Сабақ тақырыбы Қымбат-арзан



Дата23.08.2017
өлшемі40,42 Kb.
#24768
түріСабақ

Сабақ тақырыбы

Қымбат-арзан

Мектеп:Мыңатай Қыстаубайұлы

Күні:




Мұғалімнің есімі: Шонабаева А

СЫНЫП: 1-сынып


Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

Бір санның екінші саннан қанша бірлік артық немесе кем екенін анықтауға берілген есептерді талдап, шығарады және кері есеп құрастыра біледі;

Қосынды мен қалдықты табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, санды деректер бойынша және оған кері есеп құрастырады;

1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20тг теңгелік монеталарды таниды, белгілі бір соманы монеталармен төлейді және ұсақтай біледі.

Сандарды заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдаланылады.



Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

Ресурстар

Конверттер;

Монеталар;

Суреттер;

Ас мәзірі;

Касса;


Тірек сөздер

Қымбат;

Арзан;


Сабақтың мақсаты:

Сурет және сызбаға сүйенңп азайту амалы арқылы есептер құрастыру және шығару жұмыстарын ұйымдастыруға мүмкіндік жасау; есептің бөліктері: шарты, сұрағы, шешуі,жауабына сүйеніп, есепті талдай білу дағдысын қалыптастыруға және «қымбат-арзан» сөздері арасында қатынас ореатуға үйренеді.

Жетістік критерийлері

Теңгелік монеталарды номиналды құны бойынша бір бірінен ажырата білуді меңгереді

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, дүние тану

Алдыңғы меңгерілген білім

Ақша, теңге

Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар



5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

(топқа бөлу)


Теңгелік монета;






30 минут


Өткен сабақты пысықтау

«Дәмхана» ойынын ойнаймыз. Оқушыларды арнайы дәмханаға лайықтап топқа бөліп, даяшы және кассир рөлінде екі оқушыны алдық.

Әрбір оқушы дәмханаға келген болып өз орнына отыруы тиіс. Даяшылар қонақтарға ас мәзірі бойынша тапсырыс алады. Дәмханаға келушілердің рөлі ас мәзірі бойынша 1 немесе екі тамақ таңдап алуы тиіс. Даяшылар тапсырысты орындап ақшаларын кассирге апрып бере алады. Ойын арасында оқушыларға өз рөлдерін ойнап шығуға көмектесіңіз

Мынадай сұрақтар беріңіз:

-Сен 50 теңге бар не сатып аласың?

-50тг тұратын зат сатып ала аласыңба?

-бағасы 50тг тұратын заттың бағасы 10 тг тұратын заттан неше қымбат? 20 тг ден ше?

Тақырыпты бекіту үшін мына есепті шығарамыз.

Хатқа арналған конверт 60 тг, ал ашық хат 50 тг тұрады. Ашық хат конверттен қанша арзан?

Сызбамен жұмыс

Ашықхаттың бағасын табу тәсілін талдай отырып оқушылар бүтіннен (60 тг) белгілі бөлікті (50 тг) азайту керектігі туралы қорытынды жасайды. 60-50=10 (тг)

Жауабы 10 теңгеге арзан



Сергіту сәті

Ашық хат, конверт, монета, суреттер, ас мәзірі, даяшы, кассир




Жаңа сабақ

Қаншаға қымбат? Қаншаға арзан? Оқушылармен жалпылама жұмыс ұйымдастырамыз. Олар суретке қарап тапсырманы оқиды. Оқушылардан берілген есепті қандай амалда пайдаланып шығарғанын сұраймыз. Екінші есепке арналғансызбаға сүйеніп оқушылар шешімі мен жауабын рәсімдей алатынын ескертіп өтеміз. Жауабы:1) 70-30=40 тг.

Жауабы: батон тоқаштан 40 теңгеге қымбат.

2) 70-50 (тг)

Жауабы: бір бөлке нан батоннан 20 теңгеге арзан





5 минут

Сабақты қорытындылау

Үш топқа орындап көр

1-ші топқа есептің қысқаша жазылуы

2-ші топқа есептің сызбасы

3-ші топқа шешуі мен жауабын жазады





3 минут

Бағалау (монета жинағандарына байланысты топпен және жеке бағалау)




2 минут

Үй тапсырмасы




Азиза Шонабаева Еруқызы
М.Қыстаубайұлы атындағы орта мектеп

Бастауыш сынып мұғалімі

Жамбыл облысы,Талас ауданы

Қызыләуіт ауылы



Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет