Сабақ тақырыбы Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы, сыртқы бұрыштар қайталау жинақтау сабағы Күні 02. 19ж



бет1/2
Дата01.04.2020
өлшемі0,51 Mb.
түріСабақ
  1   2

Пән

Геометрия 7 «Б»




Мұғалім

Мамбетова Акзира

Мектеп, сынып

«№1 Алға мектеп-бақшасы» КММ

Сабақ тақырыбы

Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы, сыртқы бұрыштар қайталау жинақтау сабағы

Күні:7.02.19ж


Сабақ типі

Тақырыпты бекіту сабағы

Мақсаттары

Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы және үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теоремаларды өздігімен практикалық тұрғыда дәлелдеуге және тиімді қолдана білуіне жағдай жасау, қарапайым және шығармашылық есептерді шығару арқылы дағдыларын дамыту, тақырыпты бекіту.

Алған білімін математикалық білімін тереңдетуге және кеңейтуге тиімді пайдалана білу дағдысын қалыптастыру.

Өзін-өзі басқару дағдысын қалыптастыру.

Топпен және жекелей жұмыс істей білуге, ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.






Математиканың негізгі мағынасын ашуға, қоршаған ортаны оқып білудегі математиканың рөлі мен орнын анықтай білуіне ықпал ету;

Геометриялық ұғымдардың арасындағы негізгі қатынастарын анықтау;

Геометриялық деректер мен тұжырымдарды негіздеу қажеттігін оқушы санасында қалыптастыра бастау.

Есеп шығару барысында ұғымдар мен қасиеттерін дұрыс пайдалана білуіне жағдай жасау;

Оқулықтар және басқада ақпарат көздерімен өздік жұмыстар жасай білу қабілетін дамыту.


Оқушы профайлы

Зерделі, ойланғыш, талдағыш.

Ресурстар

Bilimland.kz сайты, кахутс бағдарламасы, оқулық, видеопроектор, таратпа материалдар, ноутбук.

Әдістер мен технология

Дифференциация: қабылдау түрі бойынша

Бағалау критерийі

А және В


Сабақ барысы


Сабақ мазмұны

Қосымша

1. Ұйымдастыру. 2 мин

2. Сабаққа кіріспе. Психологиялық ахуал тудыру 3 мин



Ш.Құдайбердиев жұмбағы:

Бір нәрседен үш сипат қылдық хайла,

Бұл жұмбақты шешерлік адам қайда?

Бір сипатын ортадан кесіп алсам,

Орнында тағы болар екеу пайда.

Біреуі деп кесіп алып тастағаным,

Үшеу болып жатады кей жағдайда.
3. Өткенді қайталау. 5 мин.

https://kahoot.com/

Bilimland.kz, видеожинақ, телевизиялық бағдарламалар, ұлы адамдар, 31-видео. Пифагор Самосский (2.25 минуттан бастап).
1. Практикалық жұмыс. 5 минут.

http://bilimland.kz/kk/content/structure/851-math#lesson=11561

Bilimland.kz видео. (Математика, үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы, 2 бет)
2. Есеп шығару: дайын сызбалармен жұмыс. 7 минут.

http://bilimland.kz/kk/content/structure/851-math#lesson=11561

Bilimland.kz. (Математика, үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы, 7-9 бет)
1. Шығармашылық есептер орындау. Топпен жұмыс. 10 мин

2. Бекіту. Тесттік жұмыс. 7 мин



3. Қорытындылау. Рефлексия 4 мин

Сабақ барысы.

1. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру. Топқа бөлу. Өзін бағалау парағымен таныстыру. Зерттеу идеясын талдау.
2. Сабаққа кіріспе: Мына суреттегі үйлердің шатырларының еңістік бұрышы жайында не айта аласыңдар. Шатырдың бұрыштары шамасының үй құрлысына қаншалықты қатысы бар.


Үйдің шатырдың еңістік бұрышы 100-600 аралығында болуы мүмкін. Ол сол жердің климаты мен шатырдың материалына тікелей байланысты.

Бұл үшбұрыштың бұрыштарының шамасын өлшей білудің, есептей білудің қаншалықты маңызды екенін көрсететін қарапайым мысалдардың бірі.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет