Сабақ жоспары «Тексерілді»



бет1/4
Дата14.04.2017
өлшемі327,35 Kb.
#13860
түріСабақ
  1   2   3   4
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Тексерілді»

Оқу ісі-жөніндегі орынбасары

«___________» ________2015 ж ___________________
Пән аты: Информатика

Сыныбы 6
Сабақтың тақырыбы: Абзацтар, шегіністер және интервалдар

Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушыларға абзацты пішімдеу туралы түсінікбере отырып, абзацты пішімдеудің жаңа мүмкіндіктерін, күрделілігі әртүрлі абзацтарды пішімдеуді үйрету.

  2. Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру және компьютермен жұмыс жасау мүмкіндіктерін дамыту.

  3. Оқушыларды ұқыптылыққа, үйымшылдыққа, компьютермен сауаты жұмыс жасай білуге үйрету.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Әдісі: Көрсете- баяндау, пікірлесе- түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: ДК, слайттар, үлестірмелі тапсырмалар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ

ІV. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

V. Үйге тапсырма

VІ. Қортындылау

І. Сабаққа келмеген оқушыларды түгендеу, үй тапысырмасын пысықтау.



ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

1. Кегел-ол:

А) қаріптің сырт пішімі

В) қаріптің мөлшері

С) абзацтың элементі

Д) пішімдеу сызғышындағы маркер

2. Символдар тізімдемесін, оның ішінде пернетақтада жоқтарын да, экранда көрсетуді келесі бұйрықтар немесе сұхбаттық терезелер көмегімен жүзеге асыруға болады:

А) Кірістіру→Символ бұйрығы

В) Тіркеме парақ жолағының Басты бөлімі

С) Абзац сұхбаттық терезесі

Д) Қаріп сұхбаттық терезесі

3. Сендер мәтінді, экранға қарамай тердіңдер делік. Біраз уақыттан кейін пернесінің басулы тұрғанын көріп қалдыңдар. Ары қарай қандай әркет жасайсыңдар?

А) мәтінді қайта тереміз

В) емле қателерін тексеруді қолданамыз

С) регистр батырмасының көмегімен бас және жай әріптердің кезектесіп орналасу ретін «Сөйлемдегідей» тәртібіне өзгертеміз

Д) Басты→Қаріп сұхбаттық терезесінде регистр ажыратып-қосқышын жалғаймыз.

4. Сиректетіп теру үшін не істеу керек?

А) Абзац сұхбаттық тезезесін шақырып, Қосымша тіркеме парағына ауысамыз және «Интервал» тізімінен «сиректетілген» параметрін таңдаймыз.

В) жолдың Басты→Қаріп тіркеме парағында тиісті батрманы қосамыз

С) символдарды арасына бос орын қосып тереміз

Д) Қаріп сұхбат терезесін шақырып, Қосымша тіркеме парағына ауысамыз және «Интервал» тізімінен «сиректетілген» параметрін таңдаймыз.

5. «х2» мәтінін теру үшін қандай батырманы басу керек?

А) жоласты белгісін

В) жолүсті белгісін

С) форматты тазалау

Д) Кірістіру→Символ→Басқа символдар бұйрығын

6. Мәтінің түсін өзгерту батырмасы-ол

А)

В)

С)

Д)

7. Мәтіннің түсін фломастермен боялғандайетіп өзгерту батырмасы-ол:

А)

В)

С)

Д)

8. Қаріптің барлық баптауларын алып тастау үшін қолданылатын батырма:

А)

В)

С)

Д)

9. Қаріптің мөлшерін үлкейту немесе кішрейту үшін қолдануға болатын батырма:

А)

В)

С)

Д)

10. Қаріптің кеглін өзгерту батырмасы:

А)

В)

С)

Д)

ІІІ. Жаңа сабақ:

Пішімдеу ағымдағы абзацқа немесе мәтіннің ерекшеленген фрагментіне қолданылады. Мәтінді пішімдеу сызғышымен,





Каталог: uploads -> doc -> 0c56
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0c56 -> Сабақтың тақырыбы Бір қалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстар


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет