Сабақ: Қазақ тілі Мектеп: №179 А. Хангелдин атындағы орта мектебі Күні: 12. 2017 жыл



бет1/2
Дата04.07.2018
өлшемі168,55 Kb.
#46693
түріСабақ
  1   2
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.7.3.Көлік және жол белгілері

Сабақ: Қазақ тілі

Мектеп: №179 А.Хангелдин атындағы орта мектебі

Күні: 9. 12. 2017 жыл

Мұғалімнің тегі, аты: Манапова Алипа Сафаргалиевна

Сынып: 5

Қатысқан оқушылар саны: 18

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

Тіркемелі трактор.Зат есім

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т/А4.Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау.

5.ӘТН 4.2 Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану.



Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

1.Мәтіннің мазмұнын түсініп,тірек сөздерді тауып, негізгі ойды жетекші ұрақтар арқылы анықтайды.

2. Зат есімнің мағыналық түрлерін ажырата алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

1.Мәтіннің мазмұнына сүйене отырып, бөлімдерге бөледі.

4.Түбір зат есімдерден туынды зат есім жасап, түрлендіріп,мысал келтіреді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

1.Мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіре отырып, түйінді шешім шығарады.

2. Зат есімнің мағыналық түрлерін ажырата отырып, бөліп көрсетіп, мәнмәтін аясында қолдана алады.


Бағалау критерийлері

-Ұсынылған тірек сөздерді орынды пайдалана алады.

-Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады.

-Мәтіннен зат есімдерді тауып, мағыналық түрлерін ажыратып, сұраққа жауап бере отырып, өз ойын айта алады.


Тілдік мақсаттар:


Оқушылар орындай алады:

Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәтіннен таба алады.



Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:.

Бесаспап,отағасы,үйелмен,ұршықша үйіру сөздерінің мағынасын таниды

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Әпке мен бала диалогі, баланың әжесіне деген қамқорлығы

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Әпкесі не себепті қалада тұрады?

-Анасы мен әкесі неліктен таңертеңнен кешке дейін үйінде болмайды?

-Бұл мәтіннен не түюге болады?

Алдыңғы оқу

Сөз таптарын біледі

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті,Орыс тілі,Математика, Өзін –өзі тану

Құндылықтарға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы

6 минут




2 мин

4 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен сәлемдесемін.

2.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын.

3. «Жырлайды жүрек » әдісі арқылы пихологиялық дайындық жасатамын

Мынау менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау басым ақылды .

Бәрін осы басқарған.

Мынау менің оң қолым,

Мынау менің сол қолым,

Барлық істі атқарған.

«Билет сату» әдісі арқылы 3 топқа біріктіремін:

І топ – Қанағат

ІІ топ - Рақым

ІІІ топ – Терең ой



«Зымыран сұрақтары» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау:

  1. Сөз таптары дегеніміз не?

  2. Қазақ тілінде қанша сөз табы бар?

  3. Семафор дегеніміз не?

  4. Бағдаршамның түстері қалай белгіленеді?

Қалыптастырушы бағалау: Смайлик арқылы бағалаймын








Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

29 мин


Білу

Түсіну


Қолдану



3 мин

5 мин

4 мин
5 мин

5 мин

7 мин


"Миға шабуыл" әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қоямын:

  1. Көліктің қандай түрлерін білеміз?

  2. Жүк көліктері туралы не білеміз?

  3. Зат есім дегеніміз не?

Мұғалім түсіндірмесі

Өзім оқушыларға «Тіркемелі трактор» туралы қысқаша түсінік беремін.Зат есім туралы түсінік беріп өтемін.



1-тапсырма. Тыңдалым,айтылым. Жеке жұмыс

Мәтінді тыңдатамын.Бөлімдерге бөліп,мәтіннен негізгі, туынды зат есімді табады.



Қалыптастырушы бағалау:«Басбармақ» әдісі

Кері байланыс: Тапсырма қиын болған жоқ па?
2- тапсырма.Топтық жұмыс. «Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы тірек сөздерді тауып, постер қорғайды.

Қалыптастырушы бағалау: «Стикердегі диалог» әдісі арқылы топтар бір – бірін бағалайды.

Дескриптор

1.Тірек сөздерді таба алады.

2.Мәтінді бөлімдерге бөле алады.

3 - тапсырма. Жазылым. Жұптық жұмыс.

Сөздікпен орындалатын жаттығу


Сөз

Сіздің ойыңызша оның мағынасы қандай

Сөздіктегі анықтамасы

Сөзді пайдалана отырып құрылған сөйлем












Тақтадан дұрыс сөздерді көрсетемін.Жұптар бір – бірін бағалайды.



3 - тапсырма. «Жалғасын тап» әдісі арқылы Кітап,бүркіт,кесте, трактор,белбеу сөздерін айтамын.

Сол сөздерді жалғаулар арқылы түрлендіріп,сөйлем құрастырады.



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет