Сабақ жоспары Бекітемін



Дата22.06.2017
өлшемі53,81 Kb.
#19543
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бекітемін:____________________________________

Оқу ісінің орынбасары

ТақырыбыЭволюцияның дәлелдемелері.Эмбриологиялық дәлелдемелер.Морфологиялық дәлелдемелер.Палеонтологиялық дәлелдемелер.Эволюцияның биогеографиялық дәлелдемелері.

Күні: 23.01.2017

Мұғалімнің есімі:Медеева Айдана

Сынып: 9- сынып

Биология

Қатысқандар саны:7

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Эволюцияның дәлелдемелері.Эмбриологиялық дәлелдемелер.Морфологиялық дәлелдемелер.Палеонтологиялық дәлелдемелер.Эволюцияның биогеографиялық дәлелдемелері толық мағлұмат беру.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Эволюциялық ұғым,эволюциялық түсініктер ,эволюциялық дәлелдемелер.

Оқушылардың басым бөлігі: Эволюциялық ұғым,эволюциялық түсініктер ,эволюциялық дәлелдемелер. Эмбриологиялық дәлелдемелер.Морфологиялық дәлелдемелер.Палеонтологиялық дәлелдемелер.

Кейбір оқушылар: Эволюцияның дәлелдемелері.Эмбриологиялық дәлелдемелер.Морфологиялық дәлелдемелер.Палеонтологиялық дәлелдемелер.Эволюцияның биогеографиялық дәлелдемелерді түсіне алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Эволюция ұғымын түсініп,эволюциялық дәлелдемелерді және ғалымдарды айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: Эмбриологиялық Морфологиялық Палеонтологиялық биогеографиялық

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар: Эволюцияның дәлелдемелері.Эмбриологиялық дәлелдемелер.Морфологиялық дәлелдемелер.Палеонтологиялық дәлелдемелер.Эволюцияның биогеографиялық дәлелдемелерді түсіне алады.




Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?




Жазылым бойынша ұсыныстар:




Алдыңғы оқу

Эволюциялық ұғым,эволюциялық түсініктер ,Ч Дарвиннің эволюциялық ілімінің пайда болуы.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ.Психологиялық ахуал.0-2 минут


Сыныптың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып,өз есімдерін айтып сол есімнің басқы әріпінен бір қызықты сөз айту . 2 топқа түрлі түсті стикерлер арқылы бөліп отырғызу.

Түрлі түсті стикерлер.

Сабақтың ортасы

ІІІ.Қызығушылықты ояту.3-7 минут



Үй тапсырмасы:Ч Дарвиннің эволюциялық ілімі.Эволюциялық ұғым. Сұрақ -жауап әдістері арқылы.Оқушылар сұраққа жауап айтады.

Оқушыларға сұрақ қою арқылы сабақтың тақырыбын шығару.



Сұрақтар жасалған қағаздар

Белсендіру

7-10 минут



Органикалық дүние эволюциясының дәлелдемелері.

Дәлелдемелер-------------Анықтамасы



парақшалар

ІҮ.Жаңа тақырыпты ашу.

11-20


Дұрыс жаубын табыңдар

Дұрыс жауабы берілген аяқталмаған сөйлемдер беріледі.



Сұрақтар жазылған парақшалар

Жаңаны қолдану

21-30


Сәйкестендіру :берілген сөздер арқылы сөйлемдерді толықтырып сәйкестеу.

кесте

Сергіту сәті

31-36


Қарапайым формадан күрделірек формаға өту.Өздерінің алға қойған мақсаттары.




Сабақтың соңы

37-40



-Балалар сонымен қорытынды шығаратын уақыт келді.

Оқушыларға сұрақтар қойылады.






Аяқталуы

40-45


Үйге тапсырмасы: §37оқу 170-176бет Бағалау.Топ басшысы ба5алау парағын кезең бойынша толтырады.

Стикерлер

Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазады.

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?


Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

Байланыс


Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?


Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет