Сабақ Мектеп: Назарбаев Зияткерлік мектебі Атырау қаласы



Дата25.08.2017
өлшемі89,9 Kb.
#27299
түріСабақ

САБАҚ: 8-бөлім: Жастар және бұқаралық ақпарат құралдары

1-сабақ


Мектеп: Назарбаев Зияткерлік мектебі

Атырау қаласы

Күні:

Жасөспірімдер арасында кең тараған телебағдарламалар

ламалар


Оқытушының аты-жөні: Джумагалиева Ботагөз Ризвановна.

СЫНЫП: 9

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

А4Сенімді және еркін жауап беру/ сөйлеу

Ж1Әртүрлі стильде жазу

Кез келген тақырыпта өз ойын жеткізеді.

Таңдаған стиль түрін қолдана отырып, қоғамдық-әлеуметтік, әдеби-мәдени тақырыптарға қатысты іскерлік хат және эссе түрлерін талапқа сай сыни көзқараспен жазады.



Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар:

Сөздердіңаудармаларынтабаалады.

Топалдындатаныстырылымжасайды.

Стильдерді бір-бірінен ажырата алады.


Оқушылардың көбісі:

  • Сөздердің мағыналарын түсіне алады.

  • Сыни көзқараспен таныстырылым әзірлейді.

  • Таңдаған стиліне эссе жазады.

Оқушылардың кейбірі:

  • Жаңа сөздермен сабақты өз бетінше қорытындылай алады.

  • Мәтінді өз сөзімен өңдей алады.

  • Таңдаған стилі бойынша талапқа сай эссе жазады.

Тілдік міндеттер

Телехикая, бұқара, ақпарат, құрал, бағдарлама, аңдатпа, әзіл-оспақ, жанкүйер, еліктеу, мазмұн, жоба, кейіпкер, қатысушы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин


Ұйымдастыру

Жаңа сөздер бойынша сөзжұмбақ шешкізу.

Телехикая, бұқара, ақпарат, құрал, бағдарлама, аңдатпа, әзіл-оспақ, жанкүйер, еліктеу, мазмұн, жоба, кейіпкер, қатысушы

Сөзжұмбақ шешілген соң, бүгінгі тақырып пен бөлімнің тақырыбын болжату ұсынылады.



http://www.studystack.com/crossword-1885096

немесе

http://www.studystack.com/choppedupwords-1885096

Сабақтың ортасы

5 мин


15 мин

5 мин (сұрақ-жауапқа)

8 мин

15 мин


Сабақтың соңы

5 мин


20 мин

Жұптарға төмендегі бағдарламаларды таңдату.

«Сырғалым» телехикаясы, «Қазақстан даусы», «Жұлдызды дода», «ХХІ ғасыр көшбасшысы», «Жайдарман», «Түнгі студияда Нұрлан Қоянбаевпен», «Базар жоқ алаңы», «КZландия», «Ел аузында», «Той жыры», «Сырты бүтін...»



  1. Әр жұп өз таңдауы бойынша таныстырылым әзірлейді (әуелі бағдарламаларының мазмұнын баяндап береді)

  2. Өздеріне тиісілі бағдарлама не телехикаяның мақсаты мен міндеттерімен таныстырады.

  3. Өз бағдарламасын өткізуге жұмыстанып, артықшылықтарын тізбектейді, үгіттейді.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Ескерту. Әрбір жұп таныстырылым қорғап болғаннан соң, басқа оқушылар оларға кері аргумент келтіре отырып, таныстырылымды жоққа шығаруға жұмыстануы керек. Аргументтерге қарсы тұра алып, өз өнімін қорғай алған жұптың бағдарламасынан үзінді тамашаланады.

Сыныпты топқа бөлу (түрлі түсті қиық қағаздар арқылы)



Т.

Тамашалаған бағдарламаның 10 артықшылы мен 10 кемшілігін тапқызу. (тапсырма топқа арналған)

Сыныпты 3 топтан 2 топқа азайту. 2 топ публицистикалық және көркем әдеби стилдерінің белгілерін айтып шығады. Құрылған 2 топ шағын ойтолғау жазады.

Тақырыбы: «Отандық телебағдарламаларға көңіліңіз тола ма?»

1-топ – көркем әдеби стилінде

2-топ – публицистикалық стильде

Кері байланыс

Сөзжұмбақтағы сөздермен бүгінгі сабаққа қатысты сөйлемдер құрастыру.



Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы




Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемелері







Рефлексия

Сабақмақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз

уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:
2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:
2:




Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Таныстырылымға қойылатын жетістік критерийі:

  1. Топ алдында еркін сөйлеу, өнімді үгіттейді.

  2. Тірек сөздерді орынды қолдана отырып, ұсынып отырған өнімдерінің артықшылығын көрсетеді.

  3. Сынып қойған сұрақтарға мүдірместен жауап беру.

Телехикая, бұқара, ақпарат, құрал, бағдарлама, аңдатпа, әзіл-оспақ, жанкүйер, еліктеу, мазмұн, жоба, кейіпкер, қатысушы

«Сырғалым» телехикаясы, «Қазақстан даусы»,

«Жұлдызды дода», «ХХІ ғасыр көшбасшысы»,

«Жайдарман»,

«Түнгі студияда Нұрлан Қоянбаевпен»,

«Базар жоқ алаңы»,

«КZландия», «Ел аузында», «Той жыры»,



«Сырты бүтін...»

  1. Әр жұп өз таңдауы бойынша таныстырылым әзірлейді (әуелі бағдарламаларының мазмұнын баяндап береді)

  2. Өздеріне тиісілі бағдарлама не телехикаяның мақсаты мен міндеттерімен таныстырады.

  3. Өз бағдарламасын өткізуге жұмыстанып, артықшылықтарын тізбектейді, үгіттейді.

Каталог: 2015
2015 -> Реферат kz Қазақша рефераттар сайты Талғат Амангелдіұлы Мұсабаев Қазақстанның ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы. Ғарышкер, техника ғылымдарының докторы
2015 -> Сабақтың тақырыбы: Реактивті қозғалыс Сабақтың мақсаты: Білімділік: Реактивті қозғалыс туралы түсінік беру
2015 -> Сабақың мақсаты: Білімділік
2015 -> БАҒдарламасы қазақ филологиясы кафедрасы Орал-2014
2015 -> Реферат kz Қазақша рефераттар сайты Жердегі сұлулықтың мекені
2015 -> Реферат kz Қазақша рефераттар сайты Жердегі сұлулықтың мекені
2015 -> Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2015 -> Абай және кітапхана
2015 -> «Бәріде Жеңіс үшін!!! Шығыстың қос шынары» Сыныбы: 7 Мақсаты
2015 -> Сабақтың атауы Құлын мінген бала Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет