Сабақ жоспары. 2- сынып. Тақырыбы : Ш. Смаханұлы. «Бұлбұл мен тоқылдақ.»



Дата19.02.2017
өлшемі72,14 Kb.
#10857
түріСабақ
Сабақ жоспары. 2- сынып.
Тақырыбы: Ш.Смаханұлы . « Бұлбұл мен тоқылдақ.»

Мақсаты: Оқиғаны елестетіп, жүрекпен жете сезіну қабілетін және өзіндік ойын айтып , жеткізу мүмкіндігі дамиды.Құстардың

табиғатқа пайдасы жөнінде аңық білуге, оны қадірлеуге сақтауға көмек көрсетуге мүмкіндік беру.Оқушыларды мейірімділікке , әлсізді

қорғауға үйрету. Түсініп оқуға, сөйлеуін, ойлау қабілеттерін арттыру.

Міндеттері: Оқушының бойындағы құмарлығын , қызығушылығын жойып алмай,оның табиғи талап тілектерін , сұраныс мұқтаждарын

ескеру. Оқушының ықыласын оята білу.



Сабақтың түрі: Аралас сабақ.(Дүниетану, айналамен танысу,еңбекке баулу)

Әдіс-тәсілдер: Сұрақ – жауап әдісі, проблемалық әдіс.

Күтілетін нәтиже: Табиғат анамыздың- перзенті. Құстардың қоршаған ортаға пайдасы туралы анықтай түсу,оларға қамқорлық жасау.

Құрастырған: Павлодар ауданы, Красноармейка ОЖББМ бастауыш сынып мұғалімі Алигожина Жұмагүл Жұмажановна.



Уақыты


Жұмыс кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдастыру

түрі

Бағалау

Қолданылатын

модуль




5 минут

5мин
10мин


17мин

3 минут


5минут

Ұйымдастыру

кезеңі

Ой түрткі
Алгоритмдік

жұмыс


арқылы

Негізгі бөлім


Қорытынды



Үй тапсырмасын

тексеру


«Табиғат» сөзжұмбақ шешу
Автордың өмір жолымен таныстыру
Слаид көрсету

Сұрақ-жауап

Оқулықпен жұмыс

Сергектік сәт



Маша

Және аю.




Өз ауылының табиғатын қалай қорғап аялау

Сөзжұмбақ шеше отырып жаңа тақырыпқа шығу.

А-кезеңі

Ассоциасия

«Ой қозғау»

стратегиясы


Ж Жабаевтың тағы

қандай өлеңдерін

өттік,еске түсіре отырып айту.
В-кезең

ой тоқтату

Тау түрлерін аңықтау.
Қазақстан таулары

картадан көрсету

жазу.

Мәнерлеп оқу



Сөздік жұмыс

«Түртіп алу»

Тау қандай?

Шумақты топқа бөлу.а/Сауыр тауы

1-шумақты оқып

мазмұнына сай эссе жазу.

В-кезеңі

«Жоңғар »тау тобы

талдау,суреттеу

өлең жолын


пострға салу.

«Шыңғыс»тауы

шумақты талқылау

Баяндау


Ой-өрісін жинақтау

«Сарыарқа» тауы толық мәнерлеп оқу ,соңындағы сұрақтарға еркін түрде жауап беру.

Ойлағанын ашық айта білуге

үйрету.


Ұжымдық жұмыс.

Суреттер қиындысы арқылы

Топқа бөлу

а/Сауыр тауы

ә/Жоңғар тауы

б/Шыңғыс тауы

в/Сарыарқа тауы
топпен жұмыс

жеке-дара

жұмыс

топтық жұмыс



Басбармақ

топтық жұмыс

стикер арқылы

екі жұлдыз

бір ұсыныс


Ой қозғау

Оқытуды басқару

және көшбасшы

Д және Т

Диалогты оқыту



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдері

Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет