Сабақ жоспары Пәні: Дүниетану Сынып



Дата08.09.2017
өлшемі22,96 Kb.
#31049
түріСабақ
Сабақ жоспары

Пәні: Дүниетану

Сынып:1 «в»

Тақырыбы: Мен қайда тұрамын?

Мақсаты: Оқушыларды сызбамен, картамен таныстыру, оларды ажыратуға, жергілікті жер сызбасынан нысандарды табуға, шартты белгілерді түсінуге үйрету.Нысанның орналасқан жерін табуға және жергілікті жер сызбасын пайдалануды, картамен жұмыс істеуді үйрету.



Түрі: жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері: әңгімелеу,сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекіліктері: Қазақстанның картасы, Ш.Уәлихановтың портреті, смайликтердің суреті,стикерлар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушыларды сабаққадайындау



ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

-Балалар бүгін сендер өздерін тұратын жердің қайдаорналасқанын білетін боласыңдар

-Оқулықта берілген Қазақстанның картасына мұқият қараймыз. Еліміздің қай бөлігінде тұрасындар,көрсетіңдер.

-Жарайсыңдар балалар

-Бүгінгі сабағымыздың тірек сөздері географиялық орын және көрікті жерлер.



Географиялық орын – сенің қалаң немесе ауылың орналасқан жер.

Көрікті жерлер – елді мекендегі ең көрікті және ерекше орындар.

ІІІ.Біле жүр...

Бұл – Шоқан Уәлиханов.

Ол – көп саяхаттаған және жүрген жерлерін картаға түсірген ғалым.Ол Еуропа ғылымы үшін Қашқарияны ашқан тұңғыш ғалым болды.

IV.Деректі материалдар.

Баянауыл таулары – Павлодар облысының оңтүстік батысында орналасқан тау сілемі.Осы тау сілемін аспан астындағы тас мүсіндер мұражайы деп те атайды.

Шерқала – Ақтау қаласының маңында орналасқан ерекше көрінісі бар жеке тұрған тау.

Ұлытау тауы – Қазақстанның орталығында орналасқан. Хандардың сүйікті мекені болған.Тауды көптеген тарихи ескерткіштер, таңбалы тастар бар.

Шарын өзенінің шатқалы. Алматыдан шығысқа қарай шамамен 200 км қашықтықта орналасқан.Жартастардың биіктігі 150-300 м-ге дейін жетеді.

Ертіс өзені- Қазақстандағы ең суы көп өзен. Ол Қытайдан бастау алады. Оның бойында Семей, Өскемен, Павлодар қалалары орналасқан.

V.Топтық жұмыс.

Оқушыларды 5 топқа бөлу. Әр топ оқулықтағы суретте берілген көрікті жерлердің бірін таңдайды. Олар осы таңдаған сурет бойынша шағын әңгіме құрастырады.



VI. Сергіту сәті. «Құмырсқа»

VII.Қорытынды

-Балалар бүгінгі сабақта не жайлы өттік?

-Географиялық орын дегеніміз не?

-Көрікті жерлер дегеніміз не?



-Шоқан Уәлиханов кім?

Рефлексия.Сабақты смайликтармен бағалау.

VIII.Үйге тапсырма.Өз қалаңның(ауылыңның) көрікті жерлері туралы әңгіме құра.
Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет