Сабақтың мақсаты: 1 білімділік: Жай бөлшектің негізгі қасиеттерін қайталай отырып, есептер шығарту



бет1/4
Дата25.08.2017
өлшемі318,76 Kb.
#27763
түріСабақ
  1   2   3   4
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1)білімділік: Жай бөлшектің негізгі қасиеттерін қайталай отырып, есептер шығарту

2) дамытушылық: оқушылардың тез ойлап, нақты нәтижеге жете білу дағдыларын, сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.

3) тәрбиелік: оқушылардың өзін-өзі тану белсенділігін жетілдіру; рухани-адамгершілік қасиеттерді насихаттау, математикалық мәдениетке тәрбиелеу.



Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі : аралас

Оқытудың әдісі: практикалық

I. Ұйымдастыру бөлімі.

II. Оқушылық деңгей

Ауызша сұрақ-жауап . Үй тапсырмасын тексеру «Шынжыр» әдісі



IІІ. Алгоритмдік деңгей( Есептер шығару)

Сергіту сәті



ІV. Интеллектуалды деңгей. (Мәтін бойынша есеп құрастыру)

V. Шығармашылық деңгей «Математикалық бинго» ойыны

VI.Оқушылардың есеп беруі, өзін-өзі бағалауы.

VIІ. Сабақтың қорытындысы

Үйге тапсырма. Рефлексия



Сабақтың кезеңдері:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу ,түгендеу, психологиялық тұрғыда сабаққа дайындау. Оқушылар суреттер бойынша топқа бөлініп отырады, топ басшылары тағайындалады. Сабақтағы ұстанымға тоқталу: «Адамның алдында ақылға апаратын үш жол бар: ойлау жолы, бұл ең жақсысы; ұқсау жолы, бұл – ең жеңілі; жеке тәжірибе жолы, бұл – өте жауаптысы»(Конфуций). Олай болса сабақ барысында әр оқушы өзі таңдаған жолмен жұмыс жасайды. Сабақ 4 кезеңнен тұрады. Әр кезеңде біз Қазақстанның әр түрлі банктерімен таныс боламыз. Әр кезеңнің тапсырмасын орындаған сайын оқушылар сыйақы алып отырады. Оны өзінің «Күнделік» атты банкінің есепшотына салады.Сабақ қорытындысында жинаған сыйақылары бойынша бағаланады.



II. Оқушылық деңгей Үй тапсырмасын тексеру. «Каспий» банк


«Шынжыр» әдісі арқылы оқушылармен сұрақ-жауап жүргізу

Ауызша сұрақ-жауап кезінде қойылатын сұрақтар:

1. ЕКОЕ дегеніміз не?

2. ЕҮОБ дегеніміз не?

3. Жай сан дегенімізне?

4. Құрама сан дегеніміз не? Т.с.с

Сұраққа дұрыс жауап берген әр оқушы 200 теңге көлемінде сыйақы алады.

Топ басшылары үй тапсырмасын мұғалімнің нұсқаулығы бойынша тексереді



IІІ. Алгоритмдік деңгей( Есептер шығару)

Бұл кезеңде әр топқа 6 есептен тұратын тапсырмалар беріледі:



А) «Темір» банктің тапсырмасы


1) 2)

3) 4)



5)

6)



Әр дұрыс жауапқа 500 теңге көлемінде сыйақы беріледі.

Б) «Халық банкінің» тапсырмасы

Бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырыңдар:




Әр дұрыс жауапқа 1000 теңге көлемінде сыйақы беріледі.



Каталог: wp-content -> uploads -> lessons
lessons -> Сабақтың тақырыбы Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
lessons -> Қазақстан Республикасының Конституциясы туралы мағлұмат
lessons -> Сабақ жоспары (Өңделген оқулық бойынша жасалған) Алматы 2010
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Абайдың қара сөздері
lessons -> Тәрбие сағатының тақырыбы: «Көкжиегім келешегім» Тәрбие сағатының мақсаты
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Олжас Сүлейменов «Арғымақ», «Қыз қуу», «Махамбетке» 2
lessons -> Сабақтың тақырыбы:
lessons -> Сабақтың тақырыбы Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Әдебиет өнердің бір саласы Сабақтың мақсаты: Білімділік
lessons -> Тәрбие сағатының тақырыбы: Елбасы-ел тірегі Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет