Сабақ Информатика пәнінен Кодтау сағаты 2015



бет1/2
Дата26.08.2017
өлшемі198,04 Kb.
#28929
  1   2
19 орта мектебі КММ

Тәжірибелік сабақ

Информатика пәнінен


Кодтау сағаты 2015


Өткізген: Боранбайқызы Диана

2015-2016 оқу жыл

Сынып: 7 «Б»

Уақыты: 07.12.2015

Cабақтың тақырыбы: «Кодтау сағаты-2015»

Сабақтың мақсаты:



1. Оқушыларды XXI ғасырдың негізгі дағдысы - бағдарламалауға қызығушылықты тудыру

2. Бағдарламалауды жасына және ақыл жаратылысына байланыссыз әрбір адам үйрене алатынын көрсету

3. Бағдарламалаушы жұмысымен таныстыру бағдарламалауға деген қызығушылығын арттыру (тәжірибе арқылы) көзбен көріп қолмен жұмыс істеуге үйрету
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ және тәжірибелік жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютерлер

Сабақтың барысы:

  • Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)

  • Жаңа сабаққа түсінік алғы сөз (Уәждемелік бейне-ролик) (5 мин)

  • Бірінші тапсырманы көрсету (3 мин)

  • Оқушылардың өзіндік жұмысы (30 мин)

  • Қорытынды және сертификаттар тарату (5 мин)


Жаңа сабаққа түсінік және алғы сөз

Балалар қандай компьютерлік ойындарды ойнағанды ұнатасындар? «Осы ойындарды кім жасайды?». Бағдарламалаушылар жасайды. Міне біз бүгін 45 минут ішінде бағдарламалаушы болу қандай екендігін көреміз. «Кодтау сағаты 2015» - ол не? Бұл Дүниежүзілік Информатикадан білім алу аптасы аясында өткізілетін Ғаламдық бастама. Ақпараттық жүйелер саласындағы мамандық бүгінгі таңда ең талап етілетін, жоғары төленетін және беделді кәсіп болып табылады. Осыған орай Қазақстан жұлдыздары, саясаткерлері мен әйгілі бағдарламалаушылардың қатысуымен түсірілген уәждемелік бейне-роликті тамашалайық

(www.hourofcode.kz). Қарап болғаннан кейін «Бейне-ролик ұнады ма?», «Естеріңде не сақталды?», «Бағдарламалау қызық па?», «Бейне-роликті көргеннен кейін бағдарламалау жайлы басқа қандай қорытынды жасадыңдар?» деген сұрақтар қойып оқушылардың ойын білу керек.

Бірінші тапсырманы көрсету

Енді, бірінші жаттығуды проектордан көрсетемін, яғни бірінші тапсырманы барлығымыз жасаймыз, ал қалғанын әркім өзінше орындайды. Ең алдымен сіздерді программа интерфейсімен таныстырайын: сахна, жұмыс аясы, блоктар, блоктарды жою және қосу, орындау/тастау батырмалары. (слайдтар)

Қорытынды және сертификаттарды тарату

Оқушылар сіздерден сабақ барысы ұнағанын, я ұнамағаның білу үшін сіздердің ойларыңызды білгім келеді. Жасаған кодтау бағдарламасы қиын болып-болмағанын сұраңыз. Араларынан кімнің болашақта бағдарламалаушы болатынын біліп алайық. Егер қызығушылық көрсетіп бағдарламалаушы болатының қазірден бастап шешкен оқушылар болса сіздерге мына электрондық адрестерді ұсынамын:
https://scratch.mit.edu/- әлемге әйгілі балаларға арналған бағдарламалау тілі

https://code.org/learn- учебный материалдар және практикалық жұмыстар




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет