Сабақтың көрнекілігі: Елбасы-Нұрсұлтан Назарбаевтың суреті. Мемлекеттік рәміздер. Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, әңгімелеу



бет1/11
Дата05.11.2016
өлшемі2,15 Mb.
#463
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Әліппе
1.Сабақтың тақырыбы:Елбасы. Еліміздің рәміздері.

Сабақтың мақсаты:Әліппе оқулығының авторларымен таныстыра отырып, нені оқып, білетініміз жайлы мағлұмат беру. Елбасы, еліміздің рәміздері туралы түсінік беру.

Н. Ә.Назарбаев сөзімен таныстыру.Мектеп ішінде жүріп –тұру ережесін үйренуге баулу.

Сабақтың көрнекілігі: Елбасы-Нұрсұлтан Назарбаевтың суреті.Мемлекеттік рәміздер.

Сабақтың әдісі: Сұрақ –жауап, әңгімелеу.

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру: Оқушыларды партада отыруға, мектеп тәртібіне үйрету.

ІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ: 1. Әліппе кітабы туралы мағлұмат бару.2. ҚР-ның президентінің сөзімен таныстыру Айналайын!

Қолыңдағы әсем кітап «Әліппең»-аяулы ана тіліңнің мөлдір бастауы, білім шыңына жол ашар ақылшың. Білім есігін ашқан алғашқы қадамың құтты болсын!Еңбегіңмен алған білімің өзің үшін де, елің үшін де таусылмас асыл қазына болмақ.Елін, жерін сүйетін, жаны ізгі жақсы азамат болып өсетініңе сенемін.

Қазақстан Республикасының президенті: Н. Назарбаев.

Қорытындылау: Балалар, біз бүгінгі сабағымызда не жайында білдік? ҚР-ның рәміздерін атап көрейік.Әнұранның сөзімен таныстыру. Әнімен айтып беру.

2. Сабақтың тақырыбы: Мектеп

Сабақтың мақсаты :Білім күні. Айналамен таныстыру.Ынтымақ, достыққа, үлкенді сыйлауға еңбек ете білуге өз отбасына, туған жеріне құрмет көрсетуге баулу.

Танымдылық қабілетін арттыру,түсінігін баяндай білуге,ойланып тиянақты жауап беруге баулу.

Сабақтың көрнекілігі: мектеп, сынып туралы суретттер.

Сабақтың әдісі: Сұрақ –жауап, әңгімелеу.

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру: Оқушыларды партада отыруға, мектеп тәртібіне үйрету.

ІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ: 1. «Білім күні» мұғалімнің кіріспе әңгімесі.

Оқушы білімін тиянақтау.-ҚР-ның президенті кім?-Қазақстан Республикасының астанасы қай қала?-ҚР-ның рәміздерін ата.

Әліппедегі шартты белгілермен таныстыру:дыбыс,дауысты дыбыс,дауыссыз дыбыс,

сөз,сөздің буынға бөлінуі,сөйлем

ІҮ. Жаңа сабақтан түсінгенін тексеру кезеңі:-Назарбаев кім?-Көрсете отырып, шартты белгілерді атату.

Ү Бекіту кезеңі: Міне, балалар,біз сендермен бүгінгі сабақта білім күні туралы мағлұмат алдық. шартты белгілермен таныстық.. Әліппе кітабымыздан нені үйренетінімізді білдік.


3.Сабақтың тақырыбы: Оқу құралдары

Сабақтың мақсаты: Оқу құралдарымен таныстыру.Жыртпай таза ұстауға, яғни ұқыптылыққа баулу.Танымдылық қабілетін арттыру.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, әңгімелеу.

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа білімді меңгерту:

а) Оқу құралдарымен таныстыру.1. дәптер, қалам 2. Сызғыш, өшіргіш 3. Пенал портфель 4. Бояу ә) Оқу құралдарды қалай пайдаланамыз? б) Кезекші не істейді?

Сергіту сәті

ІҮ. Жаңа білімді түсінгенін тексеру.-Балалар, кәне кім оқу құралдарын атап береді? -Дәптер не үшін керек? -Қандай дәптердің түрлерімен таныстық?-Пенал деген не?

-Оқу құралдарын неге салып тасимыз? -Бояумен не істейміз?

Ү. Білімді бекіту:Біз оқу құралдарына құрметтей қарауымыз керек екен.

Біл олардың көмегі арқылы білім аламыз. Оқулықтарды жыртуға, құртуға болмайды.

Оқушы туралы өлең жаттау.

Күннің нұры шуақты,

Сергітеді денемді.

Құрдастарым сияқты,

Оқушымын мен енді.

ҮІ .Сабақты қорытындылау: Оқу құралдары сенің көмекшің. Сондықтан оқулығыңды ұқыпты ұста.


4.Сабақтың тақырыбы: Мектептің спорт алаңы.

Сабақтың мақсаты: 1. Спорт түрлерімен таныстыру. Спорт зал,спорт ойын өткізу тәртібімен таныстыру. 2. Салауаттылыққа баулу.3. Спорт оындарына қызығушылығын арттыру.

Сабақтың көрнекілігі: Доп, хоккей ойынына қажетті заттар.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, әңгімелеу.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа білімді меңгерту:а) Спорттың қандай түрлерін білесіңдер?

ә) Серуенге алып шығу.(мектебімізде спорт алаңы, спорт залы)

Сергіту сәті: б) Денені шынықтыру денсаулыққа пайдалы екеніне тоқталу.

Ерте тұрып ертеңгілік жаттығу жасау керек екенін айтып, дағдыға айналдыру.

в) Өткен олимпияда жайында мағлұмат беру.

ІҮ. Жаңа білімді түсінгенін тексеру. Біз қандай спорт түрлерін білеміз?

Олар қандай жерлерде өтеді? Спортпен шұғылданған адамның денсаулығы қандай болады?

Ү. Білімді бекіту: Балалар, бүгін біз сендермен спорт жайында танысып, білдік. Бұдан былай денсаулығымыз күшті болу үшін спорттың әр түрімен айналысуымыз керек.

ҮІ.Сабақты қорытындылау: Спорт алаңында өткізілетін қандай спорт ойындарын білесіңдер?


5. Сабақтың тақырыбы: Күн режимі.

Сабақтың мақсаты 1. Күн режимі. Тамақтану мерзімі туралы түсінік беру.

2. Салауаттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиетті бойына сіңіру. 3. Сана сезімін ояту,ой-өрісін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, әңгімелеу.

Сабақтың мазмұны.

І. Ұйымдастыру: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

ІІ .Өткенді еске түсіру.Уақыт, мезгіл туралы.

ІІІ .Жаңа сабақ:а) 12-беттегі сурет бойынша әңгіме.ә) 13 бет. Қыз баланың бір күнгі іс-әрекеті туралы айтып беремін.б) Жеке бас гигиенасына қажетті заттарды атату.

Жеке бас гигиенасына қажетті заттарды дұрыс пайдалануға үйрету.Таза ауаның денсаулыққа пайдасы туралы түсінік беру.в) Оқушыларды мектеп асханасымен таныстыру. Дастархан басында өзін-өзі ұстау. Мәдениетті, тазалықты сақтау.Тағамдардың құндылығы .оны талғаммен пайдалану туралы түсінік беремін.

Сергіту сәті.

Бір, екі үш Бір,екі үш

Бұлшық етте күш.

Мен ұшамын кептерше

Еңкейемін жерге қолым жеткенше.

д) Әдептілік және әдемілік кітапшасынан «Дастархан басында»әңгімесін оқып беру.е) Дәптермен жұмыс: Қоңырау, алмұрт, алма сөзіне сөйлем құрату. Сыртын қоршап сызу.

Сабақты қорытындылау: Біз бүгін сендермен нені білдік?
6.Сабақтың тақырыбы: Менің бос уақытым.

Сабақтың мақсаты: 1. Бос уақыт туралы түсіндіру. 2 Еңбекке баулу

3 Оқуға деген ынта жігерін арттыру, еңбекке деген қызығушулығын ояту.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, әңгімелеу.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ. Өткенді еске түсіру.-Сендер мектепке қай уақытта келесіңдер?-Сабақ қашан бітеді?

-Таңертең, түс, кеш сөздері арқылы біз нені білеміз?

ІІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа білімді меңгерту: -Енді бүгін боса уақатымыз жайлы әгімелесіп көрейік.Сендер бос уақыттарыңда не істейсіндер?

Ү Оқулықпен жұмыс: (сурет бойынша әңгіме.)-Балаларға ат қойғызу.-Айнұр, Асхат-Айнұр мен Асхат бос уақытында не істеді?- Әсем мен Айша не істеді?-Ернат ше?-Айбек бос уақытында немен айналысады екен?

ҮІ. Жаңа білімді түсінгенін тексеру.

Балалар, бүгін біз бос уақытымызды қалай өткізетінімізді айтып көрейікші.

Өздерің бос уақыттарың жайлы айтып беріңдер?

ҮІ І.Сабақты қорытындылау: Бүгінгі сабақта нені білдік?


7. Сабақтың тақырыбы: Көшеде жүру тәртібі:

Сабақтың мақсаты: 1. Көшеде жүру тәртібі, жолда жүру, қөлік аттарымен

таныстыру. 2. Адамгаршілік тәрбие беру. 3. Қоғамдық көлікте өзін-өзі ұстай білуге үйрету.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер.

Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны.

І. Ұйымдастыру.1. Оқушыларды түгендеу 2. Зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Өткен сабақты еске түсіру:

-Бос уақытты қалай өткіземіз? (әңгімелеу)

ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ:а) Үйден мектепке келу жолын әңгімелеп, қанша жол қиылысынан өтетінін айту.ә) Бағдаршаммен таныстыру.б) Көшеден өткенде арнайы жолақшамен сызылған жерінен өту керектігін айту.в) Жер асты жолы метромен таныстыру.Сергіту сәтін өткізуг) Сөздерді буынға бөлу.

Ме-тро сөзін буынға бөлу. Ме-2 дыбыс бар. М+е тро-3 дыбыс бар т+р+о

Дауысты дыбыстар: е,о.Дауыссыз дыбыстар:м,т,р.

Сөзде неше дауысты дыбыс болса., сонша буын болады.Ва-гон (талдау)д)

Көліктермен таныстыру.1 Ұшақ, тікұшақ- әуе жолы көлігі.2 Кеме, қайық су көліктері.

3 Машина, автобус, трамвай, троллейбус жеңіл машиналар жерде жүретін көліктер.

Ү. Жаңа білімді бекіту:-Бағдаршамның неше көзі бар?-Қызыл көзі нені білдіреді?-Сары және жасыл көзі нені білдіреді?

ҮІ Сабақты қорытындылау: Міне,балалар біз сендермен жол ережесімен таныстық.


8. Сабақтың тақырыбы: Жабайы жануарлар.

Сабақтың мақсаты: 1. Аңдар туралы түсінік беру 2. Экологиялық тәрбие беру.

3. Олардың пайдасы мекен орнымен таныстыру.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер.

Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны.

І. Ұйымдастыру. 1. Оқушыларды түгендеу 2. Зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Өткен сабақты еске түсіру: -Бағдаршам дегеніміз не?-Көше тәртібі туралы не білесің?

-Әуе жолы көліктерін ата.-Жолда жүретін көліктерді ата.-Су жолы көліктерін ата.

ІІІ .Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ:а) Жануарлар туралы түсінік беру.ә) Жануарлар екіге бөлінеді.

1. Үй жануарлары. 2. Жабайы жануарлар.

ә) Жабайы жануарларды көрнекілік көмегімен атау.б) Аң: жираф,арыстан , жолбарыс, сөзін бынға бөлу.

Ү. Жаңа білімді бекіту:-Жабайы жануарлар туралы не білесіңдер?-Үй жануарлары неге үй жануарлары деп аталады?в) Бір-бір жануарларды ата, сол сөзді буынға бөл.А-рыс-тан, түл-кі, қас-қыр, жол-ба-рыс г) Бұл сөздерде неше дауысты дыбыс бар?

Сөзде неше дауысты дыбыс болса, сонша буын болады.Сергіту сәтін өткізу.

д) Дәптермен жұмыс

ҮІ. Сабақты қорытындылау: Бүгін біз сендермен жабайы жануарлар туралы білдік
9. Сабақтың тақырыбы: Құстар .

Сабақтың мақсаты: 1. Құстар туралы түсінік беру. 2. Экологиялық тәрбие беру.

3. Олардың пайдасы мекен орнымен таныстыру.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер.

Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны.

І .Ұйымдастыру.1. Оқушыларды түгендеу 2. Зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Өткен сабақты еске түсіру: -Жануарлардың қандай түрлерін білесіңдер?-Жабайы жануарларды атаңдар?-Үй құстары деп қандай құстарды айтамыз? Атаңдар.

ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ:а) Құстар туралы түсінік беру.ә) Құстар екіге бөлінеді:1. Үй құстары.2. Жабайы құстар.б) Үй құстарын көрнекілік көмегімен атау.

Ү. Жаңа білімді бекіту: -Қандай үй құстарын білесіңдер?-Қандай құстар жабайы құстар деп аталады? б) Үй құстарына дыбыстық талдау жасау: Мына сөздерде қанша дыбыс бар?

Қаз,әтеш,тауық,үйрек, балапан,үндік. в) Бір құсты ата, сол сөзді буынға бөл.

Сөзде неше дауысты дыбыс болса., сонша буын болады.Сергіту сәтін өткізу.

д) Дәптермен жұмыс

ҮІ .Сабақты қорытындылау:Бүгін біз сендермен құстар,үй құстары туралы білдік.

Жұмбақ шешу.


10. Сабақтың тақырыбы: Үй жануарлары. Дыбыстық талдау.

Сабақтың мақсаты: 1. Үй жануарларын таныстыра отырып, түсіндіру.2. Еңбек етуге баулу.3. Малдың қасиеттері, пайдасы, оларды күту,туралы түсініктерін кеңейте түсу. Үй жануарларын танып білу.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер.

Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны.

І .Ұйымдастыру. 1. Оқушыларды түгендеу 2. Зейінін сабаққа аудару.

ІІ.Өткен сабақты еске түсіру: -Жануарлардың қандай түрлерін білесіңдер?-Жабайы жануарларды атаңдар?- Үй жануарлары деп қандай жануарларды айтамыз? Атаңдар.-Үй құстарын ата.

ІІІ .Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ:а) Үй жануарлары туралы түсінік беру.ә) Үй жануарларының атын атап, дауысты дыбыстарды анықтау.Сергіту сәті.. « Төлдер»

Ү. Жаңа білімді бекіту:-Үй жануарларының пайдасы.-Үй жануарлары деп аталу себебі не? б) Дыбыстық талдау жасау: Мына сөздерде қанша дыбыс бар? Жылқы, Түйе. Сиыр.Қой. Ешкі. д) Дәптермен жұмыс

ҮІ .Сабақты қорытындылау:Бүгін біз сендермен құстар,үй құстары туралы білдік.

Дидактикалық ойын: «Таптым, таптым.»М...с...қ, ...т. б...т... , қ...з... , қ...л...н, л..қ, б...з...у.

11.Сабақтың тақырыбы:Көкөністер.Жеміс-жидектер.

Сабақтың мақсаты: 1. Көкөніс,жеміс-жидектермен таныстыра отырып, қайда өсетіндігі, пайдасы туралы түсіндіру. 2. Тазалыққа үйрету , салауаттылыққа баулу

3. Дәрумендер осы жемісте екенін жете білу.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер.

Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны.

І .Ұйымдастыру.1. Оқушыларды түгендеу 2.Зейінін сабаққа аудару.

ІІ .Өткен сабақты еске түсіру: -Үй жануарларының қандай түрлерін білесіңдер- Малдың пірі не?-Үй жануарларының пайдасы қандай?

ІІІ .Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ:а) Көкөніс, жеміс-жидек туралы түсінік беру.ә) Жемістер туралы оқушылардың білетінін анықтау.-Жемістер қайда өседі?-Сендер жемістерді білесіңдер ме?

-Алма, алмұрт, шие, жүзім, қарақат,алхоры т.б.

Ү. Жаңа білімді бекіту:-Балалар, қане кім әңгімелеп береді?-Сендердің бақта қандай жемістер өседі?-Жемістерді қысқа қалай сақтайды?-Одан біз қандай пайдалы жағын қажетімізге жаратамыз?-Көкөністер қайда өседі?-Көкөністерді ата?д) Дәптермен жұмыс

ҮІ. Сабақты қорытындылау:Бүгін біз сендермен көкөністер, жеміс-жидектер туралы білдік? Дидактикалық ойын: «Таптым, таптым.» ..лм..., ...р...к,
12.Сабақтың тақырыбы: Кітапхана.Оқу залы. Сөйлем.

Мақсаты: 1) оқушыларды мектеп кітапханасымен таныстыру 2) кітапханадағы оқу залындағы іс-әрекеттер туралы айта отырып, балалардың кітапқа қызығушылығын арттыру. 3) балаларды оқулықтарын таза, дұрыс ұстауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақта пайдаланылатын әдіс-тәсіл: түсіндіру, сұрақ-жауап

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңіБалалармен амандасу, сыныпты сабаққа дайындығын тексеру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеруА( өткен сабаққа шолу жасауә) менің жақсы көретін жемісім- суретін салу

ІІІ. Өткен тақырып бойынша білімін пысықтау

ІҮ. Жаңа сабақ -Балалар, бүгін біз сендермен кітапханаға саяхат жасаймыз.-Балалар, кітапханада нелер бар?-Кітаптың бізге қандай пайдасы бар?Оқулықпен жұмыс

Ү. ҚорытындыБүгінгі сабақта кітапханаға серуен ұнады ма? -Біз кітапты қалай ұстауымыз керек екен?Кітапханашы апай бізге не туралы әңгімелеп берді?Сендерге ұнады ма?

ҮІ. Сабақты бекітуОқушылардың өздерін сөйлету.

ҮІІ. Үйге тапсырма

ҮІІІ. Бағалау
13.Сабақ тақырыбы: Отбасы.Сөйлем.

Сабақтың мақсаты: 1) менің отбасым туралы әңгімелеу. 2) Отбасы мүшелері туралы айта отырып, балалардың ой- өрісін дамыту.3) Үлкенді сыйлауға, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу

Сабақ түрі: аралас сабақ

Сабақ әдіс-тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі Балалармен амандасып, қажетті құрал жабдықтарын алғызып, сабаққа даярлау.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау Үйге берілген тапсырманы пысықтау

ІІІ. Жан-жақты білімін пысықтау Жалпы қосымша сұрақтар қою.

ІҮ. Жаңа сабақ-Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: «Отбасы» деп аталады.

- Сенің отбасыңда қанша адам бар? Отбасыңда сен нешінші баласың? Сурет бойынша әңгіме құрату. Өз отбасы туралы әңгімелеу. Сөйлем құрау, талдау Дәптермен жұмыс, жазу үлгісі дәптеріне тапсырма беру. Сергіту сәті, жаттығулар жасау

Ү. Жаңа сабақты қорыту «Менің отбасым тақырыбына әңгіме құрату»

ҮІ. Сабақты бекіту. «Менің отбасым » суретін салып бейнелеу, сипаттап айту.

ҮІІ. Үйге тапсырма.

ҮІІІ. Бағалау


14. Сабақтың тақырыбы: Төлдер Сөйлем.

Сабақтың мақсаты: 1. Малдың төлдерінің аталуы туралы айту 2. Балалардың малдар туралы түсініктерін дамыту 3. Оқушыларды малды дұрыс күтуге, қастерлеуге үйрету.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақта пайдаланылатын әдіс-тәсіл: сұрақ-жауап, әңгімелеу. Көрнекілік төрт түлік мал төлдерінің суреті

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды сабаққа дайындау

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

ІІІ. Жан-жақты білімін пысықтау Өтілген тапсырмалар бойынша лаған білімдерін пысықтауда қосымша сұрақтар қою.

ІҮ. Жаңа сабақ

Бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Төлдер». Төлдер дегеніміз не? Малдар балаларын қалай шақырады? Төрт түлік мал туралы түсінік беру. Малдың пайдасы туралы айту

Оқулықпен жұмыс: Сурет бойынша әңгімелеу, сұрақ-жауап ,қандай малдың төлін көріп тұрмыз, сиырдың төлі не?-бұзау

Дәптермен жұмыс: Жазу үлгісі жазу бойынша жазу элементтерін жазу.

Ү. Сабақты бекіту Ойын «Төлдердің енесін тап»

ҮІ Сабақты қорыту:Сонымен біз бүгін не туралы өттік? Ойын сендерге ұнады ма? Несімен ұнады?

ҮІІ. Үйге тапсырма.

ҮІІІ.Бағалау.


Әліппе кезеңі

15. Сабақтың тақырыбы: А дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: 1.А дыбысы және әрпімен таныстыру.А әрпі барлық буындарда жазылатынын түсіндіру. 2. Ұқыптылыққа баулу. 3. Танымдылық қабілетін арттыру.

Сабақтың көрнекілігі: А әрпінің баспа, жазба түрінің жазылу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, А-таныстыру.

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ .Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа білімді меңгерту: а) Сурет бойынша әңгіме. ә) А дыбысының артикуляциясын дұрыс қолданып, а дыбысын дұрыс айтуға үйрету. б) А дыбысының әріп таңбасымен таныстыру.(баспа және жазба түрі).А- бас әрпі, а-кіші әрпі. в) Хормен дыбыстап айту. г) Алма, алмұрт. Анар сөзін буынға бөлгізу. ғ) Осы сөздерді айта отырып, а дыбысының сөздің қай жерінде естіліп тұрғанын аңғарту.

ІҮ. Жаңа білімді түсінгенін тексеру. -Балалар, А дыбысы қандай дыбыс? -Сөздің қай жерінде келеді? Сергіту сәті

Дәптермен жұмыс.

А- ның бас әрпі. 1. Ауада жазып үйрену.

А- ның кіші әрпі. 2. Дәптерге жазу.

Ү. Білімді бекіту:

А- дауысты дыбыс. А-әрпі сөздің барлық буынында жазылады.

Оқушы туралы өлең жаттау

Күннің нұры шуақты,

Сергітеді денемді.

Құрдастарым сияқты,

Оқушымын мен енді.

ҮІ .Сабақты қорытындылау:А әрпі және дыбысымен таныстық.
16. Сабақтың тақырыбы: А дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: а)оқушыларды А дыбысы мен әрпімен тапсыру.А дыбысы бойынша алған білімдерін пысықтау .ә) оқушылардың сөздерді дыбыстық талдау жасау арқылы алған білімдерін дамыта түсу б) оқушыларды реттілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: аралас

Сабақта пайдаланылатын әдіс-тәсіл:сұрақ-жауап, ойын

Пайдаланылатын көрнекіліктер: түрлі суреттер, таблица

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларға қажетті құралдарын алғызып, кабинетті сабаққа дайындау.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау Үйге берілген тапсырманы пысықтау. Қосымша сұрақтар қою арқылы білімдерін пысықтау.

ІІІ. Жан-жақты білімін пысықтау Ертегі кейіпкерлері қонақта.Солардың әкелген сұрақтарына шолу жасап , жауап беріп көрейік.

ІҮ. Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс.Суретте не көріп тұрмыз: Оларды жалпы не деп атауға болады? Жеміс-жидектер.Енді суреттерге қарай отырып, буынға бөліп көрейік.

Ү. Жаңа сабақты бекіту Дәптермен жұмыс

ҮІ. Сабақты қорыту «Кім жылдам?» кәрзеңкенің біреуіне көкөніс, біріне жеміс-жидек саламыз. Кім шатаспай орындаса топ жеңіске жетеді.

ҮІІ. Үйге тапсырма.

ҮІІІ. Бағалау


17. Сабақтың тақырыбы: Тт дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: 1.Тт дыбысы және әрпімен таныстыра отырып,білімдерін қалыптастыру.2. Зерек, байқағыш, алғырлыққа баулу 3. Ойлау қабілетін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Т тәрпінің баспа, жазба түрінің жазылу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, Тт -тану.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ .Жаңа білімді меңгерту:а) Сурет бойынша әңгіме.- Мына суреттен нені көріп тұрсыңдар?-Тау, тауық, таға, торсық, тарақ.-Қане,осы сөздердің бірінші дыбысын байқайық.-Қандай дыбыс естіліп тұр? -Хормен айтып көрелік.-Қандай дыбыс? -Дауыссыз дыбыс.-Оны қайдан білдіңдер? -Созылмайды?-Т дыбысының тағы да қандай ерекшілігі бар? -Т қатаң дыбыс? ә) Тт- дыбысының баспа,,жазба әріп таңбасымен таныстыру.Сергіту сәтін өткізу. б) Сөздерді буынға бөлгізу. Та-уық, а-та, та-ға, тор-сық, та-рақ. Ата сөзіне дыбыстық талдау жасау.Ата деген сөзде неше буын бар? -Екі буын бар.Екінші буынды атаңдар? -та (3 рет оқу) Та буынының алдына а-ны қосып оқыңдар? -Ата

ІҮ. Жаңа білімді түсінгенін тексеру.-Балалар, Т дыбысы қандай дыбыс? -Сөздің қай жерінде келеді? Дәптермен жұмыс.

А- ның бас әрпі. 1 Ауада жазып үйрену.

А- ның кіші әрпі. 2 Дәптерге жазу.

Ү. Білімді бекіту: - Балалар,Тт әрпі сөздің басында, ортасында, аяғында жазылады. -дыбысына қатысты бірнеше сөз ойлайық.

ҮІ. Сабақты қорытындылау:Тт әрпі ж/е дыбысымен таныстық
18. Сабақтың тақырыбы: Тт дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: 1. Тт дыбысы және әрпі туралы алған білімін тереңдете отырып, пысықтау. 2. Ата салтымыздың кейбір элементтерін үйрете отырып, адамгершілік тәрбие беру.3. Танымдылық қабілетін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Тт әрпінің баспа, жазба түрінің жазылу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, Т-тану.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Өткен сабақта алған білімдерін тексеру:-Т т дыбысы қандай дыбыс? -Дауыссыз дыбыс.

-Оны қайдан білдіңдер? -Созылмайды?-Тт әрпі сөздің қай жерінде жазылады?

-Басында, ортасында, аяғында. -Тт дыбысының тағы да қандай ерекшілігі бар? -Тт қатаң дауыссыз дыбыс?

ІҮ. Жаңа сабақ.а) - Суреттен кімді және нені көріп тұрсыңдар?- Баланы, атаны, қызды,ананы көріп тұрмыз. -Ал сендердің ата әкелерің бар ма?

Суреттегі адамдарға ат қояйық.ә) Сурет бойынша әңгіме құрату

Сергіту сәті.б) Буынды оқуға үйрету. Та, ата, ата, ат Ата сөзіне дыбыстық талдау жасау.-Ата деген сөзде неше буын бар?Ата-т д/з дыбыс, а д/ы дыбыс. Та-ашық буын.

ІҮ. Жаңа білімді түсінгенін тексеру. 1. Тт дыбысынан басталатын сөз ойлау. 2. Ойлаған сөздерді қатыстырып сөйлем құрату.3. -Балалар, Тт дыбысы қандай дыбыс? 4. -Сөздің қай жерінде келеді?в) Дәптермен жұмыс.

Т- ның бас әрпі. 1 Ауада жазып үйрену.

т- ның кіші әрпі. 2 Дәптерге жазу.

Ү. Білімді бекіту: - Балалар, Т әрпі сөздің басында, ортасында, аяғында жазылады.

ҮІ. Сабақты қорытындылау:Т әрпі және дыбысы туралы не білдік?


19. Сабақтың тақырыбы: П дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: 1. П дыбысы және әрпімен таныстыру. 2.Адамгершілік тәрбие бере отырып, сауаттылқа баулу 3.Танымдылық қабілетін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: П әрпінің баспа, жазба түрінің жазылу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру, П-тану.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру: Түгендеу, партаға дұрыс отыру. Сабаққа назарын аудару.

ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Өткен сабақта алған білімін еске түсіру.Естеріне түсіру.Хормен оқыту. Жеке –жеке оқыту.

ІҮ. Жаңа сабақ:а) Суреттер көрсету.ә) П дыбысы сөздің қай жерінде естіліп тұрғанын тапқызу.

Піл , парта, пенал,дәптер кітап, б) П-ны хормен айтқызу.в) –п қандай дыбыс?

-П сөздің қай жерінде кездесті? г) П дыбысының әріп таңбасымен таныстыру.

П п-баспа түрі. -жазба түрі. ғ) П әрпін 3 рет хормен оқу.д) П дыбысына байланысты буынды, сөзді оқыту.Та ата Па апа Сергіту сәтін өткізу. е) П дыбысына қатысты сөз ойлату. ё) Сөйлем құрату.

в) Дәптермен жұмыс.

П- ның бас әрпі. 1 Ауада жазып үйрену.

п- ның кіші әрпі. 2 Дәптерге жазу.

Ү. Білімді бекіту: П дыбысы қандай дыбыс? -Сөздің қай жерінде жазылады?

Піл, парта, пенал, дәптер, кітап сөздерін буынға бөлгізу.

ҮІ. Сабақты қорытындылау:Біз қандай әріпті танып білдік?


20.Сабақтың тақырыбы: П дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: 1. П дыбысы және туралы алған білімін пысықтау. 2. Дүние танымын қалыптастыр 3. Ой-өрісін дамыту, сөздік қорын дамыту.


Каталог: uploads -> doc -> 005f
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
005f -> Сабақтың тақырыбы: Квадрат үшмүше. Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу. Пән мұғалімі: Б. Кенжебаева
005f -> Сабақ өтілетін уақыты: Сыныбы: 9 Барлық оқушы саны: Уақыты: 2015ж Сілтеме
005f -> Сабақтың тақырыбы : «Көктемгі жұмыс»
005f -> «Коммуникация» білім беру саласының көркем сөз ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы Жасы: (3-4 жас) Екінші кіші Тақырыбы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет