Сабақ тақырыбы Функцияның аралықтағы монотондылығы. Функцияның шектелуі



бет1/5
Дата13.10.2019
өлшемі281,46 Kb.
#49785
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
Функцияның аралықтағы монотондылығы

Қысқа мерзімді жоспар





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1А Функциялар және олардың қасиеттері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Функцияның аралықтағы монотондылығы.

Функцияның шектелуі.



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.5.1.1 функцияның аралықтағы монотондылығы ұғымын біледі;

10.5.1.2 функцияның аралықтағы монотондылығын күрделі емес жағдайларда дәлелдейді;

10.5.1.3 шектелген функцияның анықтамасын біледі және сондай функцияларға мысалдар келтіреді.


Сабақ мақсаттары

функцияның аралықтағы монотондылығы ұғымымен танысу, күрделі емес жағдайларда дәлелдеу, шектелген функцияның анықтамасымен танысу және сондай функцияларға мысалдар келтіру.

Бағалау критерийлері

  • - функцияның аралықтағы монотондылығы ұғымын біледі;

  • - күрделі емес жағдайларда дәлелдей алады;

  • - функцияның шектелгендігін анықтай алады;

  • - шектелген функцияларға өздігінен мысалдар келтіре алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

кері функция, күрделі функция, монотондылық, функциялардың шектелуі, периодтылық, функцияның периоды, функцияның жұптылығы мен тақтылығы, функцияның үздіксіздігі.



Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

берілген функцияға кері функцияны табу үшін …, берілген күрделі функцияны құрайтын функциялар: …, функция шектелген болуы үшін, функция монотонды болу үшін …, жұп функция, егер…, тақ функция, егер …, жұп (тақ) функцияның графигі … қарағанда симметриялы, жұп (тақ) функцияның графигін салу үшін …, периодты функция дегеніміз ….



Құндылықтарды дарыту



Бір-бірін тыңдау, кезекпен сөйлеу, өз ойын нақты жеткізу, дәлелдер мен мысалдар келтіру, өздігінен үйренуге талпыну, академиялық шыншылдық, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болу.

Пәнаралық байланыстар

Физика

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім


Сызықтық, квадраттық, бөлшек-рационал функциялардың және y = функциясының графиктерін салу. Функциялардың қасиеттерін сипаттау. Алгебралық өрнектерді мәндес түрлендіру, дәрежелердің қасиеттерін түсіну және оларды қолдана алу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы
ЖЖ

15 минут




1. Сыныпты ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.



2. Оқушылармен диалог орнату төменгі сыныптарда өтілген сызықтық, квадраттық, бөлшек-рационал функциялардың және y = функциясының қасиеттері мен графиктерін салуды қайталау.

3. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлерін оқушылармен бірге талқылау.

1, 2 слайд

Сабақтың ортасы

Ұ және М


50 минут

Ж

10 минут





1. Білу.

Оқушыларды топтарға біріктіремін. Функцияның аралықтағы монотондылығы ұғымын бекіту үшін бірнеше функциялардың графиктері салынған презентацияны көрсетемін.



1. Оқушылардан берілген функцияның өсу, кему және тұрақтылық аралықтарын анықтауды сұраймын.

2. Функцияның аралығында монотондылығы туралы не айтасыз? Монотондылығы ұғымын енгізу.

3. Оқушыларды жұптарға біріктіремін. Функцияның аралықтағы монотондылығы ұғымын бекіту үшін бірнеше функциялардың графиктері салынған үлестірмелерді оқушыларға таратамын.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет