Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынов "Екі шыбын " Сабақтың мақсаты



Дата22.08.2017
өлшемі9,22 Kb.
#23784
түріСабақ
  • Қазақ тілі мен
  • әдебиет
  • пәнінің мұғалімі
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Ахмет Байтұрсынов
  • “Екі шыбын ”
  • Сабақтың мақсаты:
  • 1.А.Байтұрсынұлы жайында алған білімдерін тексере отырып, «Екі шыбын» өлеңіне тоқталу. Мысал жанрының ерекшелігін ұғындыру.
  • 2. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, дағдыларын қалыптастырып, сөйлеу дағдыларын дамыту.
  • 3. Оқушыларды ақынның мысал өлеңдері арқылы адамгершілікке, бір - бірін құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың технологиялық картасы

  • Ұйымдастыру кезеңі
  • Оқушы деңгейі
  • Үй тапсырмасы
  • Білу
  • Жаңа сабақ
  • Түсіну
  • Талдау
  • синтездеу
  • Жинақтау
  • Сабақты бекіту
  • Сабақты қорыту
  • бағалау
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі
  • 1. Сәлемдесу
  • 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
  • / Екі тілек, бір жұлдыз/
  • 3. Оқушыларды спикер бойынша топқа бөлу.
  • I- топ - Ақындар
  • II - топ - Жазушылар
  • III - топ – Мысалшы
  • 2. Үй тапсырмасы
  • 1. А. Құнанбайұлының
  • өмірбаянын айту.
  • 2. “29 – шы қарасөзі”
  • мазмұнын айту
  • 3. Сұрақ - жауап әдісі. / Әр топ бір – біріне сұрақ қояды/
  • Сергіту сәті

Жаңа сабақ / Блум таксономиясы/

  • 1. Білу. Шығармашылық жұмыс
  • а/ 1-2 оқушы А.Байтұрсынұлы туралы айтады.
  • ә/ Топтық жұмыс
  • / Poster әдісі/
  • I топ - Ахметтің өмір жолы
  • II топ -Ахметтің шығармашылығы
  • III топ - Ақын өмірінің хранологиясы
  • 2. Түсіну
  • 1.Ахмет Байтұрсыновтың “Екі шыбын”
  • мысал өлеңін оқушыларға мәнерлетіп
  • оқыту, мазмұнын ашу.
  • 2.Мысал ұғымына тоқталу.
  • 3.Өлеңді рөлге бөліп оқыту
  • 3. Талдау
  • I топ - Шығарма құрылысына талдау
  • Тақырыбы:
  • Идеясы:
  • Жанры:
  • Өлең құрылысы:
  • Оқырманға бере тәрбиесі:
  • II топ - Ақын өлеңдеріндегі адамдық қасиеттер.
  • Топтастыру әдісі бойынша
  • III топ - Концептуалдық кесте
  • 4. Жинақтау
    • 1.Әр топ Ахмет Байтұрсынұлының мысалдарынан мысал талдау.
  • 2.Мысал мазмұны бойынша сурет салу
  • “Кім жылдам”
  • Адасқан әріптерді орнына қою. Сонда ақын мысалдарының кейіпкерлері шығады.
  • л м ы й а м, н я ш а, і л к ү т, т р н а с ы а,
  • а с м а, н ы ш б ы, а қ б а, ы м ш ы қ ш,
  • л ұ б ұ л б.
  • Өзің қалаған сөздерді септе, жікте, тәуелде
  • 5. Синтездеу
  • Кестені толтыру
  • Түйін
  • Ахмет мысалдары арқылы нені үйрендім?
  • “Ой толғау”
  • I топ- “Мақтаншақтық ” - жаман қасиет
  • II топ - “Біз Ахмет ақынды........ұқсатамыз” Себебі......
  • III топ- сауаттылық хаты
  • .
  • 4. Сабақты бекіту
  • “Insert” әдісі бойынша сабақты бекіту.
  • Білемін
  • Білдім
  • Білгім келеді
  • Бағалау
  • Әр топтың топ басшысы өз тобының оқушыларын бағалайды.
  • Үй тапсырмасы:
  • А. Байтұрсынұлының “Екі шыбын ” өлеңін жаттау. “Қазақты оянсын деп сөзбен шақтым” тақырыбына шығарма жазу.
  • Назарларынызға рахмет!

Каталог: uploads -> doc -> 0f14
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0f14 -> Сабақ № Мұғалім: Тақырыбы: Табиғаттың өзі конструктор
0f14 -> Кіріспе Ұлттық қимыл-қозғалыс ойындары
0f14 -> Онтогенез жайлы түсінік


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет