Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды топпен жұмыс істеуге ұйымдастыру



Дата18.02.2017
өлшемі15,02 Kb.
#10344
түріСабақ
  • Тақырыбы:
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік:
  • Оқушыларды топпен жұмыс
  • істеуге ұйымдастыру.
  • Атмосфера жағдайлары
  • туралы ғылыми түсінік
  • қалыптастыру.
  • Дамытушылық:
  • Әр түрлі білімге көздерімен
  • жұмыс жасауды дамыту.
  • Оқушылардың өз
  • беттерінше жұмыс істеп
  • шығармашылық
  • ойларын өсіру.
  • Тәрбиелілік:
  • Климаттың ерекшеліктерін
  • түсіндіре отырып, өз жеріне
  • деген сүйіспен-
  • шілікке тәрбиелеу
  • Көрнекілік: Атлас, Сөз жұмбақтар, интерактивті тақта, карталар, слайд.
  • Түрі: Қайталау, жинақтау
  • Типі: Жарыс сабағы.
  • Әдісі: Топпен жұмыс
  • Пәнаралық байланыс: математика, ағылшын тілі, орыс тілі
  •  
  • Сабақтың барысы:
  • 1.Білім сайысы. (сұрақ-жауап)
  • 2.Табиғат құбылыстары туралы жұмбақтар.
  • (қазақша, орысша, ағылшынша аудару)
  • 3.Тест тапсыру.
  • 4.Топ басшыларының жарысы есептер.
  • 5.Картадан сұрақ.
  • 6.Қазақтың aya-райы туралы болжам жасау.
  • 7.Адасқан обьектіні табу.
  • 8.Жауын-шашын белгілері арқылы ұяшықты таңдау.
  • 9.Сөзжұмбақ шешу.
  • 10.Табиғат құбылысының суреттері арқылы сұрақтар.
  • 11.Жалпы қорытынды
  • 12.Үйге тапсырма
  • 13.Бағалау.
  • І. Білім сайысы.
  • Атмосфера қандай қабат оның құрамы.
  • Атмосфера қысым дегеніміз не?
  • Қаныққан aya дегеніміз не?
  • Қанықпаған aya дегеніміз не?
  • Абcолюттық ылғалдылық.
  • Салыстырмалық ылғалдылық.
  • Су буының конденсациясы
  • Тұман қалай пайда болады.
  • Жауын –шашын қандай бұлттардан жауады.
  • Күннің қаралануы дегеніміз не?
  • Атмосфералық жауын –шашын дегеніміз не?
  • Шың дегеніміз не?
  • Қылау деген не?
  • Қылау қалай пайда болады?
  • Қар қалыңдығы немен өлшенеді?
  • Булану
  • Буланушылық деген не?
  • Ауа райы дегеніміз не?
  • 2.Табиғат құбылыстары
  • туралы жұмбақтар.
  • 1.Қоймасаң қыс ақтарып
  • Жерді жапты ақ мамық
  • Қар - снег-snow
  • 2.Кең, әлемді кернейді,
  • Көзі бірақ көрмейді.
  • Ауа-воздух-аіr
  • 3.Жүйрік өзі тұлпардан,
  • Ұшқыр өзі сұңқардан
  • Күні-түні жүйткиді
  • кең далада бір тарлан
  • Жел-ветер-wind
  • 4.Қанатсыз құс маңып барады,
  • Көзінен жасыл тамып барады.
  • Бұлт-облока-СІоua
  • Топ басшылар есепке
  • І
  • ІІ
  • ІІ
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  • Жылдық орташа температура
  • Жылдық амплитурасы
  • -200
  • 150
  • -60
  • 10
  • 60
  • 180
  • 200
  • 170
  • 90
  • 20
  • -50
  • -130
  • Айлар

№2 есеп

  • Берілген Петропавл қаласындағы буланушылық мөлшері 500 мм жауын-шашын 600 мм.
  • Ал Қызылорда қаласында буланушылық 660 мм жауын-шашын 100 мм болағанда ылғалдану коэффиценті (к) қанша?
  • Қазақтың aya райы
  • туралы болжам жасау.

Адасқан обьекті.

  • 1.Желбағар жауын шашын
  • 2.Шық желдің бағытын
  • анықтайтын стансия
  • 3.Муссон атмосфераның 2 қабаты
  • 4.Стротосфера атмосфераның жоғарғы қабаты
  • 5.Термометр маусым желі
  • 6.Бриз ayaның қысымын өлшейтін құрал
  • 7.Тропосфера ayaның температурасын
  • өлшейтін құрал
  • 8.Брозметр тәулігіне бағытын екі рет өзгертетін жел.

Жауын-шашын белгілері арқылы ұяшықты таңдау

  • ...
  • ,
  • Тропосфераның грекше мағынасы
  • 1
  • 1 м3 ауадағы су буының нақты мөлшері қандай ылғалдылық?
  • 2
  • Ауа-райын бақылау мекемелерінде атмосфера қысымын өлшеуге қандай өлшем бірлігі қолданылады.
  • 3
  • Амплитуданың латынша мағынасы
  • 4
  • Көп ұзамай-ақ атмосфераның жер бетінен ондаған шақырым биік қабаттары туралы не арқылы мәлімет ала бастайды?
  • 5

Сөз жұмбақ

  • Е
  • Р
  • А
  • Ф
  • С
  • О
  • М
  • Т
  • А
  • 1.Атмосферада үлесі көп aya.
  • 2.Температураны өлшейтін құрал.
  • 3.Жел.
  • 4.Әсіре күлгін сәулесін өткізбейтін газ.
  • 5.Атмосфераның 2-қабаты
  • 6.Жел бағытын өлшейтін құрал
  • 7.Ауaдағы ылғалды
  • өлшейтін құрал.
  • 9.Атмосфера қысым өлшегіш.
  • Қар қалай пайда болады? пайдасы
  • Жаңбыр қалай пайда болады?
  • Бұршақ қалай пайда болады,
  • Зиянды жағы
  • Бұлт дегеніміз не? Оның түрлері

Венн диаграммасы

  • 1.Жер қыртысын түзетін жыныстар
  • 2.Жер қыртысының қозғалысы
  • 3.Таулар
  • 4.Жазықтар
  • 5.Жер бетін шаруашылық пайдалану
  • Литосфера
  • Атмосфера
  • Ортақ белгі

Ой қозғау стратегиясы.

  • Нені білеміз?
  • Не білдік?
  • Нені білгіміз келеді?
  • 1Ауа қабығы.
  • 1.Атмосфералық қысымды білдік.
  • 1. Әр материктегi ж/е өз еліміздегі жауын-шашын мөлшерін.
  • 2Ауа адамдарға да өсімдіктерге да жануарларға да тыныс алу үшін керек
  • 2.Тұман мен бұлттың түзілуін білдік.
  • 3.Ауа тіршілік көзі екенін білеміз
  • 3.Атмосфералық жауын-шашын ды білдік
  • 3.Табиғат белдеулеріндегі қалыптасқан aya-райы
  • 4.Ауа-райын білдік
  • Aya қабатындағы экологиялық проблемаларды.
  • VI. Бағалау
  • Үйге тапсырма
  • § Атмосфера тарауын қайталау.

Каталог: uploads -> doc -> 0160
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0160 -> Поэмасы «Аққу -киелі құс»
0160 -> Сабақтың мақсаты: таспадан гүл жасап үйретіп, панно дайындау Мiндеттерi: а бiлiмдiлiк: Оқушыларға таспа туралы мәлімет беру
0160 -> Сабақтың тақырыбы : «Мың бір мақал»


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет