Сабақ жоспары Мектеп тренері: Ж. Т. Назарова Күні: 27. 10. 2016ж



Дата06.07.2018
өлшемі21,12 Kb.
#47431
түріСабақ
Сабақ жоспары Мектеп тренері: Ж.Т.Назарова Күні: 27.10.2016ж.

4-күн тақырыбы: Құндылықтар, көзқарастар, ықпал ету тәсілдері.

1-сабақ: Бұдан әрі даму бағыттары мен басымдықтарын анықтау үшін жеке тұлғаның құндылықтары мен көзқарастарын нақтылау.

2-сабақ: Оқыту және оқу әдістемесін жетілдіру мақсатында зерттеу жүргізу қажеттігін негіздеу және мойындау. Сыныптағы психологиялық ахуал.







Мақсаты:

Мұғалімдер зерттеулер мен жетілдіру арқылы кәсіби дамудың қажеттілі туралы қорытынды жасайды.

Оқу нәтижесі:

Мұғалімдер құндылықтар мен басымдықтар жүйесіне қатысты өздерінің көзқарастарын дәлелдейді, сыныптағы жағымды атмосфера және ұжымдық сезімнің қалыптасуы үшін ұжымның тәртібі мен ұйымдастырушылығының мәнін бағалайды.

Түйінді идеялар:

1) Оқыту мен оқу тәжірибесін жетілдіру жөніндегі жұмыс тек қана мұғалімнің кәсіби рөлінің маңызды құрамды бөлігі болып табылады.

2) Жетілдіру жөніндегі жұмыс тек қана мұғалімнің өз тәжірибесін жақсартып қана қоймайды, сонымен бірге мектептегі басқа да мұғалімдердің тәжірибесіне әсер ете алады.

Табысты оқыту мен оқудың маңызды аспектісі ретінде оқуды оңтайландыруға, мұғалім мен оқушыларды өзін-өзі іске асырудан қанағаттану сезімін қамтамасыз етуге, жақсы және ұйымдасқан жұмыс ахуалын сақтап тұруға әсер ететін өзара қарым-қатынас сипатын түсіну.





Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңдері/ Уақыт

Тренердің іс-әрекеті

Тыңдаушылар

дың іс-әрекеті

Ресурстар

1-сабақ Команда құруға арналған жаттығу

10 минут

1. Қалыпты атмосфералық ахуал «Тамаша екен» жаттығуы. Тыңдаушыларды үлкен шеңберге тұрғызады.

2. Топқа бөліну: «Атамекен», «Ұстазым» , «Армандастар» әуенімен бөлу.



1. Әрбір тыңдаушы өз бойындағы жақсы қасиетін айтады. Мысалы : - Мен ақкөңілмін

- Мен ақылдымын Қалғандары «Тамаша екен»! деп бас бармағын көрсетіп, қолдарын жоғары көтереді.

2. Стикерлер таңдайды. Стикерде жазылған ән тақырыбы бойынша топтасып, әннің бір шумағын айтады.

Сөздер жазылған

стикерлер


«Миға шабуыл» Тәжірибедегі құндылықтар, ұстаным және стратегиялық іс-әрекет

10 минут
«Дипактың оқиғасы»
2. Рефлексия «Аралдар»

5 минут

1. Дипак мақсатына қол жеткізу және өз тәжірибесін дамыту үшін стратегиялық іс-әрекетті қалай пайдаланғаны туралы оқиғасысын мұғалімдер оқиды.

2. Сұрақ-жауап: өзіңіз үйренген бір нәрсе жөнінде мұқият ойланыңыз. Бұл: білім, білік, тәжірибелік дағды немесе қағидат болуы мүмкін.

1-топ. Сіз бұны қалай білдіңіз? (қалай үйрендіңіз?)

- Сіз не істедіңіз? Немесе қандай жағдай орын алды?

2-топ: Бұған тағы кімдер және қалай үлес қосты?

-Оның Сіз үшін мәні қандай болды?

3-топ: Сіз үшін алынған білім нәтижесі қандай болды?

2. Миға шабуылдан кейін рефлексия.


Сұрақтарға жауап береді.

Аралдар рефлексиясының сызбасы, стикер



Мұғалімнің құндылығы мен міндеттерін анықтау

30 минут

1. Слайдшоу көрсету «Шульман ілімі»

2. Мұғалімге арналған нұсқаулықтан 5-8-беттерін топтарға бөліп беру.

3. «Досыма хат» арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.


Көреді, тыңдайды.

Оқиды, постер, сызба немесе кесте түрінде түсіндіреді



АКТ.

Плакат


тар, маркерлер, желім, қайшы, стикерлер т.б.

Сергіту сәті

«Үнсіз сыйлық»

5 минут

«Үнсіз сыйлық» әр топтан бір-бір қатысушы шығып өзінің бүгінгі сыйлығын ыммен көрсетеді.

Одан соң әр адам сыйлыққа не алғанын айтады.




Кейінгі жұмыс: Өз блогтарында бір күндік сабақтарының қорытындысы туралы өз пікірлерін білдіру

25 минут

«Микрофон» әдісі арқылы тыңдаушыларды өз сабақтары туралы сөйлету жабық және ашық сұрақтар қою арқылы. Мысалы: - Күнделікті сабағыңызды жоспарлағанда ең алдымен неге сүйенесіз?

- Сабақта оқушыларды қызықтыру үшін көп қолданатын әдісіңіз қандай?

- Оқушылармен қарым-қатынасыңыз қандай?


Микрофон алған тыңдаушы жауап береді.

«Микро

фон»


Қорытынды

5 минут

Сабақтың соңында «Тәжірибеге эссе» өз ойын жазу рефлексиясы.

Рефлексия

А4 форма қағазы




Үзіліс







2-сабақ Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу 15 минут

1. «Қандай 21өзгеріс байқадыңыз» бейнебаянын ұсыну.

2. Топқа бөліну «Оқу, ұстаз, білім» туралы өлең жолдарынан шумақтарын жинап бөлінуді ұсынады.



1. Көреді, өзгерістерді айтады.

2. Сөйлемдер жазылған қағаз қиындысын таңдап, топтасып, өлеңді мәнерлеп оқиды.



1. АКТ

2. Қағаз қиындылары



Миға шабуыл

«Өз сыныбыңдағы эмоциялық-психологиялық ахуал бойынша рефлексия 15 минут

«Архиватор 3,2,1» рефлексияның сұрақтары бойынша

Сұрақтарды оқып жауап береді.

АКТ

Мұғалім мен оқушы арасындағы қарым-қатынас

35 минут

«Астанадағы зияткер мектебі» бейнебаянын көрсету

1-топқа сұрақ: Оқу мәдениеті сіздің сыныптағы оқушыларға қалай әсер етеді?

2-топқа сұрақ: Оқушыға өзінің түсінбегендігін мойындауы маңызды екенін түсінуге қалай көмектесе аламыз? Мұғалім мен оқушы арасындағы қарым- қатынасты кеңейту мүмкіндіктерін атап бер?

3-топқа сұрақ: Мұғалім-оқушы өзара әрекеттестігі.



Әр топ бейнебаянды көріп, сұрақтарға жауап дайындайды.


АКТ «Астана-дағы зияткер мектебі» бейне баяны

Плакат


тар,

маркер


лер, стикерлер,түрлі-түсті қағаздар, желім, қайшы т.б.

«Сергіту сәті»

10 минут

«Сиқырлы заттар» видеосы

Сиқырлы зат таңдау.

АКТ

«Болашақтың мектебі»

15 минут

«Ойлан» слайдшоуын көрсету.

Сұрақ: «Болашақтың мектебі қандай болуы керек?» МАН 7-беттегі Бағдарлама негіздерін басшылыққа алуға болады.



Слайдшоуды көріп, постер жасап, қорғайды.

АКТ Плакат

тар, маркер лер, стикерлер,түрлі-түсті қағаздар, желім, қайшы т.б.



Рефлексия

5 минут

«Күн бойынша»

«Мен бүгін өзіммен бірге...аламын,себебі...»

«...туралы ойлану қажет, себебі...»

«...лақтырып жіберемін, себебі...»



Өз ойларын айтып шығады.

Плакатта күннің суретіне рефлексияның сөздері жазылған.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет