Сабақ жоспары Атырау облысы,Құрманғазы ауданы,Гаюшкин селосы,Абай орта мектебі Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы 7 сынып Тақырыбы:Қасым хан Мұғалім: Джагыпарова Галия Қадыржановна



Дата21.08.2017
өлшемі50,58 Kb.
#23730
түріСабақ
-Сабақ жоспары Атырау облысы,Құрманғазы ауданы,Гаюшкин селосы,Абай орта мектебі
Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы 7 сынып Тақырыбы:Қасым хан

Мұғалім: Джагыпарова Галия Қадыржановна


Пәні:

Орта ғасырлардағы

Қазақстан тарихы

Сыныбы:

7сынып

Сабақтың тақырыбы:

Қасым хан(1511-1518)

Сабақтың мақсаты:

Қазақ хандығындағы ірі тұлғалардың бірі Қасым ханның Қазақ тарихындағы ролі туралы білімін қалыптастыру.

Оқу нәтижелері:


Оқушылар бейнебаянды көріп, ой түйіндейді, оқулықпен жұмыстанып жаңа материалды игереді, оқу материалдармен жұмыстанады, сипаттама береді

шығармашылық ізденісте болады, топтық бағалауға үйренеді.



Сілтеме:

1.7сынып орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы 2.Тарихи тұлғалар Алматыкітап-2006 ж Тоғысбаев Б,Сужикова А, 45-51 бет 3.Қазақ елі видео 2 бөлім

Тапсырмалар:

Миға шабуыл, өзбеттік тапсырма, топтық жұмыс, шығармашылық ізденіс,

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ресурстар,әдіс-тәсілдер




  1. Ұйымдастыру

2 минут


Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын анықтау
Ыстық алақан тренингін ұйымдастыру. 1.Сыныпты топтарға бөлу. ( қиынды түрлі түсті фигуралар бойынша)Бағалау парақшалары таратылады

Оқушылар шеңбер құрып,бір-біріне ыстық алақан ұсыну арқылы сабақтың өту барысына тілек білдіреді

Сынып, оқушылар, оқу құралдары

АКТ

Оқыту үін бағалау және оқуды бағалау



2. Үй тапсырмасын тексеру

( Білу 12мин)




1-тапсырма.Түрткі сұрақтар А)Қазақ хандығы қашан құрылды? ә)Негізін қалаушылар? б)Осындай мемлекеттің қалыптасуы қандай лауазымды тұлғамен байланысты? Хан Қандай хандарды білеміз? Қазақ хандығының территориясын көрсете отырып,осындай аймақ қазақ жері болуына үлес қосқан хан-Қасым хан деп жаңа сабаққа түсеміз.

1.Оқушылар топқа бөлінеді.Топта өзара әрекет етеді.Бір-бірімен пікір алмасады. 2.Іштерінен көшбасшы шығарады. Хан сөзінің ұғымы«Ақылдың алты қалпағы»әдісіне салынады 3.Кеспе қағаздарды құрастыру арқылы жасырылған сұрақтар,сұрақтарға жауап алынған соң кеспе қағаздың келесі бетінде тақырып шығады. Оқушылар «түрткі сұрақтар» арқылы ойланады. Әркім өз ойларын айтады.

Оқулық, мультимедия, интерактивті тақта, қосымша оқулықтар, материалдар

АКТ

Талант.дарынд.баламен жұмыс Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдер




3. Жаңа сабақ түсіндіру

Мағынаны ажырату

(Түсіну,қолдану, талдау 20минут)




Сабақтың тақырыбымен, мақсатын түсіндіреді.

"Қазақ елі" атты бейнебаян көрсету

Өзіндік даму технологиясы бойынша

І. Оқулықпен жұмыс: І топ: Қасым ханның тұсында Қазақ мемлекетінің өрлеуі ІІ топ: Қасым ханның ішкі саясаты ,заңы ІІІ топ: Қасым ханның сыртқы саясаты


1. Оқушылар бейнебаянды көріп, ой түйіндейді

2. Оқулықпен жұмыстанып жаңа материалды игереді

Оқушылар топпен жұмыс жасайды.

Әр топ не түсінгендерін жеке плакатқа жазып,постер қорғайды. оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады Сипаттама береді Картамен жұмыс жасайды Шығармашылық ізденісте болады


Оқушылар, бейнебаян, оқулық, мультимедия, интерактивті тақта, қосымша оқулықтар, материалдар


Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдер

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқытужәне оқу




4. Сабақты бекіту(жинақтау5мин)

Тақырыпқа сәйкес түйінді сөздерді табу: Бұрындық, халық,Дешті Қыпшақ,Әскер, Жарғы,орталықтанған жүйе,территория,Сығанақ Сауда-саттық, Шайбани,Моғолстан

Мнемоника әдісі Оқулықтан бір рет қарап шығуды ұсыну арқылы ұғымға түсінік қалыптастырады.


Оқушылар, мультимедия

Мнемоника әдісі

Сыни тұрғысынан ойлау



5. Қорытынды

Бағалау«Ой толғаныс»- 3мин



«Қасым хан Қазақ тарихындағы ұлы тұлға» Өз ойыңыз?

Қасым ханға баға бере отыра оқушы тақырыпты зерттейді,сыни тұрғыдан ойланады,Қасым билігі кезінде қазақ хандығының күш қуаты мен беделі артқандығының себебін талқылайды пікірталас,диалогтық оқыту жүреді

Оқушылар, интерактивті

тақта


Кері байланысы1 мин

Оқушыларға жасыл, қызғылт түсті стикерлер таратады.
- Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар?
- Нені үйрендіңдер?
- Шағын топта жұмыс жасау сіздерге ұнады ма? 

Оқушылар стикерлерге
- Бүгінгі сабақтан қандай әсер алғанын жазады.
- Нені үйренгендерін
- Шағын топта жұмыс жасау ұнады ма? деген сауалдар төңірегінде ішкі сезімдерін жазады.

Формативті және жиынтық бағалаужүреді

Сыни тұрғысынан ойлау




6. Бағалау2 мин

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды анықтап, қорытынды жасау

Топтық бағалау:

3 ұпай

Критериалды бағалау:



1 – 15 ұпай - "5"

1- 10 ұпай - "4"

1 - 5 ұпай - "3"

Оқушылар


өз жұмыстарының

нәтижесін көрсетеді.Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды




Оқушылар, оқушы шығармашылығы, мультимедия

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет