Сабақ тақырыбы: «Кызықты математика»



Дата26.08.2017
өлшемі105,35 Kb.
#27957
түріСабақ
Қысқа мерзімдік сабақ жоспары

Аты-жөні

жұмыс орны

Бастауыш сынып мұғалімі: Кыдуакасова Баян Тайтолеуовна

ЖББОМ №9

Пәні:Қызықты математика

Факультатив сабағы



Сынып:3 «Ә»сынып

Күні:

Сабақ тақырыбы:

«Кызықты математика» жарыс

Мақсат:


-Оқушылардың математикалықбілім-білік қабілеттерінтоптық жұмыстар арқылы тексеру, алған білімдерін пысықтап, ойларын ұшқырлау.

(А) оқушылар үшін оқыту нәтижесі

-Оқушылар логикалық тапсырмалар орындай отырып, ойлары ұшқырланады.


(В) оқушылар үшін оқыту нәтижесі

-Математикадан алған білімдері пысықталып, қорытынды жасай алады;


(С) оқушылар үшін оқыту нәтижесі

-Оқушылардың математикалық білім-білік қабілеттері ойын іс-әрекеті арқылы дамиды.


Табыс критерииі:

Оқушы өз ойын жеткізе білуі.Тақырып бойынша рефлексия жасай алуы.

Түйінді идея:

Келешекке сеніммен қарай білуге,талапты болуға бағыт беру

Қолданылатын модульдер:

  • Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сын тұрысынан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуда АКТ-ны қолдану; Талантты және дарынды балаларды оқыту;Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Қолданатын стратегиялар:

«Сәлем - сөздің атасы» тренингі;Топтық жұмыс; Конверттегі сұрақтар;«Сәйкестендіру» статегиясы;«Ақиқат, жалған»стратегиясы.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе


Оқушылармен сәлемдесу

-Балалар, математикалық

сайысымызға құрметті

қонақтар келіп отыр. Сабағымызды бастамас бұрын бір-бірімізбен амандасып алайық.



«Сәлем - сөздің атасы» тренинг өткізу 3 тілде айтқызу

· Сәлем, достым!-Здравствуй, друг!-Hellomyfriend! (қол беріп амандасу)

· Сен қалайсың?- Как дела?- How are you?(иықтарын қағады)

· Қайда болдың?-Где ты был(а)?-Where were you? (құлақтарын тартады)

· Мен сені сағындым.-Я скучал (а) по тебе.- I missed you. (қолдарын жүрекке қояды)

· Сен келдің.-Ты пришла (пришел)-Youcame.

(қолдарын жаяды)

· Жақсы болды (қатты құшақтайды)



Оқушыларды фигуралар арқылы топтарға бөлу. Топ басшысын сайлау. Топ ережесін басшылыққа алу.

Сайысымыздың тақырыбы: Қызықты математика

Мақсаты әр түрлі математикалық тапсырмаларды орындау арқылы білімдерімізді одан әрі тереңдетеміз, бүгінгі сайысымыз жарыс түрінде өтпек, үш топқа логикалық есептер, мақалдың жалғасын табу, әр түрлі сұрақтарға жауап беріп жарысамыз. Әр дұрыс айтылған жауаптарға ұпайдан қосылып отырады. Алдымыздағы қағазға топ басшылары ұпай алған сайын қағаздың үстіне жабыстырып отырады Сайыста ұпайды көп жинаған топ «Жас математик» номинациясына ие болады. Ал ұпайды аз жинаған топтар сайысқа белсене қатысқаны үшін марапатталады.

Оқу құралдарын даярлайды.

Фигуралар арқылы үш топқа «Тапқырлар»,



«Алғырлар»,«Білгірлер» топтарына бөлінеді.

Топ басшыларын сайлау, топтар өздерін

таныстыру.

Тапқырлар:

Жарыс десе жанамыз,

Жарыста алғырлықпен аламыз

Қандай сынақ болса дағы беріспе,

Әрқашанда үміткерміз жеңіске.

Алғырлар:

Озып шығып бәйге аламыз,

Аты аңызға айналған,

«Алғыр» бала атанып,

Бізде ғалым боламыз.

Білгірлер:

Мақтанбаймыз білгірміз деп

Таудай бірақ талабымыз

«Білгір» бала атанып,

Келешекте өскенде

Үлкен ғалым боламыз






Әр топтың алдына

тапқырлар, алғырлар,

білімділер топ аттары

жазылған қағаздар

Қима қағаздар арқылы топтарға

бөлу



Негізгі бөлім

1-кезең



«Дода» ойыны

Топта отырған оқушылармен өтеді.

Берілген сұрақтарға жауап берсе,

сонша ұпай қосылады.


Сұрақ-жауап:

Математика

20 ұпай-Үстелдің төртбұрышы бар. Бір бұрышын кесіп тастағанда неше бұрышы қалады? (5)

30ұпай-Қабырғалары 6см және 4см болатын тік төртбұрыштың

периметрі мен ауданын табыңдар P= 20 см S=24 кв см



40ұпай- 666 = 30 теңдігін дәлелде( 6*6-6 = 36-6=30)

Логика

20 ұпай- Сіріңкенің бір таяқшасын алып тастап, дұрыс жауабын жаз

(33+44=77)



30 ұпай- Көбейту, қосу, бөлу амалдарды қолданып, теңдігін дәлелде333333 = 100 (33 * 3 + 3:3 = 100)

40 ұпай

Түйе, бота маң басқан,

Төрт аяғын тең басқан

Шұнақ құлақ бес ешкі

Қос лақты қос ешкі

Төрт қозылы екі қой

Бәрін бірге санап қой.

(15)

Сандар құпиясы

20 ұпай- 4 санына байланысты « Төрт ана» мағынасын түсіндір

( Туған жер, туған тіл, Салт – дәстүр, туған тарих)



30 ұпай

5 санына қатысты « 5 қару»сөздерінің мағынасын түсіндір.

( Садақ. Мылтық. Найза. Қылыш. Айбалта)

40 ұпай

7 санын байланысты. 7 – күн

( бүгін, ертең, бүрсігүні, арғы күні, ауыр күні, соңғы күні,азына)


Әр топтан

Қанша сұраққа

жауап

берсе


сонша смайликтер алады


Ұпайлар жазылған смайликтер

2-кезең


«Кім жылдам?» Өз біліміңді тексер

Графика

Дайындап болғаннан кейін әр жұптың жұптары орындаған тапсырманы тексереді.



«Өз біліміңді тексер»

125

288

420

108

336 336

512

104

275

116

25*5 =125 36*8=288 56*6=336 55*5=275

  • Қандай сан шықты (7)

  • 7 санын үш тілде айт

  • 7 қазынаға нелер жатады?

  • (ер жігіт, сұлу әйел, берен мылтық, ақыл, білім, жүйрік ат, қыран бүркіт, жүйрік тазы)

Смайликтер

Торкөз

парақшасы

3 кезең

Топтық жұмыс

Логикалық тапсырма

10 тал ағашты

4 қатарға 4-тен орналастыр.



Талдарды орналастару



Қанша

тапсыр


ма

дұрыс


орын

далса,


сонша

смайликтер беру



Қима қағаздар,


4 кезең

Конверттегі сұрақтар

І топ

«Сәйкестендіру» статегиясы Мұнда сандардан құралған мақал-мәтелдер беріледі.Мақал-мәтелдің басындағы сөйлем оқылады,жалғасын сайыскерлер жалғастыруы керек.
ІІ топ

«Ақиқат, жалған»стратегиясы

ІІІ топ:

«Жасырынған сандар»


І топ:

«Сәйкесін тап» Мұнда сандардан құралған мақал-мәтелдер берілген есепті шығару арқылы жалғасын табу керек

2 жақсы қас болмас

3200:80*5






7 түрлі білім біл

96


Жеті жұрттың тілін біл

7200:900*12






он тал ек

125


Бір тал кессең

450:50*25






2 жаман дос болмас

200


2топ:

«Ақиқат, жалған»стратегиясы

  1. 1. 1 т – 400кг= 500 кг

  2. 2. 96 мин =1 сағ 36 мин

  3. 3. 4 кітап 120 теңге. 8 кітап ? 120:4+8

  4. 4. 37:5=7 (қалдық 0)

  5. 5. Тік төртбұрыштың ауданын табу үшін ұзындығын еніне қосамыз.

3 топ:

«Жасырынған сандар»

...... желтоқсанда ҚР тәуелсіздігін алды ? 1991 ж 16желтоқсан

......маусымда ҚР рәміздері қабылданды ? 1992 жыл 4маусым

......қарашада ҚР төл теңгесі айналымға түсті? 1993жыл 15 қараша

......тамызда Ата заңымыз қабалданды? 1995жыл 30 тамыз

......желтоқсанда ҚР 25жылдығын тойлады? 2016ж 16 желтоқсан

Сенің тәуелсіздікке қосар үлесің қандай?

Сапалы білім , саналы тәрбие



Топтарға смайликтер беру




Қорытынды


Топтардың жұмысы бойынша ұпай санын анықтау үшін смайликтерді санау, жеңген топты анықтау, мақтау қағазымен марапаттау.

Рефлексия

  • Рефлексия «Бағдаршам»

  • Егер саған сайыс ұнаса,барлық тапсырмаларды сәтті орыдасаң бағдаршамның жасыл түспен көтер

  • Егер қиындықтар болып,оларды жеңе білсең бағдаршамның сары түсін қөтер

  • Егер қатты қиналсаң,менің көмегім қажет бағдаршамның қызыл түсін көтер





Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет