Сабақтың мақсаты:Қазақстанның аласа тауларын білу,таулардың ерекшеліктері мен ішкі,сыртқы күштердің жер бедерін өзгертудегі рөлін түсіну және аласа таулардың орнын анықтау үшін физикалық картаны қолдану



Дата21.04.2017
өлшемі9,93 Kb.
#14519

ТВ шоу.

Сабақтың мақсаты:Қазақстанның аласа тауларын білу,таулардың ерекшеліктері мен ішкі,сыртқы күштердің жер бедерін өзгертудегі рөлін түсіну және аласа таулардың орнын анықтау үшін физикалық картаны қолдану

    • Сабақтың мақсаты:Қазақстанның аласа тауларын білу,таулардың ерекшеліктері мен ішкі,сыртқы күштердің жер бедерін өзгертудегі рөлін түсіну және аласа таулардың орнын анықтау үшін физикалық картаны қолдану

Білу:Аласа таулар туралы біледі. Түсіну:Аласа таулардың пайда болған кезеңдерін анықтайды. Қолдану: Картадан географиялық орнын таба алады. Талдау:Аласа таулардың бір-бірінен айырмашылықтарын салыстыра алады. Жинақтау:Аймаққа экологиялық жағдайын анықтайды. Бағалау:Аласа таулы өлкелердің әсем табиғатына баға беруді үйренеді

Күтілетін нәтиже Қазақстанның аласа тауларын біледі,таулардың ерекшеліктері мен ішкі,сыртқы күштердің жер бедерін өзгертудегі рөлін түсінеді және аласа таулардың орнын анықтау үшін физикалық картаны қолданады Негізгі идеялар Қазақстан аумағының аласа тауларын,олардың пайда болу ерекшеліктері мен қалыптасуын,ең биік нүктелері мен географиялық орны туралы оқып білу Оқыту құралдары Қазақстанның физикалық, картасы,оқулық,АКТ, Қазақстан туралы фотосуреттер,флипчарт,стикерлер.атлас және кескін карталар.интерактвті тақта.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Таным таразысы,ТВ шоу,постер қорғау.кім жылдам?,мен тұжырымдамасы.блум таксономиясы.

Сабақ барысында қолданатын бағалау формалары:Мадақтау сэндвичі, топтық бағалау парақшасы, мадақтау, критерий арқылы бағалау,кері байланыс

Сабақтың барысы:Сынып оқушылырын топқа бөлу. 1.Үй тапсырмасын сұрау.Таным таразысы. 1.Орал тауынан Алтайға дейін созылып жатқан аймақ қалай аталады? 2.Солтүстік Қазақ жазығы қандай жазықтарға бөлінеді? 3.Теңіз денгейінен 27 м төмен жатқан жер .4.Нарын, Тайсойған құмдары орналасқан аймақ. 5.Тұран жазығын екіге бөлетін өзен. 6.Орал(Жем) үстіртін кесіп өтетін өзен. 7.Арал теңізі мен Каспий теңізінің арасындағы қырат. 8.Балқаш маңындағы құмдар. 9.Жалпы сырт қырыты орналасқан аймақ. 10.Маңғыстау таулары қандай таулардан тұрады.

Үй тапсырмасын қорыту. Картамен жұмыс.Наменклатура. Батыс Сібір жазығы,Солтүстік Қазақ , жазығы,Шығыс Еуропа жазығы,Торғай үстірті,Жалпы Сырт қыраты,Қызылқұм,Мойынқұм, Балқаш маңы жазығы, Бетпақдала,Каспий маңы ойпаты,Тұран ойпаты,Үстірт қырыты,Сарыесік-Атырау құмдары.

Үй тапсырмасын қорыту. Картамен жұмыс. Наменклатура. Батыс Сібір жазығы, Солтүстік Қазақ , жазығы, Шығыс Еуропа жазығы, Торғай үстірті, Жалпы Сырт қыраты, Қызылқұм, Мойынқұм, Балқаш маңы жазығы, Бетпақдала, Каспий маңы ойпаты, Тұран ойпаты, Үстірт қырыты, Сарыесік-Атырау құмдары.

Жаңа сабақ. Аласа таулы өлкелер. Сарыарқа тобы:Сарыарқа тауының географиялық орны, биік таулары, табиғаты туралы. Мұғалжар тобы Маңғыстау, Мұғалжар тауының биік жері, бір-бірінен айырмашылығын анықтап постер қорғайды.

Постер қорғауға қойылатын критерийлер: А критерийі :Тақырыпты түсіндіруі,нақты дәлел келтіруі,картадан көрсете білуі. В критерийі Тақырыптыталдауы,ақпарат көздерін қолдануы. С критерийі :Тақырыпты табиғатпен,қоршаған ортамен байланыстыра білуі.

Feedback Sandwich «Сэндвич с обратной связью» или «Сэндвич похвалы» (Мадақтау сэндвичі)

  • 1-бөлік – позитивті комментарий, не ұнады;
  • 2-бөлік – сындарлы сын, не нәрсені жақсарту керек;
  • 3-бөлік – келешекке арналған комментарий: маған ұнады, бірақ келесі жолы …

Жұптық жұмыс. Кеңейтілген тапсырмалар. Сарамандық жұмыс. 1. Ақсораң шыңының координатасын тап. 2.Үлкен Боқтыбай шыңының координатасын тап. 3.Ұлытау тауының координатасын тап. 4.Маңғыстау тауының координатасын тап. 5.Мұғалжар тауының координатасын тап. 6.Баянауыл тауының координатасын тап.

Сәйкестендіру тесті. 1.Биік таулар Қазақстанның қанша пайызын алып жатыр? 6695м 2.Қазақстанның ең биік нүктесі қанша метр? 10пайыз. 3.Ақсораң биіктігі қанша метр?657м. 4.Үлкен Боқтыбай биіктігі.2176м. 5.Бессаз биіктігі. 556м. Бесшоқы биіктігі 1565м «Мен» тұжырымдамасы бойынша әр оқушы өз ойын дәптерге жазба түрінде түсіріп оқиды.

Деңгейлік тапсырма. Жеке жұмыс. Блум таксономиясы бойынша.

  • Критерий
  • Оқушы жауабы
  • Білу
  • Түсіну
  • Қолдану
  • Талдау
  • Жинақтау
  • Бағалау

Үйге тапсырма. 1. Аласа таулы өлкелер. 2. Кескін картаға Сарыарқа, Мұғалжар, Маңғыстау тауларын және тау жоталарын түсіру. 3. Интернеттен қосымша ақпараттар жинақтау.

Кері байланыс.

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!!


Каталог: uploads -> doc -> 0616
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0616 -> Ақмола облысы Жақсы ауданы Лозовое орта мектебінің тарих мұғалімі Молдахметов Руслан Серикович Тақырыбы: Қаңлылар. Сабақтың мақсаты: Білімділік
0616 -> Сабақ тақырыбы: Алтын балта Жалпы мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет