СабақТЫҢ тақырыбы 7-9-сыныптардағы геометрия курсын қайталау



Дата03.12.2019
өлшемі19,52 Kb.
#52951
түріСабақ
Байланысты:
03.09 10 кл геом


САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ


7-9-сыныптардағы геометрия курсын қайталау

КҮНІ 7.11

Мұғалімнің есімі: Анешова Т.Б.

Сынып 10


Күні: 03.09.2019


Қатысқандар


Қатыспағандар

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Кері тригонометриялық функция ұғымымен танысу, қасиеттерін білу, графигін салу, мәндерін есептеуде, өрнектерді ықшамдауда қолдана білу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар

Кері тригонометриялық функцияның түрлері мен қасиеттерін біледі, білу.

Оқшылардың басым бөлігі

Кері тригонометриялық функциялардың графигін салады, мәндерін есептеуде, өрнектерді ықшамдауда тригонометриялық формулаларды қолдана қолдана алады

Кейбір оқушылар

А және В деңгейіндегі оқушыларға С деңгейіндегі оқушылар көмек беру;

Тілдік мақсат




Негізгі сөздер мен тіркестер:

Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс

Сыныптағы диалог- жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс –кері тригонометриялық функциялар болып табылады. Неге? түсіндіріңдер

Алдыңғы оқу

-

Тригонометриялық функциялар, қасиеттері және графигі

Қолданылған әдіс -тәсілдер

1.Оқытудағы жаңа тәсілдер,

сыныпты топқа бөлу, топ басшысын тағайындау, ынтымақтастық орта құру.

2.Сыни тұрғыдан ойлау стратегияларын қолдану «Миға шабуыл», Сәйкестендіру тесті, ассоциация, «Ойлан-жұптас-бөліс»

4. АКТ пайдалану презентация



ЖОСПАР

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушылардың іс –әрекеті




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

10 минут

Өткенді қайталау


Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері

Оқушылармен сәлемдесу

Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді

Үй тапсырмасын тексеру

Дайын жауап бойынша жұпта үй жұмыстарын тексереді;


Миға шабуыл.

Синус және косинус функцияларының анықталу облысы мен мәндерінің облысы туралы не білесіңдер?

Синустың мәні қай градуста 1-ге тең?

Косинус функиясының мәні қай гралуста 0-ге тең?

Тангенс қай градуста 1-ге тең?

Қай тригонометриялық функциялар жұп болады?



Сәйкестендіру тест

y=sinx y=cosx y=tgx у=сtgx

Т = 2π Т= π Тақ жұп

π|2-де анықталмаған D(y)= R

E(y)= [-1;1]




Сәлемдеседі

Дайын жауаптары бойынша үй жұмыстарын тексереді

Өткен тақырыптарға байланысты сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады.

Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін сәйкес түстермен қосады


Түрлі түсті қағаздар

Интербелсенді тақта



Ортасы

Ой қозғау

5минут

Мағынаны тану



15 минут

Оқулықпен жұмыс 10 минут

Жеке жұмыс

5 минут



Қандай функциялар кері функциялар деп аталады? Мысал келтіріп түсіндір.

Кейбір тригонометриялық функциялардың мәндеріне сәйкес,бұрыштың шамаларын жазыңдар.
Ойлан- Жұптас-Бөліс

Тақырыпты жұпта талқылайды

1-жұп:у= arcsin x функциясының қасиеттері және графигі

2-жұп: y=arccos x функциясының қасиеттері және графигі

3-жұп: у = arctg x функциясының қасиеттері және графигі.

4-жұп: у = arcсtg x функциясының қасиеттері және графигі.

Ассоциация

Сағат тілінің бағытында жұптар тақырыптарын алмастырып, ассоцияция жасайды


Венн диаграммасы

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін салыстырады



Қойылған сұрақтарды топпен талқылайды.

Топтан бір оқушы шығып өз жауабын айтады

Жұпта тақырыпты талқылайды

Әр оқушы өз білімдерін тексеру үшін берілген тапсырманы орындайды





Аяқталуы

5 минут


Кері байланыс БББ кестесі

Бағалау

Табыс критеийлері бойынша

- кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі;

- кері тригонометриялық функциялардың мәндерін таба алады;

- тақырыпты өткен тақырыптармен байланыстыра алады;

- тақырыптың мағынасын өз бетінше ашып, талдау жасай алады;

- Функция графиктеріндегі айырмашылықтарды анықтай алады;

- теориялық білімдерін практикада қолданып есептер шығара алады






Үйге тапсырма:







Қосымша ақпарат

Саралау-

Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-
Қалыптастырушы және жиынтық бағалау

Пәнаралық байланыс
АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс




Кері тригонометриялық функция графигіне қарапайым түрлендірулер

Көршіңізге айтыңыз

Бас бармак

Өз-өзіңді бағалау

Табыс критерйиі бойынша жиынтық бағалау





РЕФЛЕКСИЯ

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет