ресурстар

Сабақтын басы
3 м
10 м

Сабақтын ортасы


20 м

Сабақтын соңы


10 м


Сабақ басында оқушылардың назарын назарын жинақтау:

Миға шабуыл

Әуенді тыңдау. «Балбырауын» күйі



Сұрақ: Әуеннің мәнерлілігі қандай құралы болады.

Динамиканың қарқыны мен динамикалық реңктерді толық анықтау беріледі.

Қарқын- Dynamic Tempo-

Бұл қозғалыс жылдамдығы музыканың мәнерлілігінің құралы болып табылады.

Adaqio – баяу қарқын

Andante – орташа қарқын

Allegro – жылдам

Динамикалық реңтер (тұрақты)

forte (f) — қатты, ;

piano (p) — баяу, ақырын;

Өзгерістер бояуы (қосымша)

крещендо — бірте-бірте күшейте;

диминуендо — бірте-бірте үнсіздену;

Оқушылар жаңа терминдерді дәптерлеріне жазады.

Әр түрлі орындаушылардың орындалуы арқылы бір музыканы тыңдау.

«Адай»күйін домбыра аспабында орындау.

«Ұлытау»тобының орындауында Адай күйі.



Мұғалім барлық сыныпқа сұрақ қояды:

Сұрақ: Интерпретация дегеніміз не?

музыкада интерпретацияға анықтама беріледі.

Интерпретация -(анықталуы, талқылануы) - музыканы орындауда жеке көзқарас.

Тапсырма:

Бірнеше күйге итерпретация жасайды, өз дауысыңызбен және ұрмалы аспаптармен жаңа ритмикалық аккомпанемент ойлап табу және орындау.

Оқушылар өз жұмыстарын сынып алдына шолып көрсетеді.

1.Шулы құралдармен өз даусынмен ырғақты жүрісімен шабыттандыра,күйді интерпретациялау.

2 Ансамблде өз рөлдеріңді анықтай отырып, әншілермен музыканттарды таңдаңыз.

3 Өз жұмыстарыңды сынып алдына шолу жасаңыз.

4. «Қосалқа» Дәулеткерейдің күйін оқушылар тыңдайды.

Критерий бойыншаоқушыларөз-өзінбағалау:

Ансамблдеөзрөлдерінанықтайды;

Күйдіинтерпритациялайды;

Ритмикалықаккомпанименттіқолданады;

Өзпариясыннақтыорындайды;

Креативтілігінқолданады;

Шығармашылығын шабыттау.



Қорытынды нәтижелері: сабақтың мақсаты мен критериін талқылау.

Дыбысталу мақсаттарын талқылауда оқыту мақсаты орындалды ма.



Критерий бойынша мұғаліммен оқушы арасында кері байланыс беріледі.


https://yandex.kz/images/search?img
https://soundation.com/studio
https://www.iphones.ru/iNotes/505685

Дифференциация – Сіз қалайша көбірек қолдау керек екендігін көрсетесіз?Аса қабілетті оқушылар алдына қандай міндеттер жоспарлайсыз?

Бағалау – Сіз қалай жоспарлайсыз,оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.













Рефлексия


Сабақта бағалаудың әдіс-тәсілдерінің қолданылуы :

К = жалпы сыныппен жұмыс

Д = мұғалімнің түсіндірілімі

Г = топпенжұмыс

И =жекежұмыс

Ф = қалыптастырушыбағалаудыңкөмегі

Сабақ басы

- «Миға шабуыл»

- Негізгібөлім

Талқылау

- Өзара түсіністік

Қорытынды

- Рефлексия





Жалпыбаға

Сабақтыңқандайекіаспектісіжақсыөтті? (ойланыңыз, білімберуде , солайоқытуда да)?

1:
2:
Сабақтыңжақсыөтуінеқалайкөмекберередіңіз? (ойланыңыз,білімберуде , солайоқытуда да)?

1:
2:
Меніңсабақтасыныптуралы,жетістіктерітуралыбайқағаным /кейбіроқушыларғақиыншылықтудырғаны, келесісабақта неге аса көңілаударукерек?




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет