Сабақ жоспары «Бекітемін» Оқу ісінің меңгерушісі Апта: 6



Дата24.05.2017
өлшемі36,78 Kb.
#16846
түріСабақ
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

Апта: 6

Пәні: Информатика «_____» ______20 ж

Сыныбы: 10


Тақырыбы

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы.

Мақсаты

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже

А. Алгоритм туралы біліп түсінеді.

В. Алгоритмнің түрлерін ажырата алады.

С. Алгоритм және оның блок-сызбасын құра алады.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Дербес компьютер, стикер, «Смайлик», оқулық, презентация, «Шемодан. Еттартқыш. Себет»

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


10 мин

- Амандасу.

- Ыңтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін 2 топқа бөлу.

- «Стикердегі диалог» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді.


- Амандасады

- 1-топ – «Алгоритм»,

- 2-топ – «Visual».

- «Стикердегі диалог» әдісімен тексерілген үй тапсырмасын «смайлик» әдісімен өзара топта бағалайды.



Тұсаукесер


5 мин

- «Миға шабуыл» әдісі әрекетін жүзеге асырады. ББҮ арқылы сабақтын табыс критерийін анықтатады.

- Сабақтың тақырыбын ашады.

ББҮ арқылы сабақтын табыс критерийін анықтайды.



Негізгі бөлім


20 мин

- «Алгоритм және визуалды программалау технологиясы» туралы презентациядан көрсетеді, мәтін мазмұнымен оқулықтан таныстырады, топта талқылауды ұсынады.
«Ойлан.Жұптас.Бөліс» әдісі арқылы топта түсіндіруді ұсынады.

Тәжірибелік тапсырмалар орындатады.

1-топ

1.Бағдаршамнан өту алгоритм құрғызады.



2-топ

1.Күн райын анықтау алгоритм құрғызады.


Бағалау критерийі арқылы өздеріне бағалатады.


- «Алгоритм және визуалды программалау технологиясы» туралы презентациядан көреді, оқулықтан мәтінмен танысып, топта талқылайды.

«Ойлан.Жұптас.Бөліс» әдісі арқылы топта түсіндіреді.

Тәжірибелік тапсырмалар орындайды.
Мысалдарға алгоритм құрады.

Бағалау критерийі бойынша өз-өзін бағалайды.



Қорытынды


10 мин

«Пицца» әдісімен сабақты қорытындылайды.

«Чемодан. Ет тартқыш. Себет» арқылы кері байланыс жасайды.




Төмен жоғары деңгейлі сұрақтар.

«Чемодан. Ет тартқыш. Себет» қай жерде орналасқанын көрсетеді, стикерлерін жабыстырады, өзін-өзі бағалайды.



Бұлтты технология дегеніміз не?

Программалық өнімнің модульдік құрылымына және әртүрлі программалық модульдердің мәліметтерін өңдеу алгоритмдерінің типтік басқару құрылымдарына негізделген.

------------------------------------------------------------------------------------------

Құрылымдық программалау идеясы қай жылдары пайда болды және оны әзірлеуге қай ғалымдар қатысты?

Программаны логикалық бөліктерге бөлу үдерісі.


----------------------------------------------------------------------------------------------
Бұлтты технология мақсатына қарай неше түрге бөлінеді?

70-жылдары IBM компаниясында, Э.Дейкстра, Х.Милс, Э.Кнут, С.Хоор


-----------------------------------------------------------------------------------------
Құрылымдық программалау деген не?

Жеке, ортақ, қоғамдық, аралас бұлттар.


-------------------------------------------------------------------------------------------
Модульдік программалау деген не?

Қызмет көрсететін әртүрлі ұғымдардан тұратын үлкен бір тұжырымдама. Тұтынушыға ғаламтор арқылы онлайн жағдайында деректерді өңдеуге мүмкіндік береді.

------------------------------------------------------------------------------------------
1.Бұлтты технология дегеніміз не?

1.Қызмет көрсететін әртүрлі ұғымдардан тұратын үлкен бір тұжырымдама. Тұтынушыға ғаламтор арқылы онлайн жағдайында деректерді өңдеуге мүмкіндік береді.


2.Құрылымдық программалау идеясы қай жылдары пайда болды және оны әзірлеуге қай ғалымдар қатысты?

2.70-жылдары IBM компаниясында, Э.Дейкстра, Х.Милс, Э.Кнут, С.Хоор


3.Бұлтты технология мақсатына қарай неше түрге бөлінеді?

3. Жеке, ортақ, қоғамдық, аралас бұлттар.


4.Құрылымдық программалау деген не?

4. Программалық өнімнің модульдік құрылымына және әртүрлі программалық модульдердің мәліметтерін өңдеу алгоритмдерінің типтік басқару құрылымдарына негізделген.


5.Модульдік программалау деген не?

5. Программаны логикалық бөліктерге бөлу үдерісі.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет