Сабақ жоспары 4- сынып Сабақтың тақырыбы: «Менің Отаным -Қазақстан»



Дата25.08.2017
өлшемі98,33 Kb.
#26608
түріСабақ
Сабақ жоспары 4- сынып

Сабақтың тақырыбы: «Менің Отаным -Қазақстан»






Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату, мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды илюстрациялы шағын мәтіндерден тауып алу, мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.




Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді оқи алады.




Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді оқи алады, мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды илюстрациялы шағын мәтіндерден таба алады.




Кейбір оқушылар орындай алады:Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырата алады, мазмұнын айта алады.




Тілдік мақсат

Барлық оқушылар орындай алады: грамматикалық және орфографиялық нормаларды сақтайды.




Сөздік қор мен терминдер: Отан, Астана, қала, жұмбақ, ертегі т.б




Диалог құру: шағын сөз тіркестерін оқиды, сөз тіркесінен сөйлем құрастырады.




Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Отан туралы не білесіңдер?

  2. Өз Отаның –Қазақстан туралы не айта аласыңдар?




Не себепті «Отан –оттан да ыстық» деп не себепті айтамыз ?




Ишара: Қазақстан Республикасының туы, Бәйтеректі, т.б




Алдыңғы оқу

«Менің Отаным- Қазақстан» тақырыбында сурет салып келеді, суретті әңгімелеп береді.




Жоспар

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресуртар




Жоспарланған уақыт 45 минут










Басы: 5 минут

Шаттық шеңберін құру. ҚР Гимнін орындайды.

Сынып рәміздер арқылы 2-топқа бөлінеді.



Аудиовизуалды үнтаспа




Ортасы:

5-минут


10-минут

10- минут

5-минут


1-тапсырма. «Анаграмма» әдісі Шашылған сөздер.

1.Мақал – мәтелдерді құрастыру.

2. Отан туралы әңгімелету.

2- тапсырма. «Топтастыру» стратегиясы

Постер құрату


Отан




  1. «Отан» өлеңін мәнерлеп оқы.

  2. «Отан» өлеңінде отбасына қатысты сөздерді теріп жаз.

3-тапсырма. «Кубизм» әдісі



  1. Сенің Отаның қай жер?

  2. Қазақстан қандай мемлекет?

  3. Қазақстанның мемлекеттік туы қандай?

  4. Қазақстанның елордасы қай қала?

  5. Қазақстанның табиғаты қандай?

  6. Отан туралы мақал- мәтелдер айт.

4-тапсырма. «Диалог құру» әдісі.

-Жаңа сөздерді пайдалана отырып, диалог құрастырыңдар.




Мақал – мәтелдермен жұмыс

Топтастыру парақшасы


Мәтінмен жұмыс

Кубиктар
Топтық жұмыс





Кері байланыс

5-минут


-Бүкіл сабақ бойы біз қандай тақырыпты талқыладық?

- Қандай мәтінмен жұмыс істедік?

- «Отан» сөзін немен салыстырдық?

- Қандай мақал- мәтелдер білеміз?

- Ертегіні қалай аяқтадық?

- Бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?


БББ стартегиясын қолдану







Соңы

5минут


Сергіту сәті

«Көктудың желбірегені» әнімен сабақты аяқтау.



Видио





Үй тапсырмасы

Қазақстанның қалалары туралы мағлұмат біліп келеді.







Рефлексия










Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Сабақтың мақсатын тақырыпқа байланысты дұрыс қоя білдім. Жүзеге толық асыра алдым. Әр тапсырмаға әдіс- тәсілдерді дұрыс қолдана білдім.







Бүгін оқушылар не үйренді?

Бүгін оқушылар мәтінді оқу арқылы, жаңа сөздердің дұрыс жазылуын, «Отан» туралы түсініктерін қалыптастырды.







Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Сабақ балаларға ұнады, оңай тапсырмалардан күрделі тапсырмаларды орындау қызықты болды. Бірақ, басым көпшілігі тапсырмалар күрделенген сайын топтан шетте қалып отырды. Осы тұстарын келесі сабақта жас ерекшеліктерін ескеремін.







Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Жоспарланған саралау жүзеге асты. Басым көпшілігі жеңіл және орта деңгейдегі тапсырмаларды орындап шықты.







Уақытты қалай пайдаланды?

Алынған тапсырмаларым өте көп болғандықтан, уақыт жетпеді.







Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Жоспарыма оқушылардың жас ерекшелігіне қарай тапсырмаларды өте күрделендірмеймін, шамадан тыс тапсырма алмаймын. Топқа бөлгенде дұрыс бөлудің жолдарын іздестіремін. Топта отырған балаларды қызықтыратын және орындай алатын тапсырмалар ұйымдастырамын







Қорытынды бағалау

Бүгінгі өткен сабағыма толық көңілім толған жоқ.







Ең жақсы өткен екі нәрсе:

  1. Дайын мәтінді оқып, сөздікпен дұрыс жұмыс істей алды. Дескрипторлар арқылы өздерін дұрыс бағалады.

  2. «Кубизм» әдісі арқылы сұрақтарға нақты жауап берді.







Қандай екі нәрсе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.

1.Атамекен әнін тыңдатып, өздеріне өлеңде не туралы айтылғанын талдап, тақырыпты өздеріне тапқызар едім.

2. Тақырыпқа байланысты қандай ұлы адамдармен мақтанатынын ескерер едім.









Осы сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім.

Сабақ барысында алған тыңдалым, айтылым, жазылым, оқылымның тапсырмалары көп болып кетті. Келесі сабақта аз тапсырмалар арқылы осы 4 дағдыны қамтуым керек. Жазылымы баяу оқушылардың жылдамдықтарын арыттыру үшін қажетті жұмыс атқару керек. Үйлестірмелі тапсырмалардың орындалуына қойылған дескрипторларды тағыда жүйелендіру керек.





1-тапсырма. «Анаграмма» әдісі Шашылған сөздер.


  1. Шашылған сөздерден мақал- мәтелдер құрастыр.



Тақырыбы

Білемін

Балл

1

1.Мақал – мәтелдерді құрастыру.

2. Отан туралы әңгімелету.



1. Мақал – мәтелдерді құрастыра алады.

1

2

2. Мақал – мәтелдерді құрастыра алады, мағынасын түсіндіре алады

2

3

3. Мақал – мәтелдерді құрастыра алады, мағынасын түсіндіре алады. Отан туралы әңгімелей алады.

3

4

4. Мақал – мәтелдерді құрастыра алады, мағынасын түсіндіре алады. Отан туралы әңгімелей алады, мақал –мәтелді орыс- ағылшын тілдерінде аудара алады.

4



2- тапсырма. «Топтастыру» стратегиясы. Постер құрату



Отан







Тақырыбы

Білемін

Балл

1

  1. «Отан» өлеңін мәнерлеп оқы.

  2. «Отан» өлеңінде отбасына қатысты сөздерді теріп жаз.

  3. Отан туралы ән айт.


1. Өлеңде не туралы айтылғанын түсінеді.

1

2

2. Өлеңде не туралы айтылғанын түсінеді, Отан туралы өлеңді мәнерлеп оқи алады.

2

3

3. Өлеңде не туралы айтылғанын түсінеді, Отан туралы өлеңді мәнерлеп оқи алады, отбасына қатысты сөздерді тауып, жаза алады.

3

4

4. Өлеңде не туралы айтылғанын түсінеді, Отан туралы өлеңді мәнерлеп оқи алады, отбасына қатысты сөздерді тауып, жаза алады, орыс- ағылшын тілдеріне аудара алады.

4

5

5. Өлеңде не туралы айтылғанын түсінеді, Отан туралы өлеңді мәнерлеп оқи алады, отбасына қатысты сөздерді тауып, жаза алады, орыс- ағылшын тілдеріне аудара алады, отан туралы ән айта алады.

5



3-тапсырма. «Кубизм» әдісі

Кубиктегі сандар арқылы сұрақтар қойылады.





Тақырыбы

Білемін

Балл

1

  1. Сенің Отаның қай жер?

  2. Қазақстан қандай мемлекет?

  3. Қазақстанның мемлекеттік туы қандай?

  4. Қазақстанның елордасы қай қала?

  5. Қазақстанның табиғаты қандай?

  6. Отан туралы мақал- мәтел айт.



1. Отаны қай ел екенін біледі.

1

2

2. Отаны қай ел екенін біледі, Қазақстанның қандай мемлекет екенін айта алады.

2

3

3. Отаны қай ел екенін біледі, Қазақстанның қандай мемлекет екенін айта алады, ел ордасы қай қала екенін біледі.

3

4

4. Отаны қай ел екенін біледі, Қазақстанның қандай мемлекет екенін айта алады, ел ордасы қай қала екенін біледі, табиғаты жайлы айта алады.

4

5

5. Отаны қай ел екенін біледі, Қазақстанның қандай мемлекет екенін айта алады, ел ордасы қай қала екенін біледі, табиғаты жайлы айта алады

5

6

6. Отаны қай ел екенін біледі, Қазақстанның қандай мемлекет екенін айта алады, ел ордасы қай қала екенін біледі, табиғаты жайлы айта алады, мақал мәтелдер айта алады, мағынасын түсіндіре алады.

6

Каталог: uploads -> doc -> 0688
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0688 -> Тіл таба білу өнері Тіл табысуға қажетті коммуникативтік
0688 -> Сабақтың тақырыбы: Халық аспаптары қалай құрылды?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет