Сабақтың жоспары. Тақырыбы:



Дата17.06.2018
өлшемі21,15 Kb.
#42310
түріСабақ
МКҚК «Қалалық оқушылар Сарайы»

Ашык сабак



Тақырыбы: «Халық биі»

Мұғалімі: Байдильдинова Г.В.

Ақтөбе қаласы

6 хореографиялық курстың ашық сабақтың жоспары.
Тақырыбы: «Халық биі»

Өтетін орны: ҚоС 3каб.

Күні: 11 желтоқсан 2016-2017 оқу жылы.

Уақыты: 09.00-09.45 мин.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімдік: Халық бидің негізгі қимылдармен таныстыру. Қол, аяқ

позицияларын орындау ережелерін үйрету.


2. Дамушылық: Тұла бойдың, аяқтардың, қолдардың бұлшық еттерін

дамыту.
3. Тәрбиелік: Ұлттық би өнерін дәріптеуге тәрбиелеу.


Сабақ түрі: Халық би қимылдар үйрену сабағы.

Сабақтың әдісі: 1. Сөздік. Түсссіндіру, сұрақ - жауап

2. Практиқалық. Көрсету, ойнау

3. Суреттер, жұмбақ, пантомима шешу.

Сабақтың көрнекіліігі: Ш. Жиенқұлова, Абиров, Б. Аюханов суреттері, «Еңлік» ансамбльдің фотографиялары.

Оқушылардың киімі: қара купальник, лосина, туфли, шашы өреліп жинаған.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастырушылық кезеңі:

1. Сәлемдесу, тәжім ету (осымен сабақ басталады және аяқталады)

2. Үй тапсырманы тексеру:

Жаттығу: би қадамы, марш, жүгіру, ат жүгіру, «галоп», секіру.



3. Жаңа сабақ: Станок экзерсисі, станок ортадағы экзерсисі.
1. Кіріспе:

Бағдарлама мазмұны жеке тұлғаның шығармашлық мәдениетін қалыптастыруға, би өнері арқылы азаматтық құндылықтарға баулуға, және өткен тәжірибені меңгеруге бағытталған. Бағдарлама білім алушылардың көркемдік стиль мен өнер бағыттарын кеңейтеді, өнер тарихымен, қазақтың атақты бишілерімен таныстырады, биге деген сезімін қалыптастырады.



2. Негізгі бөлім:

А.Ваганова «Основы классического танца» 1934 ж. кітап шығарды.

Қазақтың тұңғыш бишісі Шара Жиенкұлова классикалық қимылдарды қазақ еліне таныстырды.

Жаттығу станок жанында

1. Жірелеу (тізені бүгіп отырып-тұру) (қазақ сипаты).

2. Табанның қозғалысын дамытуға арналған жаттығу (қазақ сипаты).

3. Кішкентай шапшаң жүгіріс (итальян сипаты).

4. Еденде айналу қозғалыстары (чехтар сипаты).

5. Өкшемен жаттығу (испандық сипаты).

6. Бөлшектеп тарсылдату (орыс сипаты).

7. Арқанға дайындық (орыс сипаты).

8. Төмен және биік бұрылыстар (молдаван сипаты).

9. Аяқты жаймен көтеру (мадьяр сипаты).

10. Флик фляк (цыган сипаты).

11. Адажио (шығыс сипаты).

12. Үлкен шапшаң жүгіріс (орыс сипаты).


Жаттығу ортасында
Ортасында тұрлі ұлттар сипатында негізгі элементтермен этюдтер

енгізіледі.

1. Секіру.

2. Қол, білезік қозғалыстары, тұла бойын майыстыру, қазақ сипатындағы вальс.

3. Қол қозғалысы, «гармошка», «веревочка», «молоточки», «ковырялочка», орыс этюды (шапалақтау, ер балалрға арналған жүрелей отыру).

4. «Голубец», «выхилясник», «бегунец» – украин этюд.

5. «Елочка», татар сипатындағы бөлшектеп тарсылдату.

6. Қазақша этюд «ат шабыс».

7. Орыс сипатында жыбырлау қадамы. Айналу.

Бұрын үйретілген барлық қозғалыстар, бірақ техникалық орындалуы қиындаулары бұрыштан меңгеріледі, сонымен қатар жаңа ұлттық би элементтері қосылады, қимыл координациясын дамыта комбинацияда орындау, би мазмұнында тұла бойды еркін ұстау.



Практикалық:
Мұғалім: «Веревочка» халық биде орындау ережесі?

Оқушылар: Жауабын тыңдау.

Мұғалім: Секіруге бола ма?

Оқушылар: Жауабын тыңдау.

Мұғалім: «Дроби» орыс биде орындау ережесі?

Оқушылар: Жауабын алу.

Мұғалім: Испан халық биде қандай қозғалыстар бар?

Оқушылар: көрсету.

Мұғалім: «Каблучное» жаттығудың орындау ережесі.

Оқушылар: Жауабын тыңдау.
Сабақтың соңында билерді орындаймыз:

«Қазақ вальсі»

«Иран» биі

«Тарантелла»

«Хорезм»


«Үнді» билер.

Оқушылардың білімдерін бағалау.


Үйге тапсырма: Demi plie,вattement tendu орындау ережелерін жаттап алу.
Қортындылау:

Оқу жылын ата-аналар, оқушылар болып бірлесе қортындылау. Әрбір балаға мінездеме беру. Ата-аналар ұсыныстарын тыңдау. Келесі оқу жылына жоспарлар жасау.


Осымен ашық сабағымыз аяқталады.
Сау болыңыз.

Падаланған әдебиеттер:

  1. А.Я. Ваганова «Основы классического танца». С-П. 2000 ж.

  2. К. Ткаченко «Народный танец», 1978 ж.

  3. В. Костровицкая, А. Писарев «Школа классического танца». Л.1976 ж.

  4. Ш. Жиенкулова «Казахский танец».А.1978 ж.

  5. Е. Валукин «Теория и методика классического танца». М. 1998 ж.

  6. С. Тлеубаев «Танцевально-игровая культура». А. 2000 ж.

7. Жаксенбаева У.Б., Сотовой А.К. Педагогика психология

одаренности школьников. Алматы; Дарын- 2002 ж.



Интернет ресурсы:

1. Антипова О.Б. Литература для программ хореографии. pedagogweb.ru. 2012.



2. Tанцевальный портал Казахстана. art.dance.kz.2015.

3. Хореография для детей.all.biz/bue/service.2016.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет