Сабақ тақырыбы: Ықтималдықтар



Дата30.01.2017
өлшемі10,27 Kb.
#8347
түріСабақ
  • Табиғатта таралуы
  • Сабақ тақырыбы:
  • Ықтималдықтар
  • теориясы және
  • статистика
  • элементтері.

Сабақ мақсаты:

  • Ықтималдықтар теориясы
  • мен статистика
  • элементтерінен
  • түсінік қалыптастыру,
  • математикалық ойлау
  • қабілетін дамыту,өз бетімен жұмыс істеуін
  • шығармашылық тұрғыда
  • көрсету.

Сабақ түрі:Лекция сабақ.

  • Сабақ түрі:Лекция сабақ.
  • Сабақ әдісі:Деңгейлеп оқыту
  • Сабақ көрнекілігі:кестелер,сызбалар.
  • Сабақ барысы:
  • 3.Мысалдар
  • 4.Есептер шығар
  • 5.Үйге тапсырма.
  • 1.Ұйымдастыру
  • 2.Кіріспе.лекция
  • 1.Ұйымдастыру .
  • Бағалау
  • парағы
  • Топқа
  • Бөлу
  • Оқушы
  • түгендеу
  • Спикер
  • сайлау
  • Кіріспе ./лекция/
  • Ықтималдықтар теориясы мен статистика
  • элементтері нде комбинаторика қандай да бір
  • шектелген жиынның элементтерінен құрастыр ылған .Комбинаториканың кейбір элемент
  • тері б.з.д 2 ғасырдың өзінде-ақ Үндістанда белгілі болған.Комбинаторика ғылым ретінде
  • қалыптасты.Блезь Паскаль “Арифметикалық
  • үшбұрыш туралы трактатын “ мен “Сандық
  • реттер туралы трактатында”бірігулер мен амал

Орындағандай биномдық коэффициент тер туралы ілімді ұсынды. “Орналастыру лар ” ұғымын алғаш рет Я.Бернулли өзінің 1713 ж. жарық көргенатақты “Бол жау өнері” кітабының 2-бөлімінде

  • Орындағандай биномдық коэффициент тер туралы ілімді ұсынды. “Орналастыру лар ” ұғымын алғаш рет Я.Бернулли өзінің 1713 ж. жарық көргенатақты “Бол жау өнері” кітабының 2-бөлімінде
  • қарастырады.Ол біз қолданып жүрген
  • “ауыстырулар” терминін енгізді.Терулердің жаңа белгілеуін 19 ғ. әр түрлі ғалымдар енгізі бастады.Фак ториал ! Белгісі 1808 ж. Енгізілді. Нөл факториалдың анықтама бойынша бірге
  • тең болатыны туралы 1656 ж.Д.Валлис “Шек
  • сіздіктің арифметикасы”кітабында жазды.Фак
  • ториал термині латынның көбейткіш сөзінен
  • енгізілген.
  • 3.Мысалдар
  • 1.Жабық қорапта 6 ақ және 4қызыл шар бар.Қораптан кез
  • Дейсоқ алынған шардың ақ түсті болу ықтималдығын анықтау
  • Керек. Шешуі:А оқиғасы қораптан алынған шардың ақ түсті бола
  • тынын білдірсін.Онда 10 бірдей мүмкіндікті элементар оқиғалар
  • Ішінен 6-уы А оқиғасына қолайлы .Сондықтан Р/А/═ 6/10.
  • 2.Жақтары 1-ден 6-ға дейін нөмірленген екі кубик лақтыр
  • ылды.Осы кубиктердің түскен жақтарындағы сандардың қосынды
  • сы 4 болсын. Осы оқиғалардың қайсысының ықтималдығы жоғары.
  • Шешуі:1-ші кубиктегі түскен санды х деп, ал 2-ші кубиктегі түскен
  • Санды у деп белгілейік,онда /х,у/,айнымалы нүкте /х-тің мәні 1-ден
  • 6-ға дейін ,у-тің мәні 1-ден 6-ға дейін /барлық элементар оқиғалар
  • Санын береді,яғни п═36.Кубиктердің түскен жақтарының сандардың қос
  • Ындысы 11 болу үшін екі мүмкіндік бар,яғни /6;5/ және /5;6/,ал 4 болу үшін
  • Үш мүмкіндік бар,яғни /1;3/,/3;1/,/2;2/.Сонда р/А/═2/36═1/18;р/В/═3/36═1/12
  • Ал 1/18<1/12 болғандықтан,қосындысының саны 4 болу мүмкіндігі жоғары.
  • Жауабы:в оқиғасының ықтималдығы жоғары.
  • 4.Есептер шығару
  • 1.Бір жәшікте 18 ақ шар,12 жасыл шар бар.Осы жәшіктен кездейсоқ екі шар алынды.Осы шарлардың екеуі ақ, біреуі жасыл болу ықтималдығын табу кере
  • 2.10сылақшы және 5 сылаушыдан тұратын бригаданың 5 құрлысшы маман бар.Кездейсоқ заңдылықпен бөлініп алынған осы бригаданың
  • Құрамында 3сылақшы,2сылаушы болу ықтималды
  • ғын табу керек.
  • 3.Егер А оқиғасының тұрақты ықтималдығы р═0,8 тәуелсіз тәжірибе саны п═5 болса, онда А оқиғасының үш рет түсу ықтималдығын табамыз.
  • 4.Сыныпта 20 оқушы бар, олардың 15-і математика үйірмесіне қатысады.Оқушылар арасынан алынған кез келген 3 оқушының математика үйірмесіне қатысу ықтималдығын табыңыз.

1.Бір жәшікте Атетік бар,оның а тетігі жарамды тетіктер. Кездейсоқ m тетігі алынған.Алынған тетіктердің ішінде жарамды тетіктер саны К болу ықтималдығын табыңдар.

  • Үйге тапсырма
  • 1.Бір жәшікте Атетік бар,оның а тетігі жарамды тетіктер. Кездейсоқ m тетігі алынған.Алынған тетіктердің ішінде жарамды тетіктер саны К болу ықтималдығын табыңдар.
  • 2.45 сұрақтан тұратын бағдарламадан әр билетте 4 сұрақтан бар емтихан билеттері жазылған.Оқушы бағдарламаның 15 сұрағына
  • дайындалып үлгере алмады.Оқушы алған билеттер оның билетін сұрақтарының болу ықтималдығын анықтаңдар.
  • 3.Үш атқыш нысанаға бір-бірден оқ атты. Егер атқыштардың
  • нысанаға тигізу ықтималдықтары сәйкесінше 0,5;0,6;0,7
  • Тең болса, онда нысанаға кем дегенде бір оқ тиюі ықтималдығын анықтайық.

Қолданылған әдебиеттер:

  • “Математика және физика”
  • әдістемелік журнал.
  • “Математика в школе”әдістемелік
  • журнал.
  • “Математика”
  • “Алгоритм” әдістемелік журнал.
  • “Репетитор”әдістемелік журнал.

Каталог: uploads -> doc -> 0d0e
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0d0e -> Сабақ түрі: Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялар, баяндау арқылы түсіндіру
0d0e -> Пәні Қазақ әдебиеті 11 а сынып 03. 02. 2015ж Тақырыбы
0d0e -> Абылай хан тұсындағЫ Қазақ хандығЫ. Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет