Сабақ жоспары 8 а сынып Қостанай облысы



Дата24.04.2017
өлшемі13,87 Kb.
#14806
  • Жану және баяу тотығу. Оксидтер.

Сабақтың мақсаты

  • 1. Білімділік: Оттек мысалында химиялық элементтің қасиеттерін оқып-үйрену. Жану, тотығу процестерінің мағынасы, мәні жайлы оқушылар көзқарастарын дамыту. Оксидтердің күрделі зат екеніне көңіл аудару. Олардың аталуы мен формуласын құруды есте сақтау.
  • 2. Дамытушылық: -Оқушылардың іскерлігін, өз бетімен ізденуін, ой-өрісін, шығармашылық мүмкіндігін дамыту, ғылыми көзқарасын қалыптастыру. Химиялық формула жаза білуін, химиялық теңдеу құру дағдыларын, есеп шығару, тәжірибе жасау біліктерін дамыту.
  • 3.Тәрбиелік: - Әр түрлі оксид формулаларын оқып, айта білуге үйрету. Оқушылардың химияға деген қызығушылығын ояту, логикалық ой-өрісін дамытып, шығармашылыққа, ізденімпаздыққа, тиянақтылыққа, ізгілікке тәрбиелеу. Өз бетімен, жұппен, топпен жұмыс істеп, өз білімін өзі тексеріп, бағалай білуге үйрету. Өздігінен талпынып, жауапкершілікпен сезінетін саналы, өнегелі ұрпақ тәрбиелеу.
  •  

Сабақтың құрылымы:

  • Күтілетін нәтиже:
  • Оттектің химиялық қасиеттерін меңгеру.
  • Жану реакцияларының теңдеулерін жаза білу.
  • Оксид формулаларын атауды және формула құра білуді үйренеді.
  • Өзара бірлесіп жұмыс жасай алады.
  • Сабақтың құрылымы:
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ.
  • Сабақтың әдісі: СТО, проблемалық, сұрақ-жауап. Блум жүйесі.
  • Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, электрондық оқулық, Д. И. Менделеев жасаған химиялық элементтердің периодтық жүйесі, бағалау парағы.
  • Реактивтер мен құрал-жабдықтар: 3-4 химиялық стақанда оттек толтырулы болуы керек. S ұнтағы, ағаш көмір, Р, зат жағатын қасық, спирт шам, сіріңке, құтыда оксид үлгілері – CO2, SO2, CuO, SiO2, P2O5, Fe2O3, CaO, стақандағы су, сынауықтар.
  • Сабақта қолданылатын модульдер: сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ-ны пайдалану, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер: диалог, көшбасшылық, дарындылық, жас ерекшелік, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
  • Пәнаралық байланыс: математика, биология, экология.
  • Психологиялық тренинг
  • «Танысу»
  • жаттығуы
  • Топтың ережесі.
  • Ойды қайталамау.
  • Сөзді бөлмеу.
  • Топта бірін-бірі тыңдау, сыйлау.
  • Сыпайы сөйлеу.

Сабақ жоспары:

  • Сабақ жоспары.
  • І кезең. Білу.
  • Теориялық сұрақтар жарысы;
  • Ойлаң, тап!;
  • Кім жылдам? (үй тапсырмасын қорытындылау).
  • ІІ кезең. Түсіну. Жаңа сабақты меңгеру.
  • ІІІ кезең. Қолдану.
  • IV кезең. Талдау.
  • V кезең. Синтез.
  • VI кезең. Жинақтау. «Тест алу»
  • V.Үйге тапсырма беру.
  • VІ. Рефлексия. Бағалау кезеңі.
  • «Оқу, ал уақыт өте келе сол оқығанынды қайталаудан артық бақыт жоқ».
  • Конфуций
  • І кезең. Білу. 3 ұпай.
  • ( Үй тапсырмасын сұрау)
  • Теориялық сұрақтар жарысы
  • 2) Ойлаң, тап!
  • Мына суреттер нені білдіреді? Айтып беріңіз. Реакция теңдеуін жазыңыз. (әрбір дұрыс жауапқа 3 ұпай):.
  • 3 ұпай
  • Үй тапсырмасын қорытындылау
  • KMnO4 =
  • HgO =
  • KClO3 =
  • H2O =
  • H2O2 =
  • Оттектің алыну реакция теңдеулерін жазыңыз:
  • ІІ кезең. Түсіну.
  • Жаңа сабақ.
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Жану және баяу тотығу. Оксидтер.

