Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: Кейбір ғарыш денелерін сипаттау



бет1/8
Дата23.08.2017
өлшемі1,5 Mb.
#24951
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8
Тургинбаева Кулайша Танабаевна,

№ 93 В.Терешкова атындағы жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.

Шымкент қаласы

Тақырыбы:Қазір ғарышты қалай зерттейді?



Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары:


1.4.2.2 ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау;

1.4.2.3 жекелеген ғарыштық денелерді атау және сипаттау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Кейбір ғарыш денелерін сипаттау;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

ғарышты зерттеуге арналған құралдарды және ұшатын аппараттарды суреттеу;

Кейбір оқушылар орындай алады:

қоршаған әлемнің құбылыстарына бақылау жүргізу.

Ойлау деңгейлері

Қолдану

Талдау,анализ



Бағалау критерийлері

1. Ғарышты зерттеуге қандай құралдар мен ұшу аппараттар қолданылатынын біледі, олардың көмегімен жаңалықтар ашылатынын түсінеді.
2. Құралдарды сипаттау үшін қарапайым терминдерді қолданады.

Дискрептор

1.- тірек сөздерді қолданып, суреттерді сипаттайды;

2.--ғарышты зерттеуге арналған құралды анықтайды;

---суреттер бойынша сипаттап айтады.


Ойлау деңгейлері

Қолдану

Талдау,анализ



Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Астрономия, ғарыш, телескоп, зымыран,

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар:




  • Адамдар ғарышты не үшін зерттейді?

  • Жердің қандай екенін білесің бе ?

Не себепті ........ олай ойлайсыз?

- Тұңғыш қазақ ғарышкері кім?

Ишара:

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пән аралық байланыс

дүниетану, өнер,

АКТқолдану дағдылары

Аудиожазба, түсіндіру,көрсету

Алдыңғы оқу:

Адамдар ғарышты қалай зерттеді?

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеті


Ресурстар

10 минут

Бастапқы кезең

Оқушыларды суреттер арқылы топқа бөлу

.-Жаратылыстану сабағында біз не үйренеміз?

-Саған «жаратылыстану» деген сөз таныс па?

-Бізді қоршаған әлем » табиғат» деп аталады. Оны «жаратылыс»деп атаған. Біз бақылау жүргізуді үйренеміз.



-Бәріміз бірігіп, өз зерттеулерімізді қорытындылаймыз.

Өткен сабақта адамдардың ғарышты қалай зерттегенін білгенбіз. Бүгінгі сабақта ғарышты зерттейтін құралдар



мен ұшатын аппараттар туралы білетін боламыз.



1 топ-Күн 2 топ - Жер 3 топ - Жұлдыз

Әр топтапсырмаларды орындап стикер жинайды. Қай топ стикерді көпжинаса , сол топжеңіске жетеді.





Каталог: sites -> default -> files -> sabaktar
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы Сабақтың мақсаты
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Сүт қалай ұйықтады? Сабақтың мақсаты
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: М. О. Әуезов "Абай жолы" романы
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Ш. Құдайбердіұлы «Бостандық таңы атты»
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: «Діннің қоғамдағы ролі»
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Қазақтың дәстүрлі ән айту өнері Сабақ тақырыбы
sabaktar -> Жайна ахмет асқарқызы М. Маметова атындағы жалпы орта мектебінің тәлімгері. Созақ ауданы Бабата ауылы Тақырыбы: «Мұқағали – мәңгілік жыр»
sabaktar -> Сабақтың эпиграфы
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Өзіңсің поэзия Пайғамбары
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: ХІХ ғ. Орыс демократиялық мәдениеті және қазақтың ұлы ғалымы Ш. Уәлиханов


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет