Сабақ жоспары. №13 сабақ Мектеп:№15 гимназия



Дата21.11.2019
өлшемі21,97 Kb.
#52253
түріСабақ
Байланысты:
13 сабақ
апталық, апталық, СЫНЫП САҒАТЫ, СЫНЫП САҒАТЫ, 13. КТЖ Физика 9 сынып, Сабак жоспары, MS Power Point құжатының құрылымы және негізгі элементтері, soch himiya 7cl kaz, емтихан сурактары МКБ, емтихан сурактары МКБ, емтихан сурактары МКБ, 6 сынып ¦9, 6 сынып ¦9, 1 сынып буквы
Қысқамерзімді сабақ жоспары. №13 сабақ

Мектеп:№15 гимназия

Мұғалім: Рахымбекова А.М

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ақпарат және оны өңдеу

Күні:


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып: 5а, 5б, 5в

Сабақ тақырыбы

«Растрлық кескіндерді құру және өңдеу» жобалық жұмысы.

Оқу мақсаттары

Растрлық кескіндерді құру және өңдеуді практика жүзінде меңгеру.

Жетістіктер критерийлері

Барлық оқушылар

1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алу.

2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Көпшілік оқушылар:

Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдеуді үйренеді.



Кейбір оқушылар:

Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: оқып үйренгендерін практикада қолдана алады.



Өткен тақырып

Жаттығулар.

Қолданылатын ресурстар

«Bilimland.kz» ресурсы

Құндылықтар:





Тілдік мақсаты:





Пәнаралық байланыс

Бейнелеу өнері, ағылшын тілі

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті (нәтижесі)

I кезең

Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын тексеру
1.2-жаттығу.
Тест
Видео ақпарат
Видео көрсету



1. Сынып оқушыларының сәлемдесу, белгілеу

2.Үйге берілген тақырыптар бойынша жаттығулар орындату арқылы оқушылардың білімді игеру деңгейін анықтайды.

3. Тест тапсырмаларын береді.

https://bilimland.kz/kk#lesson=16303

https://bilimland.kz/kk#lesson=18628

«Ой қозғау» әдісі бойынша видео көрсетіледі: https://bilimland.kz/kk#lesson=11892

Оқушыларға түрткі сұрақ қояды:

1. «Сендер көрген фильм ақпараттың қай түрі туралы?»

2. Графикалық ақпарат деген не?



1. Үйге берілген тақырыптар бойынша жаттығуларды орындау арқылы өз білімдерін текесереді.

2. Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.




II кезең

Жаңа сабақ

Тәжірибелік жұмыс


Сабақтың тақырыбымен таныстырады: «Растрлық кескіндерді құру және өңдеу». Сабақтың мақсатымен таныстырады: «Растрлық кескіндермен жұмыс жасау.

1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет береді.

2. Графикалық редактормен таныстырады.

https://bilimland.kz/kk#lesson=16410

Мәтінмен жұмыс жүргізеді: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410

Сөздікпен жұмыс жүргізеді: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410



1-жаттығу: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410

2-жаттығу: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410

Оқушылармен тәжірибелік жұмысты көрсету арқылы жобалық жұмысты орындауға нұсқаулық көрсетеді: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410



Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.

1. Видеоны көреді.

2. Мәтінді оқиды.

3. Дәптерге орындайды.

Тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолданады.
Жобалық жұмысты орындайды.


III кезең

Тест жұмысы
Бағалау

Тест жұмысын орындату арқылы оқушылардың білімін тексереді. https://bilimland.kz/kk#lesson=16410

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалауды ұйымдастырады



Тест жұмысын орындайды.
«Бағдаршам» түстері арқылы бағалайды.

Үй тапсырмасы:

§13 оқу. Сурет салу. Бөлім бойынша жиынтық бағалауға дайындалу



Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға нұсқау береді.

Оқушылар үй тапсырмасын орындайды.

Қорытынды: Сабақтың соңына дейін әр оқушы тапсырмаларын үлгергендерінше орындайды, қалғанын үйге алады.

Оқушылардан стикерге мына сұрақтарға жауап алады:

  1. Не ұнады?

  2. Нені үйрендім ?

  3. Не қиын болды?

Оқушылар стикерге мына сұрақтарға жауап жазады:

  1. Не ұнады?

  2. Нені үйренгім келеді?

  3. Не қиын болды?

Рефлексия:

Сабақтың оқу мақсаттары шынайы, нақты, қол жетімді болды. Бүгін оқушылар растрлық кескіндерді құру және өңдеуді меңгерді. Сыныптағы ахуал жұмыс істеуге жағымды болды. Мен қолданған әдіс-тәсілдер тиімді болды.



Барлық оқушылар

1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алды.

2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындады.

Көпшілік оқушылыр:

Түсінді, талдай алды, білімін қолданды: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдей алды.



Кейбір оқушылар

1. Білімін жинақтап, рефлексия жасады: оқып үйренгендерін практикада қолдана алды.

2. «Bilimland.kz» ресурсын пайдаланғаным өте тиімді болды.

3.Сабақты жаңартылған білім мазмұнына сай келетін әдіс-тәсілдерді тиімді қолдану арқылы жақсартуға болады.




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет