Сабақ жоспары Сабақ: Сауат ашу Мектеп: Сынып: 1



бет1/4
Дата23.05.2017
өлшемі490,09 Kb.
#16641
түріСабақ
  1   2   3   4


Конарбекова Акерке

Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімі

№47 орта мектебі КММ бастауыш сынып мұғалімі
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті,

ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?

Яя дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары


Сабақ: Сауат ашу

Мектеп:

Сынып: 1

Қатысқандар: 24

Қатыспағандар:




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.2.1.1 сөз, сөйлем сызбасын оқу.

1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу,сөз, сөйлем, мәтін) ажырату,тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну.



1.1.2. 1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау.

1. 2.4.1. мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білуге тиісті

Сөйлем сызбасын оқи алу.

Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою.

Бағалау критерийлері

  • Тыңдалған мәтіннің мазмұнын айтады.

  • Қарама-қарсы мағыналы сөздерді табады.

  • Көп мағыналы сөздердің мағынасын анықтайды.

Алдынғы оқу:

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту.

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту.

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айта алады.


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

2 минут
3 минут





МК; Ұ) –сәлемдесу - психологиялық дайындық

(МК; Ұ) «Ойлан – жұптас – талқыла» әдісі.
«ББҮ» кестесімен жұмыс.

  • Балалар, бүгін бізде сауат ашу сабағы

  • Сауат ашу сабағынан бүгінгі күнге дейін не

үйрендіңдер? (Әріптер мен дыбыстарды. Сөзден сөйлем құрауды, буын түрлерін білдік)

  • Ал, бүгінгі сабақтан не үйренгілерің келеді?

  • (Жаңа әріппен танысқым келеді. Сөйлем құрағым келеді. Әңгіме құрағым келеді.)

Білемін


Білгім келеді

Үйрендім



















Өткен сабақты пысықтау.

«Сөз ойла, тез ойла» әдісі

- Сөздер ойлап айтайық

- «һ » дыбысын топтастыру

- Ендеше, өткен сабақта «һ» дыбысы мен әрпімен таныстық

- Ол дауыссыз, қатаң дыбыс

«Жеті жебе» әдісі (сипаттау)

Б.Момышұлы мінездеме (ержүрек, батыр, қаһарман, қайсар, елженды, күшті, мейірімді)

-Грамматикалық ойын:



«Жалғасын тап» ойыны (мақалды жалғастыр)

1. Оқу – білім бұлағы,

... - ... ... . (Білім – өмір шырағы).

2. Оқу – инемен ... ... . (құдық қазғандай).

3. Ақылды іс тындырады,

... ... ... . (Ақымақ тіс сындырады).

-Әріпті дыбыспен сәйкестендір





...алық, ...ат, қа...арман, ...т..., ...ағат


Көңілді әуен қосып қою

«ББҮ» кестесімен жұмыс

Суретті және әріпті жазба плакат

Стикер, маркер

Тақтамен жұмыс
Б.Момышұлы суреті


Сабақтың ортасы



25 минут


-Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?

-«Яя» дыбысы мен әрпі



-Сюжетті суретпен жұмыс Тыңдалым

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет