Сабақтың тақырыбы: 1870 жылғы Маңғыстаудағы көтерілістер Жалпы мақсаты



Дата13.08.2017
өлшемі73,97 Kb.
#23614
түріСабақ
8-сынып Қазақстан тарихы сабағынан қысқа мерзімді сабақ жоспары



Күні:

Пәні: Қазақстан тарихы


Сыныбы: 8

Сабақтың тақырыбы:



1870 жылғы Маңғыстаудағы көтерілістер

Жалпы мақсаты:

ХІХ ғасырдың 70жылдарындағы қазақ халқының отарлық езгіге қарсы азаттық күресі туралы білімдерін қалыптастыру.

Сілтеме:

Қазақстан тарихы

Электронды оқулық



Оқу нәтижесі:

1870жылғы көтерілістің барысы мен себептері,қозғаушы күші,тарихи маңызы туралы түініктерін қалыптастырады.



Табыс критерийлері

1. Маңғыстаудағы көтеріліс туралы ұғыну

2. 1870 жылғы Маңғыстау көтерілісінің ерекшелігін анықтау

3. «Уақытша ереженің »қатал отаршыл талаптары болғандын білу

4. «Ережелерді» іске асырудағы алғашқы қадамның өзі-ақ адайлықтардың қарсылығын туғызғандығын білу

5.Көтеріліс Маңғыстау мен Орал билеушілерін шошындырғанын білу

6.1870жылғы Маңғыстау көтерілісінің жеңіліске ұшырауына адайлар арасында рулық-патриархальдық құбылыстың күшін сақтап қалуы әсер еткенін ұғыну





Қолданылатын материалдар:

Интерактивтік тақтадан слайд көрсету,бейнежазба көрсету. Хронолгиялық кесте

Постер жазып қорғау, карточкалар,сәйкестендіру кестесі






Оқыту формасы, технологиясы, әдістері



Топ құру,топпен жұмыс, жеке жұмыс

Loci әдісі

Диалогтік оқыту

АКТ





Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

әдіс-тәсілдер




Психологиялық ахуал



Сабақ басталғанда музыка қосып тұрады. Оқушыларды пазлдар арқылы 4 топқа бөлемін. Топ ережесін сақтау ескертіледі

Топ мүшелері рөлдерге бөлінеді.

Бүгінгі сабақта оқушылардың бағасын 4 критерий арқылы бағалаймын : үйге барілген тапсырма,жаңа білімді игеру,тестке жауап,картографиялық білімі.

(Топ ережесі ілулі тұрады.)



Оқушылар пазлдар суреттері арқылы топқа бөлінеді

Оқушылар өздері бекіткен топ ережелерін еске түсіреді.

Топ басшысы бағалау критерийлері арқылы топ мүшелерін бағалап отырады.


Топтық жұмыс




Қызығушылығын ояту


1870 көтеріліс туралы бейнежазба көрсетемін.

Сұрақ қаямын:



  1. Бейнежазба не жайлы болды?

  2. Неліктен «Уақытша ереже» адайлықтардың қарсылығын туғызды.

  3. 1867-1868жж реформаның бұл көтеріліске қатынасы бар ма?

Жауапты нақты дәл берген оқушыларды мадақтап отырамын.

Оқушылар бейнежазбадан көргендері бойынша әңгімелейді.

Сұрақтарға жауап береді.




Ұжымдық жұмыс




Білу


Сабақтың мақсатын айқындау.

Табыс критерийлерін білгізу.

1868-1869жылғы Орал , Торғай көтерілісі бойынша оқыған білімдерін еске түсіріп,топ болып талқылап, әр топқа постер дайындауға уақыт беремін.Әр топқа тақырыпшаларды бөліп беремін.

I көтерілістің басталу себептері

II Рукин отряды мен көтерілісшілер арасындағы қақтығыс

III Көтерілістің жеңілу себебі мен ерекшелігі

IV көтерілістің тарихи маңызы


Оқушылар өздеріне мақсат қоя білуге үйренеді.

Табыс критерийлерін танысады.

Әр топ өз постерін қорғауға дайындалу

Әр топтан баяндамашы шығып тақырыптарын қорғап, Орал мен Торғайдағы көтеріліс туралы алған білімдерін ортаға салады.Бір- бірін мұқият тыңдайды.



Топпен жұмыс


  1. постер дайындау




Түсіну

Әр топқа бір- біріне сұрақтар қойғызып, білімдерін анықтау.(АВС оқушыларының мүмкіндігін ескеру)

Топтар 2 жұлдыз 1 тілек арқылы бағалауларын айтамын.


Топ басшылары постерлерін бағалу үшін бағалау критерийлері беремін.

Оқушылар сұраққа жауап береді.

Топ мүшелері жауаптарды өзара бағалап отырады.

Топтар бір -біріне

2 жұлдыз 1 тілек айтайтып бағалайды.

Постерді бағалау критерийлері

критерийлер

ұпай

Оқушылар аты




0-5










Постерлерінің талақа сай безендірілуі













Тақырыптың

ашылуы


















2 жұлдыз

1 тілек

Топпен жұмыс







Қолдану

Тақырыпта кездесетін терминдер мен фактілерді нақтылау












Талдау

қөтерілістің тарихи сипатын анықтау,1867-1868ж әкімшілік реформаның қазақ шаруаларының мүддесіне қайшы келетін қарастыру


Ой кестесі

Маңғыстау

Орал мен Торғай көтерілісі





Кесте бойынша А оқушы жауап жазбаша береді,

В оқушы мағыстау көтерілісі басшыларына мінездеме береді

С оқушы көтеріліс сипатын ажыратады


Жекеленген және жалпы тапсырма-

лар орындайды



Жинақтау


сабақ барысында алған білімдерін таразылып,ой елегінен өткізу


Мұғалім тарапынан қойылған ашық және жабық сұрақтарға жауап береді


Бағалау


:Көтеріліске ұлт-азаттық сипаттағы, тарихи маңызы зор,өз құқықтарын қорғау жолындағы көтеріліс деп баға беру

Оқушыларды критериилер және деңгейлік тапсырмалар бойынша бағалау



рефлексия

Кері байланыс жасау

Оқушылар түсінгендерін стикерлерге жапсырады

Каталог: uploads -> doc -> 1114
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1114 -> Физикалық диктант Қызған денелердің сәуле шығарып, электромагниттік энергия таратуын жылулық сәулелену
1114 -> Сабақ 2-сабақ Сабақтың тақырыбы: Тіл мәдениеті /2- сабақ/ Мақсаты
1114 -> Сабақ : математика Тақырыбы :Өткенді пысықтау. Білімді тексеру. Мақсаты
1114 -> Қазақ тілі тест (наурыз) №4 Тіл дыбыстары ненің қатысына қарай еріндік, езулік деп бөлінеді?
1114 -> Сабақтың тақырыбы: Қалқанша без, оның гормондарының қызметі, қалқанша бездің қызметі бұзылуының аурулары. Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет