Сабақ тақырыбы: XIX ғасырдың 40-60 жылдарындағы қазақтардың ортаазиялық хандықтармен қарым-қатынастары



Дата16.01.2020
өлшемі48,42 Kb.
#55974
түріСабақ
Байланысты:
жанқожа
ағылшын
Қысқа мерзімді жоспар

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы:

XIX ғасырдың 40-60 жылдарындағы қазақтардың ортаазиялық хандықтармен қарым-қатынастары

Сабақ

мақсаты


XIX ғасырдың 40-60 жылдарындағы қазақтардың ортаазиялық хандықтармен қарым-қатынастары туралы тарихи мәлімет біледі

  • Орта Азия хандықтарына қарсы ұлт-азаттық күрестің тарихына талдау жасайды.

Бағалау критерийлері

  • XIX ғасырдың 40-60 жылдарындағы қазақтардың ортаазиялық хандықтармен қарым-қатынастары тарихи маңыздылығын анықтайды

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну

Тілдік мақсат

Тыңдалым дағдысы: Оқушылар деректермен танысу арқылы тыңдалым дағдысын қалыптастырады

Айтылым дағдысы:«Топтастыру» әдісі арқылы пікірлерін айтады.

Оқылым дағдысы: Мәтінмен жұмыс арқылы оқылым дағдысын қалыптастыру

Жазылым дағдысы: Термин сөздерді дәптерге жаздыру арқылы жазылым дағдысын қалыптастырады

Пәнге қатысты термин сөздер: Хиуа, жасауыл

Диалогқа арналған:

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік ел» аясында оқушылардың шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау дағдыларын қалыптастыру

Пәнаралық байланыс

Дүние жүзі тарихы, география

Бастапқы білім

Ұлт-азаттық көрілістердің шығу тарихы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс әрекет

Ресурстар



Сабақтың басы

минут

0-8-мин


Ұйымдастыру.Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,жұмыс орнының сабаққа дайындығын тексеру,оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін оқушыларға, аффирмация сөздері айтылады. Миға шабуыл

Оқушылар интерактивті тақта арқылы бейнебаяннан деректермен танысады



«Топтастыру» стратегиясы арқылы

Ұлт-азаттық көреіліс дегеніміз не?



Тақтамен жұмыс


Сабақтың ортасы

минут

8-25-мин



Оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады.

Сабақ тақырыбы, мақсаты таныстырылады.

Т 1 - тапсырма.

Топтық жұмыс

1 топ

Сыр өңірі қазақтарының Орта Азия мемлекеттеріне қарсы шығуы анықтайды



2 топ

Көтерілістың басты себептерін түсіндіреді

3 топ

Жанқожа батырдың күресі



Дескрипторлар:

1. Сыр өңірі қазақтарының Орта Азия мемлекеттеріне қарсы шығуы себебін түсіндіреді.



2.Тарихи оқиғаның маңыздылығына сипаттама береді

ҚБ : Плюс.Минус.Қызықты әдісі арқылы топтар бір- бірін бағалайды

Оқулықпен жұмыс




Т 2 - тапсырма.Жұптық жұмыс

«Сөзден сөйлем, сөйлемнен мәтін» әдісі арқылы

Тірек сөздер беріледі.Оқушылар соны пайдаланып сөйлем құрайды.

Тірек сөздер: Жанқожа, Есет батыр, Бесқала, Хиуа, Жсасуыл

Дескрипторлар:

  1. Тірек сөздерді қолдана отырып, оқиғаға сипаттама береді;

  2. Сыр өңірі қазақтарының Орта Азия мемлекеттеріне қарсы шығуы ерекше сипат алғанын анықтайды;

ҚБ «Бутерброды» мадақ /сын/ мадақ

Оқулық 8 (7) сынып, Қазақстан тарихы,



Сабақтың соңы

минут

25-35 мин
35-40 мин

Үйге тапсырма:





Т 3 - тапсырма.

Жеке жұмыс « Интервью әдісі»

Жылдар сөйлейді



Дескрипторлар:

Хронологиялық фактілерді айта алады;



ҚБ Оқушы ауызша өзін – өзі бағалайды

Рефлексия



XIX ғасырдың 40-60 жылдарындағы қазақтардың ортаазиялық хандықтармен қарым-қатынастары

Микрафон


Оқулық 8(7) сынып, Қазақстан тарихы, 98-101 бет


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?






Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет