Сабақ тақырыбы Бөлшек рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығару



бет1/6
Дата17.06.2018
өлшемі1,01 Mb.
#43187
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
«Бекітемін»

Мектеп директоры: С.Омаш


20.04.2016

7 ә сынып

Пән мұғалімі: Абдрахманова Эльмира

Сабақ тақырыбы

Бөлшек – рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығару

Жалпы мақсаты

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулін басшылыққа алып, осы тақырып бойынша оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;

Сабақ мақсаты

Оқушыларға рационал бөлшектің негізгі қасиеті мен оларға амалдар қолдану арқылы рационал бөлшектерді түрлендіре білуге үйрету; оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру, пәнге қызығушылығын арттыру; ұжыммен және өз бетінше еңбек етуге, жауапкершілікке, мақсатқа жету үшін табандылыққа тәрбиелеу.

Сілтеме

  1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

  2. 7-сыныпқа арналған алгебра оқулығы

  3. Ғаламтор материалдары

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

  1. Бөлшек - рационал өрнектерді түрлендіруге берілген тапсырмаларды орындау кезінде білім мен біліктерді қолдана білу дағдыларын жетілдіреді. Формулаларды практикада қолдана алады;Өз білім деңгейін бағалай алады;







Сабақта қолданылатын материалдар:

  1. Деңгейлік тапсырмалар

  2. Бағалау критерийі

  3. Бағалау парақшасы

Оқыту әдістері:

Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер

АКТ



1. Диалог

2. Жеке жұмыс

3. Топтық жұмыс










Уақыты

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау параметрі

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі




1 мин

Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру


Оқушылардың сабаққа қатысын, оқу құралдарын тексеріп, жылы шыраймен сәлемдесу.

Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру.

- Әрбір адам? – Туысым, досым, жұрағат.

- Әрбір сабақ?  – Үйрену, ұғу, ұлағат.

- Әрбір ісің?  – Тірлік, тірек, адамдық.
- Әрбір сөзің? - Шындық, бірлік, адалдық


Оқушылар сәлемдеседі, мұғаліммен және өзара көңіл күйлерімен бөліседі.




2 мин

Топқа бөлу.

«Көбелек»


Топқа бөліну үшін гүлдегі көбелектерді түсіне қарай алып, сол түстегі гүлге қону керектігін түсіндірді.

Гүлдегі көбелектердің түстеріне қарай бөлініп, сол түстегі гүлге қонды.




2 мин

«Топ ереже»

құрастыру





Ынтымақтастық оқу дағдыларын қалыптастыру мақсатында

  • Уақытты тиімді пайдалану;

  • Топтағы жұмысқа кедергі жасамау;

  • Барлық пікірді мұқият тыңдау;

  • Әр адам өз ойын айтуға құқылы;

  • Бір-бірімізді әділ бағалау;

  • Топ жетекшісін сайлайды.Бағалау парақшаларына топ мүшелерін жазып дайындайды.



10 мин

Ой қозғау

Қандай адам білім алса тәуірлеп,Сол ұшпаққа шығады екен дәуірлеп. Ж. Баласағұн

2 мин

Үй тапсырмасын тексеру


Слайтағы дұрыс жауаппен есептерін тексереді

Критерий:

Толық есепке - “5”

Екі есепке – “4 ”

Бір есепке – “3 ”

2 мин

«Шаршы 6*6»



У Т Й А Б Ө

О Р А З Р Л

У Т Е И А Ш

Л А Н О Ц К

Л Т Ү Р Н Қ

Б Ө Л У С О

  • Рацонал,өрнек, қосу,бөлу, азайту,бөлшек сөздерін сызып шығады.

  • смайлик

3 мин

«Орамал тастау» ойыны.

  1. Бөлімінде айнымалысы бар бөлшектер рационал бөлшектер деп аталады.

  2. Айнымалының кез келген мүмкін болатын мәнінде сан мәндері әр түрлі болатын екі өрнек тепе-тең өрнектер деп аталады.

  3. Берілген өрнектен оған тепе-тең өрнекке көшуді тепе-тең түрлендіру деп атайды.

  4. Рационал бөлшектің алымы мен бөлімін нөлге тең емес өрнекке көбейтсе, рационал бөлшектің шамасы өзгереді.

  5. Бөлшекті қысқарту дегеніміз – бөлшектің алымы мен бөлімін бірдей көбейткіштерге бөлу.

  6. Рационал бөлшектерді қосқанда, алымы алымына, бөлімі бөліміне қосылады. Рационал бөлшектерді азайтқанда алымнан алымы, бөлімінен бөлімі азайтылады.

  7. Рационал бөлшектерді көбейткенде бөлшектердің алымы алымына, бөлімі бөліміне көбейтіледі, керек жағдайда қысқартамыз.

  8. Рационал бөлшектерді бөлгенде, алымын алымына, бөлімін бөліміне бөлеміз.

Мұғалім алғашқы сұрақты өзі бастап оқушыға орамал тастайды жауап берген оқушы екінші оқушыға орамалмен бірге сұрағын береді.



Әр топ оқушылары бірін- біріне үш түстегі шар беріп бағалайды.


3 мин

Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім біл!



Елбасымыздың үштілділік саясатын басшылыққа алып, қазақ тілі мемлекеттік тіл, орыс тілі- ресми тіл, ағылшын тілі- ұлтаралық қарым- қатынас тілі екенін атап өтеді.

Оқушылар термин сөздерді қазақша, орысша, ағылшынша балама сөздерді атап шығады.

Шапалақтап марапат көрсетеді.

11 мин

Мағынаны тану




Қандай адам білім алса тәуірлеп, Сол ұшпаққа шығады екен дәуірлеп. Ж. Баласағұн

2 мин

«Жеті қазына»

Семантикалық карта



Математикада 7 қысқаша көбейту формуласы да қазына екенін атап өтеді.

Семантикалық картаны толтырады.

7 дұрыс жауап - 3 ұпай

5-6 дұрыс жауап – 2 ұпай



3-4 дұрыс жауап- 1 ұпай.


Шешімін тапсаң дұрыс, Алға басар бұл іс!

Каталог: uploads -> doc -> 0f02
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0f02 -> Сабақ тақырыбы: Бактериялар,саңырауқұлақтар, өсімдік пен жануарлар жасушаларының құрылысындағы ерекшеліктер
0f02 -> Сабақтың тақырыбы: Бейімділік. Бейімділіктің салыстырмалы сипаты Сабақтың мақсаты: 1
0f02 -> Сабақтың тақырыбы: Менің бөлмем Сабақтың мақсаты
0f02 -> Сабақтың тақырыбы: §29. Электромагниттік тербелістер. Еркін электромагниттік тербелістер. Томсон формуласы. Сабақ мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет