Сабақ жоспары Пәні : қазақ тілі Тақырыбы: Етістік



Дата26.08.2017
өлшемі98,66 Kb.
#29492
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

____

Пәні: қазақ тілі

Тақырыбы: Етістік

Мақсаты: етістік туралы білімдерін пысықтау.
Ойлау қабілеттерін, сөздік қорларын молайту. 
Бірін-бірі тыңдай алуға, ұйымшылдыққа, табиғатты қорғауға тәрбиелеу

Міндеттері:

- дара және күрделі етістікті табу табу

- сөйлем ішінен бір-бірінен ажырату

- етістікке мысал келтіру



Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»,«Оқушыларды жас ерекшелігіне сәйкес оқу мен оқыту», «Оқыту мен оқудағы көшбасшылық», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану»
Стратегиялар:«Ойлан, тап», «INSERT», «Ойлан-талқыла-бөліс, «Ойлан-жұптас-бөліс», «Әліпби желісімен», «Бояулар сыры».

Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар: осы әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

7 мин

2 мин

5 мин

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі

Мақсаты:

тұлғаралық байланысты орнату



«Әліппе желісімен»

Мақсаты: өткен тақырыптарды пысықтау



«Мен кіммін?» деген сұраққа табиғатқа пайда келтіретіндей жауап беру

Оқушыларға әліпби кестесінен әріптер ұсыну. Қай топ етістікке көп мысал келтірсе, сол топ жеңіске жетеді.



Әр оқушы шеңбер құрып өздерінің ойларын ортаға салып, бүгінгі сабаққа деген көңіл-күйлерін білдіреді.

Оқушылар кезекпен кезек, қазақ алфавитінен әріп таңдап, сол әріпке етістік ойлап табу, дара және күрделі екенін айтады


«Жақсы»


«Ынталандыру құралы»

Смайлик



«Алтын ереже»



Тұсаукесер

15 мин

2 мин
1 мин

4 мин

5 мин


Топқа бөлу

«Жауқазы, қызғалдақ, қоңыраугүл, бәйшешек»

Мақсаты:

топта жұмыс жасауға үйрету


«Сәйкестендір»

мақсаты: зат есіммен мен етістікті сәйкестендіру


«Ойлан, тап»

мақсаты:көп нүктенің орнына ойланып етістік қою

«Ойлан-талқыла-бөліс»

мақсаты: топта жұмыс істеу дағдыларын дамыту.

«INSERT» әдісі

Оқушыларға сөздерді таңдауға ұсынамын.




  • Балалар біз қандай сөз табын өтіп жатырмыз?

  • Оның сұрақтары қандай?

  • Қандай түрлері бар?

  • Дара етістік дегеніміз не?

  • Күрделі етістік дегеніміз не?

12-жаттығу. Көп нүктенің орнына етістік қою

13-жаттығу. Дара етістікті тауып жазу

- қарлығаш туралы жинаған мағлұматтарды ортаға салу, бейне баян көрсетіп толық мағлұмат беру


Оқушылар таңдап алған сөздер бойынша топқа бөлінеді.

Ит оқиды

Биші сіркіреп тұр

Жаңбыр билейді

Оқушы үреді


Оқушылар қойған етістіктерін дәптерге жазады. Жазады, айтады, емдейді, оқытады, сауады.

Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазады.

Оқушылар бейнебаянды тамашалай отырып, дара, күрделі етістікті табу


Бәрекелді!

Жақсы!

Өзін-өзі бағалау.



10-9 сөз дұрыс болса – 5

8-7 дұрыс болса – 4



6-5дұрыс болса – 3
Жапондық бағалау



Сөздер


Дәптер қалам

интертақта



2 мин




Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.

Оқушылар сабаққа өз мақсаттарын қояды.




Стикер, таудың суреті

Негізгі бөлім

15 мин

2 мин

3 мин

Жаңа тақырыпты түсінгендігін анықтау


«Ойлан-жұптас-бөліс»

Мақсаты:жұпта жұмыс жасау дағдыларын дамыту



Осы ертегіні пайдаланып, топпен жұмыс жүргізіледі
15-жаттығу. Түлкі мен шаян ертегісін жұптасып аяқтайды

Оқушылар мысал келтіреді. Мысалы: өзен, көл, адам, ұл, қыз.

І топ: дара етістікті табу

ІІ топ: күрделі етістікті табу

ІІІ топ: «5 жолды өлең»

ІV топ: Венн диаграммасы

Ертегінің жалғасын ортаға салады




«Жарайсыңда»

«Бас бармақ»



Жұптар бір-бірін бағалайды.



Оқулық

Слайд


Смайлик




2 мин

Сергіту сәті «Қос қарлығаш»

Мақсаты: оқушыларды сергітіп алу



Оқушылар бейнебаян көрсетіледі.

Оқушылар бейнебаяндағы қимылдарды қайталайды.


Шапалақ!

Бейнебаян



















Қорытынды

5 мин

«Топ басшыларының бағалауы» Мақсаты:топтық іс-әрекетте оқушыларды бағалау

Топ басшысына өз тобының оқушыларын бағалау ұсынылады.

Топ басшысы әділ түрде өз топ мүшелерінің жұмысына бағалау парағы арқылы баға береді.

Бағалау парағы

«Өте жақсы», «Жақсы»



Смайлик




Үй тапсырмасы

16-жаттығу.

Етістіктерді пайдаланып, бір күніңді қалай өткізетінің туралы әңгіме құрау




Оқулық




«Бояулар сыры»

Мақсаты: сабақтан алған әсерлерін анықтау

Сабақтан алған әсерлерін жазу үшін қим қағаздар таратады

Оқушылар көктем бейнесін бейнелейді




Кері байланыс

Стикерлер



Каталог: uploads -> doc -> 0bf8
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0bf8 -> Биология 6 "ә" сынып “Білім – адам баласының ортақ қазынасы”
0bf8 -> Жалпы орта білім беру деңгейінің «Адам және қоғам» білім саласы пәндерінің
0bf8 -> Сабақтың тақырыбы: Блокнот және Калькулятор. Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет