Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбайұлы «Құлақтан кіріп, бойды алар», «Әсемпаз болма әрнеге»



бет1/3
Дата01.08.2017
өлшемі225,64 Kb.
#22502
түріСабақ
  1   2   3
Сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбайұлы «Құлақтан кіріп, бойды алар» , «Әсемпаз болма әрнеге»

Сабақ: қазақ әдебиеті

Мектеп: «Бірлік» ЖОМ

Күні: 17.09.2016

Мұғалімнің есімі:Абишева Сандугаш Кудайбергеновна

Сыныбы: 6

Қатысқандар саны:21

Қатыспағандар саны:


Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

Абай Құнанбайұлының өлеңдерінің тәрбиелік мәнін ашады, саралай алады


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Абайдың өлеңдері жайлы біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Абайдың өлеңдерін саралап, талдай алады

Кейбір оқушылар:

Абайдың өлеңдері мен әндері жайлы толық мәліметті айта алады

Тілдік мақсат

Оқушылар

Оқи алады, жаза алады, ойын еркін жеткізеді, түсіндіреді, ажыратады, ашып береді.

Негізгі сөздер мен тіркестер

  1. Ақын. Өмірдерек.Өлең. Әңгіме. Ахмет Риза. Медресе. Қара сөздер. Қыс. Жаз. Ибраһим. Телғара. Батылдық. Алғырлық.




1 Абайдың табиғат лирикасына арналған өлеңдерін білесіңдер ме?

  1. Ақынның туған жері туралы не білесіңдер?

  2. Абайды жеңгелері қалай атады?

  3. Кімдердің әңгіме-ертегілерін тыңдауға әуес болды?

  4. Ғылым-білім туралы қандай өлеңдері бар?

  5. Жылқы малына қатысты қандай нақыл сөздер білесіңдер?

Сыныптағы диолог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Жазылым: Ақынның өмірі туралы жазады

Оқылым: Ақынның өмірі мен шығармашылығы жайлы оқиды

Айтылым:Сабаққа қатысты тірек-сөздер


Алдыңғы оқу

А. Құнанбайұлының «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңін мәнерлеп оқу

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескерпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы
5 минут

10 минут
5 минут



Ұйымдастыру кезеңін өткізу, сыныпты тыныштыққа шақыру,журнал жазу

Сыныпты биология(жануартану)пәнімен байланыстыра отырып үш топқа бөлемін. Үш топтың жануарларын үш тілде айттырып, олар туралы мәліметке тоқталамын. Аю тобына әсел, қоян тобына сәбіз, тиін тобына шырша жаңғағын қойдым

І топ Аю,медведь, bear

ІІ топ Қоян, зайц, pabbit



ІІІ топ Тиін, белка, sguerrel
Үй тапсырмасын «Пресс-конференция » әдісі арқылы сабақ сұраймын. Журналистер мен ғалымдар арасындағы сұхбат арқылы үй тапсырмасын сұраймын.

Сергіту сәті «Зообақ» деп аталады. Оқушылар шеңбер құрап отырды. Әр түрлі аңдардың атын айту арқылы орын ауысып отырады.




Стикерлер, әсел, сәбіз, шырша жаңғағы

Микрафон


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет