Сабақтың тақырыбы: 1-қыркүйек-Білім күні. Сабақтың мақсаты



бет1/14
Дата04.07.2018
өлшемі2,91 Mb.
#46435
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Сабақ жоспары
Күні Пән: қазақ тілі Сынып 4
Сабақтың тақырыбы: 1-қыркүйек-Білім күні.
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: Оқушыларды Білім күні тақырыбымен таныстыру, кенінен мағлұмат, мәлімет беру, сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: а) балалардың танымдық ой-өрістерін биіктету; ә) мәтінді дұрыс түсініп әңгімелеуге, өз ойларын толық жеткізуге оқушыларды бейімдеу.

3) Тәрбиелік: а) Білім ордасын қадірлеуге, құрметтеуге, Отанды сүюге, ұлтжандылыққа жеткіншектерді бейімдеу; ә) олардың қазақ тіліне деген қызығушылықтарын өрістету.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:
1.Бүгін қандай күн?

2.Біз білім ордасына не үшін келдік?

3.Біз мектепке қай мезгілде барамыз?

4.Мектепке бізді кім күтіп тұр?


Жаңа сабақ: 1-қыркүйек-Білім күні.
1.Сөздікпен жұмыс:

Білім күні-День знаний

Таусылмайтын қазына-неиссякаемый клад

Білім адам-образованный человек

Жол ашық-дорога свободна
2.1-тапсырма.Мұғалім мәтінді оқиды, әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, сұрақтармен жұмыс жүргізеді.
1.Жаңа оқу жылы қашан басталады?

2.1-қыркүйек қандай күн?

3.Білім не үшін керек?

4.Білім қандай қазына?

5.Білімді адамға не ашық?
3. 3-тапсырма. Берілген сөздер және сөз тіркестерімен сөйлем құрастыр.


Қыркүйекте біз мектепке барамыз. Бірінші қыркүйекте біз жаңа оқу жылын бастаймыз. Білім күні өте қызықты өтті. Жақсы оқығандар білімді адам болып шығады. Сабаққа қоңырау соғылды. Сыныпқа барлық оқушылар жиналды. Мектеп өте әдемі. Біздің сынып үшінші қабатта орналасқан.

4. 4-тапсырма.Сөзжұмбақты шеш.

1.Урок-сабақ

2.Язык-тіл

3.Учитель-мұғалім

4.книга-кітап

5.школа-мектеп


Сабақты қорытындылау: (сұрақ-жауап, шағын тест, сөзжұмбақ т.б.).



1.Жаңа оқу жылы қашан басталады?

2.1-қыркүйек қандай күн?

3.Білім не үшін керек?

4.Білім қандай қазына?

5.Білімді адамға не ашық?


Cабақты бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай бағалау
Үйге тапсырма: 4 бет, 4-тапсырма.

Рефлексия: Не білдіңдер?, Не білгілерің келеді?

Сабақ жоспары
Күні Пән: қазақ тілі Сынып 4
Сабақтың тақырыбы: Сабақта
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: «Мектеп –білім ордасы» модулінің «Сабақта» тақырыбына тоқталу арқылы оқушылардың лексикалық білімдерін көтеру, жаңа сөздермен таныстыру, тақырыпқа сай сөздерді еске түсіру; сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: Окушылардың ойлауын дамыта отыра, ой қиялын, өрісін, іздену негіздерін дамыту, сөздік қорын молайту.

3) Тәрбиелік: Оқушыларды ұлтжандылыққа, имандылыққа, инабаттылыққа, сабақта өздерін қалай ұстай білуіне тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:
1. Жаңа оқу жылы қашан басталады?

2.1-қыркүйек қандай күн?

3.Білім не үшін керек?

4.Білім қандай қазына?

5.Білімді адамға не ашық?
Жаңа сабақ: Сабақта

1.Сөздікпен жұмыс:

Сабақта-на уроке

Мектепке-в школу

Со,ылды-прозвенел

Орындады-выполнили

Шеге-гвоздь


2.1-тапсырма.Мұғалім сурет бойынша ауызша әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, Айдында қандай оқу құралдары бар?Сөздерді екі бағанға бөліндер.
Жуан сөздер-қалам, қарындаш,парта,сызғыш,

Жіңішке сөздер-дәптер, сурет дәптері, өшіргіш, сөмке

3. 3-тапсырма.Жұмбақты шеш.


Ортасында шегесі

Жіп-жіңішке денесі (қарындаш)


Із қалдырып үнемі

Тұмсығымен жүреді (қалам)


Қабат-қабат ат тақыр

Қатар-қатар жол жатыр (дәптер)


4. 1-тапсырма.Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жаз.
Айша мектепке келді. Қоңырау соғылды. Мұғалім сыныпқа кірді. Сабақ басталды. Бірінші сабақ-қазақ тілі болды. Оқушылар жаттығуды орындады. Айша өлең оқыды.
5.5-тапсырма.Орны ауысқан сөйлемдерді ретімен қойып, мәтін құрастыр.
Асан бүгін ерте тұрды. Ол гүлшоғын алды. Биыл ол төртінші сыныпқа барады. Асанның сыныбына жаңадан оқушы келген екен. Сынып жетекшісі сыныпқа келген оқушымен таныстырды. Оның есімі-Ғани.


Сабақты қорытындылау: (сұрақ-жауап, шағын тест, сөзжұмбақ т.б.).

1.Биыл сен нешінші сыныпта оқисың?

2.Оқу жылы қашан басталды?

3.1-қыркүйек қандай күн?
Cабақты бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай бағалау

Үйге тапсырма: 5 бет, 5-тапсырма.

Рефлексия: Не білдіңдер?, Не білгілерің келеді?

Сабақ жоспары
Күні Пән: қазақ тілі Сынып 4
Сабақтың тақырыбы: Мектеп өмірі
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: «Мектеп –білім ордасы» модулінің «Мектеп өмірі» тақырыбына тоқталу арқылы оқушылардың лексикалық білімдерін көтеру, жаңа сөздермен таныстыру, тақырыпқа сай сөздерді еске түсіру; сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: Окушылардың ойлауын дамыта отыра, ой қиялын, өрісін, іздену негіздерін дамыту, сөздік қорын молайту.

3) Тәрбиелік: Оқушыларды ұлтжандылыққа, имандылыққа, инабаттылыққа, сабақта өздерін қалай ұстай білуіне тәрбиелеу, тілге деген қызығушылын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:

1. Жұмбақты шеш.

Ортасында шегесі

Жіп-жіңішке денесі (қарындаш)

Із қалдырып үнемі

Тұмсығымен жүреді (қалам)

Жаңа сабақ: Мектеп өмірі

1.Сөздікпен жұмыс:

Мектеп өмірі-жизнь в школе

Жазып жатыр-пишут

Оқып отыр-читают

Ойнап жүр-играют
2.1-тапсырма.Мұғалім сурет бойынша ауызша әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, Айдында қандай оқу құралдары бар?Сөздерді екі бағанға бөліндер.
1.Оқушылар қайда отыр? –Оқушылар партада отыр.

2.Олар не істеп отыр?-Олар кітап оқып отыр.

3.Бала не істеп жүр?-Бала доп ойнап жүр.

4.Балалар не істеп отыр?-балалар сурет салып отыр.
3. 3-тапсырма.Сөз тіркесін аударып, дәптеріңе жаз.


Школьная жизнь-мектеп өмірі, учебные принадлежности-оқу құралдары, первый звонок-бірінші қоңырау, день знаний-Білім күні, пять уроков- бес сабақ, веселые дети-көңілді балалар, букет цветов-гүл шоғы, интересная книга-қызық кітап.
4. 4-тапсырма.Көшіріп жазып, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойыңдар.
Балалар-кімдер?, мектеп-не?, сыныптар-нелер?, сабақ-не?, Әлия-кім?, ол-кім?

5.5-тапсырма.Сұрақтарға жауап беріңдер.

1.Сенде қандай оқу құралдары бар?

Менде кітап, қалам, күнделік бар.

2.сыныбыңда не бар?

Сыныбымда гүл, тақта, есік, терезе бар.

3.Бүгін неше сабақ болады?

Бүгін бес сабақ болады.
Сабақты қорытындылау: (сұрақ-жауап, шағын тест, сөзжұмбақ т.б.).

1.Мектеп өмірі қандай?

2.Саған мектепте не ұнайды?

3.Сенің мектебің қандай?
Cабақты бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай бағалау

Үйге тапсырма: 8 бет, 4-тапсырма.

Рефлексия: Не білдіңдер?, Не білгілерің келеді?


Сабақ жоспары
Күні Пән: қазақ тілі Сынып 4
Сабақтың тақырыбы: Мектепте
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: «Мектеп –білім ордасы» модулінің «Мектепте» тақырыбына тоқталу арқылы оқушылардың лексикалық білімдерін көтеру, жаңа сөздермен таныстыру, тақырыпқа сай сөздерді еске түсіру; сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: Окушылардың ойлауын дамыта отыра, ой қиялын, өрісін, іздену негіздерін дамыту, сөздік қорын молайту.

3) Тәрбиелік: Оқушыларды ұлтжандылыққа, имандылыққа, инабаттылыққа, сабақта өздерін қалай ұстай білуіне тәрбиелеу, тілге деген қызығушылын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:
1.Мектеп өмірі қандай?

2.Саған мектепте не ұнайды?

3.Сенің мектебің қандай?

Жаңа сабақ: Мектепте

1.Сөздікпен жұмыс:

Мектепте-в школе

Дауласты-поспорили

Қажетпін-необходим

Шынықтырамын-закаляю

Дені сау-здоровый


2.1-тапсырма. Мұғалім мәтінді оқиды, әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, сұрақтармен жұмыс жүргізеді.
1.Оқулық пен доп не істеді?

2.Оқулық не айтты?

3.Доп не айтты?

4.Олар кімге келді?

5.Оқушы оларға не жауап берді?
3. 2-тапсырма.Сөйлемді дұрыс аяқтап жаз.
Кітап, қалам үстелде жатыр.

Үстел, орындық еденде тұр.

Оқушылар мектепте жүр.

Дәптер, қағаз шкафта тұр.

Суреттер қабырғада ілулі тұр.

4. 3-тапсырма.Дұрыс сөйлемдер құрастыр.
1.Балалар таңертен мектепке барды.

2.Сабақта жаңа тақырыптар өттік.

3.Сенің мектебің Ы.Алтынсарин көшесінде орналасқан.

4.Мектеп екі қабатты.

5.Көп оқушылар мектепте оқиды.

Сабақты қорытындылау: (сұрақ-жауап, шағын тест, сөзжұмбақ т.б.).

1.Оқулық пен доп не істеді?

2.Оқулық не айтты?

3.Доп не айтты?

4.Олар кімге келді?

5.Оқушы оларға не жауап берді?

Cабақты бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай бағалау

Үйге тапсырма: 8 бет, 4-тапсырма.

Рефлексия: Не білдіңдер?, Не білгілерің келеді?

Сабақ жоспары
Күні 29.01.16 Пән: қазақ тілі Сынып 5 авб
Сабақтың тақырыбы: Каникулда не істедің?
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: Тақырыпқа тоқталу арқылы оқушылардың лексикалық білімдерін көтеру, жаңа сөздермен таныстыру, тақырыпқа сай сөздерді еске түсіру; сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: Окушылардың ойлауын дамыта отыра, ой қиялын, өрісін, іздену негіздерін дамыту, сөздік қорын молайту.

3) Тәрбиелік: Оқушыларды ұстазды сыйлауға, қадірлеуге, құрметтеуге, балаларды ұлтжандылыққа, имандылыққа, инабаттылыққа, сабақта өздерін қалай ұстай білуіне тәрбиелеу, тілге деген қызығушылын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:

1.Каникулда не істедің?

2.Оқулық не айтты?

3.Доп не айтты?

4.Олар кімге келді?

5.Оқушы оларға не жауап берді?


1.Сөздікпен жұмыс:

мұғалім-учитель

Мейрімді-добрый

Дарынды-талантливый

Асыға күтеміз-ждем с нетерпением

Сыйлаймыз-уважаем



2.1-тапсырма. Мұғалім мәтінді оқиды, әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, сұрақтармен жұмыс жүргізеді.
Біз сыныпқа келдік. Бізді сынып жетекшіміз қарсы алды. Оның аты-Әлімғали Әлібекұлы. Ол-мейрімді адам. Ол-қазақ тілі пәнінің мұғалімі. Қазақ тілі сабағын біз жақсы көреміз. Оны біз асыға күтеміз. Әлімғали Әлібекұлы дарынды ұстаз. Біз сынып жетекшімізді сыйлаймыз.
1.Бізді кім қарсы алады?

2.Оның аты кім?

3.Ол қандай адам?

4.Біз кімді сыйлаймыз?
3. 2-тапсырма.Сөйлемді толықтырып жаз.
Менің ұстазым ....... Оның аты-жөні- .......... Ол- ........ адам. Ол қазақ тілі пәнінің ....... Мен ұстазымды .........
4. 3-тапсырма.Дұрыс сөйлемдер құрастыр.
1.Мектепке, келдік, біз.

2.Адам, ол, мейрімді.

3.Пәнінің ,қазақ, ол, тілі, мұғалімі.

4.Асыға, біз, күтеміз, оны.

Сабақты қорытындылау: (сұрақ-жауап, шағын тест, сөзжұмбақ т.б.).

1.Бізді кім қарсы алады?

2.Оның аты кім?

3.Ол қандай адам?

4.Біз кімді сыйлаймыз?

Cабақты бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай бағалау

Үйге тапсырма: 10 бет, 2-тапсырма.

Рефлексия: Не білдіңдер?, Не білгілерің келеді?

Сабақ жоспары
Күні Пән: қазақ тілі Сынып 4
Сабақтың тақырыбы: Кітап
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: «Мектеп –білім ордасы» модулінің «Кітап» тақырыбына тоқталу арқылы оқушылардың лексикалық білімдерін көтеру, жаңа сөздермен таныстыру, тақырыпқа сай сөздерді еске түсіру; сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: Окушылардың ойлауын дамыта отыра, ой қиялын, өрісін, іздену негіздерін дамыту, сөздік қорын молайту.

3) Тәрбиелік: Оқушылар кітапты, оқулықты сыйлауға, қадірлеуге, құрметтеуге, балаларды ұлтжандылыққа, имандылыққа, инабаттылыққа, кітапты қалай ұстай білуіне, жыртпауға тәрбиелеу, тілге деген қызығушылын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:

1.Бізді кім қарсы алады?

2.Оның аты кім?

3.Ол қандай адам?

4.Біз кімді сыйлаймыз?
Жаңа сабақ: Кітап

1.Сөздікпен жұмыс:
Қызыға оқимын-читаю с интересом

Суретті кітап-иллюстрированная книга

Сыйлады-подарил
2.1-тапсырма. Мұғалім мәтінді оқиды, әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, сұрақтармен жұмыс жүргізеді.
1.Сен не оқуды жақсы көресің?

2.Сенде не бар?

3.Олар не туралы?

4.Сен нені қызыға оқисың?

5.Сенің сеніңді досың кім?
3. 2-тапсырма.Сөз тіркестерін аударып жаз.
Много книг-көп кітап, домашние животные-үй жануарлары, интересная книга-қызық кітап, хорошая сказка-жақсы ертегі, день рождение-туған күн, казахские ботыры-қазақ батырлары.
4. 4-тапсырма.Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып жаз. .
Жазғы каникулда мен жайлауда демалдым. Көп кітап оқыдым. Кітап қызық екен. Көп өлең жаттадым. Олеңді ақын жазады. Маған әсіресе ертегі оқу ұнайды. Кітап оқу пайдалы.
Сабақты қорытындылау: (сұрақ-жауап, шағын тест, сөзжұмбақ т.б.).
1.Сен не оқуды жақсы көресің?

2.Сенде не бар?

3.Олар не туралы?

4.Сен нені қызыға оқисың?

5.Сенің сеніңді досың кім?

Cабақты бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай бағалау

Үйге тапсырма: 13 бет, 3-тапсырма.

Рефлексия: Не білдіңдер?, Не білгілерің келеді?

Сабақ жоспары
Күні Пән: қазақ тілі Сынып 4
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті пәндерім
Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: «Мектеп –білім ордасы» модулінің «Менің сүйікті пәндерім» тақырыбына тоқталу арқылы оқушылардың лексикалық білімдерін көтеру, жаңа сөздермен таныстыру, тақырыпқа сай сөздерді еске түсіру; сөйлем түрлерін қолдана білу, сөйлем дағдыларын қалыптастыру.

2) Дамытушылық: Окушылардың ойлауын дамыта отыра, ой қиялын, өрісін, іздену негіздерін дамыту, сөздік қорын молайту.

3) Тәрбиелік: Оқушылар әр пәнді өз бетінше құрметтеуге, балаларды ұлтжандылыққа, имандылыққа, инабаттылыққа, тәрбиелеу, тілге деген қызығушылын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекіліктері: ДКҚ- , суреттер, қима-кестелер.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ кезеңдерінің мазмұны:

1) сәлемдесу;

2) түгендеу;

3) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

4) балалардың басты назарын сабаққа аудару;

5) сабақтың басты мақсаты мен жоспары туралы оқушыларды таныстыру;

Білім беру міндеттері:

1. Сабақта дұрыс жұмыс істеу мүмкіншіліктерін жақсартуды қалыптастыру;

2. Оқушылардың сабақта тез тіл табысуларына психологиялық тұрғыдан дайындық жасау.



ІІ. Үй жұмысын тексеру.

1. Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап, қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып талқылау арқылы келешекте балалардың жасаған қателіктеріне бой алдыртпауларына жол көрсету.

2. Пысықтау сұрақтары:

1.Сен не оқуды жақсы көресің?

2.Сенде не бар?

3.Олар не туралы?

4.Сен нені қызыға оқисың?

5.Сенің сеніңді досың кім?

Жаңа сабақ: Менің сүйікті пәндерім

1.Сөздікпен жұмыс:
Қызыға оқимын-читаю с интересом

Сүйікті-любимый

Пән-предмет

Қазақ тілі-казахский язык

Бейнелеу өнері-ИЗО

Аударады-переводят


2.1-тапсырма. Мұғалім мәтінді оқиды, әңгімелейді, мағынасын түсіндіріп, сұрақтармен жұмыс жүргізеді.
1.Сен нешінші сыныпта оқисың?

2.Сенің сүйікті пәнің қандай?

3.Қазақ тілі сабағында не істейсіңдер?

4.Әдебиет пәнінде не істейсіңдер?

5.Математика сабағында не істейсіңдер?
Каталог: wp-content -> uploads -> lessons
lessons -> Сабақтың тақырыбы Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
lessons -> Қазақстан Республикасының Конституциясы туралы мағлұмат
lessons -> Сабақ жоспары (Өңделген оқулық бойынша жасалған) Алматы 2010
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Абайдың қара сөздері
lessons -> Тәрбие сағатының тақырыбы: «Көкжиегім келешегім» Тәрбие сағатының мақсаты
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Олжас Сүлейменов «Арғымақ», «Қыз қуу», «Махамбетке» 2
lessons -> Сабақтың тақырыбы:
lessons -> Сабақтың тақырыбы Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Әдебиет өнердің бір саласы Сабақтың мақсаты: Білімділік
lessons -> Тәрбие сағатының тақырыбы: Елбасы-ел тірегі Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет