Сабақ 74 Қатысқан оқушылар саны: Сынып: 5-сынып Қатыспағандар



Дата08.07.2018
өлшемі101,09 Kb.
#48442
түріСабақ

Күні: 22.12.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Сыздыкова Л.Ф.

Сабақ 74


Қатысқан оқушылар саны:


Сынып: 5-сынып


Қатыспағандар:

Бөлім атауы:

6-тарау. Әлемдегі ірі кітапханалар

Сабақтың тақырыбы

Ірі кітапханалар

Сабақтың түрі

Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы.

Жүзеге асатын оқу мақсаттары

А5 Сенімді және еркін жауап беру

Сабақтың мақсаты

Оқылым материалдары бойынша негізгі ақпаратты сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.

Барлық оқушылар:

Сөйлесу әрекетіне жетелейтін қарапайым сөйлем үлгілерін қолдану негізінде ірі кітапханалар жай- лы толық ақпарат бере білуге үйрету. Лексикалық тақырып аясында болымсыз етістік тудыратын

-атын, -етін, -йтын, -йтін, -ар, -ер, -р, -мақ, -мек, -пақ, -пек, -бақ, -бек жұрнақтары мен емес көмекші етістігін меңгерту..

Көптеген оқушылар: презентация бойынша берілген сұрақтарды адам бойындағы қасиеттермен байланыстыра отырып дәлелді түрде жауап береді

Кейбір оқушылар:

Диалогты сауатты құра алады



Жетістік критерий- лері:

Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тақырыпқа қатысты ақпарат береді, сыныптастарымен тілдеседі.

Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы ірі кітапхана- ларды басқаларға таныстырады, сипаттайды.

Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды, қарапайым үлгілер арқылы Сөйлесімге келеді.


Дескриптор

  • Берілген суреттер мен сөздерді байланыстырады

  • Ойын жүйелі жеткізеді

  • Сұрақтарға дәлелді жауап береді

  • Диалогты сауатты құрады

Тілдік міндеттер

Талап, еңбек, терең ой,қанағат, рахым, ғылым, жетістік

Құндылықтар

«Адам болып туған соң, 
Адам болып өлу лазым». 

«Өз қадірің - өз байлығың».



Осыған дейін меңгерілген білім

Болымды, болымсыз етістіктер




Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы
5 минут

Сәлемдесу.

психологиялық ахуал:Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.



Мұғалім оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Галереяны шарлау» әдісін қолданып, тақтаға тақырыпқа қатысты суреттер іледі. Суреттердің астында





  • Ал, балалар, мынау суреттерде не көріп тұрсыңдар? (кітапханалар)

  • Кітапханалар қандай болады? (ірі және шағын)

  • Сондықтан, біздің сабақтың тақырыбы да «Ірі кітапханалар»

Мұғалім шәкірттерді оқу мақсатымен және бағалау критерийлерімен таныстырады. Бағалау парақтарын таратады.

Өткен сабақты еске түсіру. Сұрақ-жауап.



    1. ҚР ең бірінші кітапханасы қай жылы ашылды?

    2. ҚР ең бірінші кітапханасы қай жерде ашылды?

    3. ҚР ең ірі кітапханасы қалай аталады?

    4. Қай жылы ашылды?

    5. Қай жерде ашылды?

Үлестірме материалдары


Сабақтың ортасы

10 минут


20 минут

      1. Жаңа сөздермен танысу . Мұғалім оқиды,оқушылар хормен қайталайды. 

      2. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма.

Әр суретке жазбаша сұрақ дайындаңдар. Диалог жүргізіңдер.

      1. Тілдік бағдар. 3-тапсырма.

Берілген сөздерді болымсыз етістік тудыратын –ған/-ген, -қан/-кен жұрнақтары мен «емес» көмекші етістігін пайдаланып, болымсыз етістікке айналдыр.

Үлгі: Айт – айтқан емес.



      1. Мәтінмен жұмыс. 4-5 тапсырмалар. (слайды)

Мәтінді мұқият оқып шығыңдар. Кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексер.

5. Сергіту сәті

6. Жазылым. 6-тапсырма. Топтық, ізденіс жұмыс.Мәтінде айтылған кітапханалар туралы ақпаратты анықтайды.



https://prezi.com/paab-wr5s8yf/presentation/



Сабақтың соңы

5 мин




Мәтінсоңы жұмыс. Сұрақ-жауп.

  • Бүгін біз не туралы айттық?

  • Қандай ең ірі кітапханалар бар?

Кері байланыс

Смайликтер арқылы.




Бағалау критерийлері

тапсырмалар

Дескрипторлар




Сенімді және еркін жауап береді


2-тапс

Диалогты сауатты құрады.


1

3-тапс

болымсыз етістікті болымсыз етістікке айналдырады.

12-13/ 4

7-11/ 3

2-6/ 2

4-5 тапс

Мәтінді мұқият оқып шығыңды. Кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексер.


7

6-тапс

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Ақпаратты анықтайды

1
1

Барлығы





19


18-19/5, 12-17/4, 5-11/3, 0-4/2






Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет