Сабақтың барысы І ұйымдастыру а оқу құралын даярлау



Дата11.01.2017
өлшемі48,61 Kb.
#7154
түріСабақ
Сапаева Маржан Раушановна,

№11 Ж.Жабаев атындағы жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

ОҚО,Түркістан қаласы

Тақырыбы: Сөйлем


Мақсаты: Сөйлем, сөйлемнің 3-түрі: Сөйлемнен кейін келетін тыныс белгілері туралы жалпы түсінік беру. Сауатты дұрыс оқуға, жазуға жаттықтыру арқылы тілін дамыту.

Тәрбиелілігі:

Оқушылардың логикалық ойлау сезімін оятып, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ жауап, түсіндіру, көрнекілік әдісі

Көрнекілігі: тірек сызба, топтық тапсырма

Симантикалық карта

Венн диаграммасы

Сабақтың барысы

І Ұйымдастыру

А) Оқу құралын даярлау

Ә) Оқушылар назарын сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
Менің – Отаным Қазақстан тақырыбына шағын әңгіме жазу.
Жаңа сабақ



  1. «Бәйге ойыны»





  1. Сол жақтағы 30 – сөйлем неден құралады?

  2. Ортадағы 20- сөйлем қандай әріптен басталады?

  3. Оң жақтағы 10- сөйлем аяқталған соң қандай тыныс белгісі қойылады?

  4. Сол жақтағы 40- сөз неден құралады?

  5. Ортадағы 30 - сөйлем қандай ойды білдіреді?

  6. Оң жақтағы 20 – сөйлем нешеге бөлінеді?

Дәптермен жұмыс



  1. 1 – жаттығу

Апта жеті деген сөзді білдіреді?

  1. 2- жаттығу

Жарас бригадаға жұмысқа кірісті.

Сөйлем Сөздерден құралады.

Бірінші сөз бас әріптен басталады.

Соңына нүкте қойылады.



  1. 3 – жаттығу

Аю мен Еліктің лағы

Еліктің лағы орман ішінде келе жатты.

Оның алдынан Аю кездесті.


  • Бұл жолмен сен неге жүрсің?

  • Жол жүруге арналған емес пе?

  • Бұл жолмен мен ғана жүруге тиіспін.

  • Бұл менің жолым.

  1. Симантикалық картамен жұмыс




Сөйлемдер

Келді

Суытты

Қайтты

Құстар










Күз










Күн













  1. Сөйлем деген сөздің өзінен ғана бірнеше сөздер құрату.

А) мес, ес, ем, сөйле, ес, ел, сел

  1. 4- жаттығу

Не көрдің, қара ат, не көрдің?

Бектер құрған шатыр ма?

Алдың да жолбарыс жатыр ма?

Келгендер бізден батыр ма?



  1. Ауызша жұмбақ.

  1. Өзім сөзден тұрамын, Хабар мен нүкте жинағын.

(хаб.сөйлем)

2.Мен де сөзден тұрамын

Сұраулы ойды құрадым.

Өзгеден жауап сұрадым. (сұр.сөйлем)

3 Қуану, ренжу, өкіну,

Мақсатым соны сездіру.

Ұранды да айтамын,

Қарқындап барып қайтамын (лепті сөйлем)




  1. 6- жаттығу

Хабарлы сөйлем

Сауысқан шықылықтайды.

Ірімшік сүттен жасалады.

Жұлдыз жымыңдайды.


Сұраулы сөйлем

Баланы уата ма?

Лепті сөйлем

Ақ батамды бердім!

Күннің суығын –ай!

10. Ойын: «Кім жылдам»





  1. Шығармашылық жұмыс.

1. ______________ _______________


2 ______________ _______________
3. ______________ _______________


  1. «Адасқан сөздер» ойыны

1
бастады

суыта

Күн

сұлу

Неткен

табиғат

бардың

Қайда

Сен

2
3



  1. Венн диаграммасы





14. Қорытындылау
Каталог: sites -> default -> files -> sabaktar
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы Сабақтың мақсаты
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Сүт қалай ұйықтады? Сабақтың мақсаты
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: М. О. Әуезов "Абай жолы" романы
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Ш. Құдайбердіұлы «Бостандық таңы атты»
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: «Діннің қоғамдағы ролі»
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Қазақтың дәстүрлі ән айту өнері Сабақ тақырыбы
sabaktar -> Жайна ахмет асқарқызы М. Маметова атындағы жалпы орта мектебінің тәлімгері. Созақ ауданы Бабата ауылы Тақырыбы: «Мұқағали – мәңгілік жыр»
sabaktar -> Сабақтың эпиграфы
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: Өзіңсің поэзия Пайғамбары
sabaktar -> Сабақтың тақырыбы: ХІХ ғ. Орыс демократиялық мәдениеті және қазақтың ұлы ғалымы Ш. Уәлиханов


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет