Тексерілді __________
Сабақ жоспары
Пән: қазақ тілі
Сынып: 1Ж Мерзімі: «10» қыркүйек 2014 жыл
1Е, 1Д «11» қыркүйек 2014 жыл
Сабақтың тақырыбы: Неше? Түстер
Сабақтың мақсаттары:
А) Білімділік. Оқушыларға 1-ден 10-ға дейінгі сандарды меңгерту және оған сұрақ қоя білуге, түстерді ажырата білуге үйрету
Ә) Дамытушылық. Сөздік қорын байыту, ауызекі сөйлеу қабілеттерін дамыту, ойлау қабілеттерін дамыту.
Б) Тәрбиелік. Оқушыларды шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап,түсіндіру,аудару,
Пәнаралық байланыс: орыс тілі,
Сабақтың көрнекілігі : оқулық, суреттер
Сабақтың барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
Міндеттері:
Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету;
Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау;
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру;
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру;
2. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабақты сабақтастыру
Міндеттері:
а) өткен сабаққа шолу
ә) өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру;
б) жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту;
3. Жаңа білімді игеру кезеңі.
Міндеттері: грамматикалық форманы, жаңа сөздерді, жаңа материалды таныстыру, меңгерту.
1.Жаңа сөздермен таныстырып,мағынасын ашу
сандар - цифры
түс - цвет
какой(-ая, -ое, -ие) - қандай?
бір - один
екі - два
үш - три
төрт - четыри
бес - пять
алты - шесть
жеті - семь
сегіз - восемь
тоғыз - девять
он - десять
қызыл - красный
сары - желтый
ақ - белый
қара - черный
көк - синий
қоңыр - кричневый
жасыл - зеленый
оқушыларға сандарды және түрлі-түсті қағаздарды көрсету;
сандарды, түстерді қайталату;
аудармасын айтқызу;
жеке-жеке қайталату
4. Білімдерін тексеру кезеңі
Міндеті: жаңа материалды ауызекі және жазба тілде қолдана алу біліктілігін қалыптастыру
Тапсырмалармен жұмыс
2-тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала
- Бұл не? -Бұл не? - Бұл не?
- Бұл қарындаш. - Бұл дәптер. - Бұл қалам
- Неше қарындаш? - Неше дәптер? - Неше қалам?
- Қандай қарындаш? - Қандай дәптер? - Қандай қалам?
Жазылым. Дәптермен жұмыс.
Жұмыс дәптерлерінде берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жүргізу
Сергіту сәті.
Оң қолымда бес саусақ
Сол қолымда бес саусақ
Беске бесті қосқанда
Болады екен он саусақ
3-тапсырма. Сұраққа жауап бер
Қандай қарындаш? Неше қарындаш?
(Оқушыларды сұраққа жауап беруге жетелеу арқылы, сөйлесім әрекетіне жетелу)
6.Сабақты қорытындылау.
Міндеті: сабақтың тәрбиелік мақсатын ашу, жаңа материал бойынша ойын қорытып айта алуға дағдыландыру.
- Қандай жаңа сөздерді білдік?
7. Сабақтың бағалау кезеңі
Міндеті: өзара бақылау; жеке оқушының және сыныптың жұмысы мен қабілеттілігіне сапалы баға беру (ынталандыру, мадақтау, ескерту, т.б.)
Оқушыларды мадақтау
Достарыңызбен бөлісу: |