Нені білуге тиіспіз?

  • H2O, CO2, SiO2, MgO, N2O, Al2O3

Реакция түрлері

  • ІІІ кезең. Қолдану.
  • 5 мин. 3 ұпай.
  • оттек
  • Ca
  • H
  • Mg
  • AI
  • Na
  • Электронды оқулық
  • № 1. Fe + O2 = Zn + O2 =
  • Al + O2 = C2H6 + O2 =
  • H2S + O2 =
  • № 2.
  • a) O2 + … = Li2O б) O2 + … = CaO
  • ә) O2 + … = Al2O3 в) O2 + … = ZnO.
  • V кезең. Синтез.
  • 1. Массасы 64 г SO2 зат мөлшерін есептеңіз. 5 ұпай
  • 2. Массасы 6 г магний жанғанда қанша магний оксиді түзіледі? 5 ұпай
  • 3. Массасы 24 көміртек жанғанда қанша көмірқышқыл газы (СO2) түзіледі? С+O2СO2 5 ұпай
  • 1) Оттегінің салыстырмалы атомдық массасын белгіле:
  • А) 32; Ә) 22; Б) 1; В) 16.
  •  2) Алюминий оксидінің формуласында алюминийдің индексі:
  • А) 3-ке; Ә) 2-ге; Б) 1-ге; В) 4-ке. 
  • 3) Төмендегі қосылыстардан оксидтерді анықтаңыз:
  • А) H2SO4; Ә) KMnO4; Б) CO2; В) KOH.
  • 4) Күкірттің оттегінде жану нәтижесінде қандай зат түзіледі:
  • А) түссіз газ; Ә) ашық көкшіл жалын;
  • Б) жасыл жалын; В) түссіз сұйық зат.
  •  5) … Ba + O2 = … BaO теңдеуінде қалдырылып кеткен коэффициенттердің мәнін көрсетіндер:
  • А) 4, 4; Ә) 3, 3; Б) 2, 2; В) 1,1.
  • 6) Біреуі оттек болып келетін екі элементтен құралған қосылыстар –
  • А) элемент; Ә) оксидтер; Б) моль; В) жай зат.
  •  7) Д.И. Менделеевтің периодтық жүйесінде оттекэлементі қай орында тұр:
  • А) 1; Ә) 5; Б) 8; В) 10.
  •  8) Ауаның құрамында азоттың көлемі қанша:
  • А) 78%; Ә) 21%; Б) 0,94%; В) 0,03%.
  • В
  • А
  • Б
  • Ә
  • Б
  • 6. Ә
  • 7. Б
  • 8. А
  • Тест жауаптары:
  • Бағалау парағы. Топ аты: __________________________
  • Оқушының аты-жөні
  • І кезең
  • 3 ұпай
  • ІІ кезең
  • 3 ұпай
  • ІІІ кезең
  • 3 ұпай
  • IV кезең
  • 3 ұпай
  • V кезең
  • 5 ұпай
  • VI кезең
  • 8 ұпай
  • Қорытынды ұпайы
  • Топтың ұпайы
  • ІХ.Үйге тапсырма:
  • Оттектің химиялық қасиеттері. Оксидтер, олардың атаулары.
  • / Оқулықтан 66 бет №1-6 есептер және жұмыс дәптерінен жаттығу есептерді орындау./

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет